Štvrtok, 5. august, 2021 | Meniny má HortenziaKrížovkyKrížovky

Drámu v Olomouci rozhodol jediný gól

V zápase 23. kola spoločnej česko-slovenskej súťaže WHIL Trenčianky odohrali v sobotu večer na palubovke súpera Zory Olomouc.

(Zdroj: HK AS TRENČÍN/PETER KAPUSTA)

DHK Zora Olomouc -HK AS Trenčín 27:28 (14:12)

Mladé Trenčianky začali bez rešpektu a v 8. min Zemanovičová upravila už na 0:3. Domáce hráčky po time-oute trénera v deviatej minúte dali svoj prvý gól. V 16. min ešte stále viedli Trenčianky, kde na 6:8 upravila M. Rajnohová. Hluchú chvíľka hosťujúceho tímu a nepremieňanie šancí domáce hráčky okamžite využili a zvrátili zápas vo svoj prospech a v 24. min Olomouc vyhrával 11:9. V posledných minútach Rajnohová E. s Nejedlíkovou stiahli náskok domáceho družstva na 12:11, ale posledných päť minút patril domácej Fryčákovej, ktorá dala posledný štrnásty gól Olomouca. Kostelná korigovala stav premenenou sedmičkou na konečných 14:12.

Druhý polčas hosťujúci tím prehrával v 33. minúte 17:13. Ale to všetko sa zmenilo a v 40. min, keď sa Nejedlíková postarala a vyrovnala nepriaznivý stav Trenčaniek na 18:18. Domáci Olomouc znovu z rúk Fryčákovej ušiel Trenčiankam na trojgólový rozdiel, ale hostky hrali s veľkým nasadením a znovu v 52. min Rajnohová E. vyrovnala na 24:24. Do dvojgólového vedenia 24:26 sa hostky dostali presnými strelami Zemanovičovej a Rajnohovej M. a do konca zápasu zostávali tri minúty. V 58. min bol opäť stav vyrovnaný, s čím nesúhlasila Kostelná K. a z jej rúk padol víťazný gól Trenčaniek. Zápas mal veľmi dobrú atmosféru a napriek všetkému si mladé hráčky spod hradu Matáša Čáka odniesli zaslúžené víťazstvo.

Načítavam video...

HK AS: Rehušová, Hanzalíková – Takáčová T., Minárechová N., Mesárošová Z., Jašková P., Matejíková V., Zemanovičová B. 5, Kostelná K.7/3, Nejedlíková N.5, Ušiaková N.2, Blažeková S., Rajnohová M.5, Rajnohová E.4. Trénerka: Z. Rajnohová.

HLAS TRÉNERKY:

Zdena Rajnohová (AS Trenčín): „Táto výhra potvrdila narastajúcu formu družstva. Toto víťazstvo je pre nás veľmi cenné. Hoci sme v prvom polčase spravili veľa technických chýb, dokázali sme v druhom polčase zomknúť a napriek všetkému vyhrať. Všetky dievčatá podali bojovný a kolektívny výkon. Bola cítiť túžba po víťazstve, sila kolektívu, lavička žila.“