ŽILINA. V slovenskom futbalovom klube MŠK Žilina sa trénerský zbor rozrástol o ďalšieho z rodiny Guľovcov. Vedenie klubu spod Dubňa sa dohodlo na spolupráci s Norbertom Guľom, ktorý pôsobil šesť rokov v AS Trenčín, naposledy v pozícii asistenta pri A-mužstve.
Starší brat kormidelníka lídra Fortuna ligy - žilinského "áčka" Adriána Guľu - bude v sezóne 2016/2017 v pozícii analytika tréningového procesu pri mládeži, od nového ročníka 2017/2018 by mal viesť jedno zo žilinských mládežníckych mužstiev.
"Moje prvé pocity po príchode do Žiliny sú iba pozitívne. Všetci ľudia v klube majú dobrý úmysel, vyžaruje z nich pozitívna energia. Je to krátky čas na hlbšie pocity, no veľa trénerov osobne poznám a verím, že nájdeme spoločnú reč a spolupráca bude bezproblémová," cituje oficiálna internetová stránka žilinského klubu slová 44-ročného Norberta Guľu (nar. 2. novembra 1972), ktorý dlhšie nad záujmom MŠK nemusel premýšľať.
"Samotné spojenie sa upieklo veľmi rýchlo. V Trenčíne som skončil v mojej pozícii a dostal som ponuku pracovať pri mládeži. Usúdil som, že po šiestich rokoch potrebujem zmenu aj v rámci osobnostného rastu, sám sa chcem zlepšovať. Preto som neváhal nad ponukou Žiliny, ktorá je na Slovensku špička."
Potreboval zmenu
O 2,5 roka mladší brat Adrián (nar. 29. júna 1975) nezohral pri jeho príchode hlavnú úlohu.
"Do tejto roviny by som to nestaval. Zavážilo najmä to, že žilinský klub má svoju jasnú cestu, filozofiu. Chce pracovať a napredovať s hráčmi rozdielne ako typické slovenské kluby. Ja som nastavený na podobný štýl rozmýšľania a druh futbalu. Preferoval som ho už v mládeži, kde som do popredia dostával hráčov, ich individuálny výkon a herný progres," skonštatoval Norbert Guľa.

Pre tohto trénera, ktorý pôsobil prevažne v mládežníckom futbale, je to krok vpred.
"Beriem to ako výzvu v tom smere, že v Žiline budem musieť presvedčiť o tom, že pracovať viem. Chcem sám seba dostať pod tlak, v Trenčíne už to bolo známe prostredie. Potreboval som sa dostať za hranice komfortu, cítil som, že zmena je nevyhnutná. Z možných rozhodnutí vyhrala jednoznačne Žilina," zdôraznil lodivod, ktorý sa momentálne bude venovať tréningovým jednotkám v mládežníckych tímoch.
"Plánujem sa zamerať na veci, ktoré môžeme v procese posunúť vpred. Na ktoré mikro a makrodetaily sa sústrediť, ako by mohli byť hráči skôr pripravení na vrcholový futbal," načrtol prvé plány v MŠK Žilina Norbert Guľa.