Borčice nadelili Tr. Tepliciam "šestku"

Prehľad IV. ligy severozápad.

Borčice strelili šesť gólov. Borčice strelili šesť gólov. (Zdroj: MILOŠ ORSZÁGH)

Trenč. Teplice – Borčice 0:6 (0:2)

Tepličanov čakal v prvom domácom zápase líder súťaže. Po dvoch víťazstvách na ihriskách súperov a jednej prehre pred týždňom v Trenčianskych Stankovciach sa hotovali potrápiť Borčice. V prvom polčase dokázali s favoritom držať krok. Skóre zápasu v 20. min otvoril hosťujúci Novák a o desať minút Mravec pridal druhý presný zásah Iskry. Gólostroj Borčíc sa rozbehol po prestávke až v 69. min a začal ho skúsený Barčík. Záverečné minúty už gólov jasne patrili hosťom, ktorý dohromady nastrieľali až šesť gólov. Pre Trenčianske Teplice je výsledok 0:6 až príliš krutý.

Góly: 20. a 82. Novák, 30. Mravec, 69. Barčík, 71. Zuziak, 82. Mačina, ŽK: A. Plavšič, Novák, Slávik, ČK: 67. Beňo, rozhodoval: Košťál, 150 divákov.

TR. TEPLICE: Kopčan – Krivda, Losonszký, Beňo, Bretschneider (75. Halaška), Lutišan (61. Vlado), Bariak, Haško, Paška (67. Bernát), Šiko, Puček. Tréner: J. Ružička.

BORČICE: Kosa – Petruš, Hanzel (74. Slávik), Barčík (90. Púpala), Križko, A. Plavšič, Mravec, Siva, Novák, Zuziak (78. Mačina), Náther. Tréner: A. Homér.

Holíč – Tr. Stankovce 1:1 (1:1)

Hŕstka uzimených, ale verných divákov sa prišla pozrieť na druhé tohtoročné domáce stretnutie. Úvod zápasu patril domácemu tímu, ktorého hráči sa snažili o skoré skórovanie. Hostia však pomaly hru vyrovnávali až kým prišla 21. minúta a podarilo sa im gólovo presadiť. Po hrubej chybe domácej obrany vbehol pred brankára Hazda a skóroval na 0:1. Domáca hra bola plná nepresností a statických momentov, naopak hostia hýrili aktivitou. Hralo sa zväčša medzi šestnástkami a v 36.min takmer zahrmelo na domácej strane odznova, keď Kováčikovu strelu k tyči Ravas stačil pokryť. O minútku neskôr vyskúšal Zemanoviča v hosťujúcej bránke Vaclavik, no len tesne minul jeho bránu. V poslednej minúte kopali domáci rohový kop, ktorý hlavou usmernil k zadnej tyči Nečas a vyrovnal polčasové skóre na 1:1.

Po zmene strán hrali obe mužstvá opatrne s vedomím nespraviť chybu, ktorá by mohla stáť body. V 57.min dopravil do siete loptu Španka no gól pre ofsajd neplatil. Uherova delovka v 70. min skončila vysoko nad bránkou a v 77. min vyprášil Zemanovičove rukavice Nečas. Posledných desať minút sa hralo pod trvalým tlakom domácich, no žiadna z šancí sa gólovo neskončila, a tak Holíčania opäť naplno nebodovali.

Góly: 45. M. Nečas – 21. T. Hazda. R Košecký, 120.

OŠK: Zemanovič – Antošík, Poruban, Hazda, Repa, Takáč, Blaško (46. Puna), Škvarka (85. Šišovský), Ďuráči, Ďanovský, Kováčik (72. Ančic).

N. Dubnica – Častkovce 2:0 (1:0)

V úvode začali domáci lepšie, v 2. min zakončoval Pilný slabo, ale v 7. min z priameho kopu z 20 metrov trafil Burdej k žrdi – 1:0. V 8. min Tomáš v dobrej šanci netrafil hlavou loptu, v 16. min Pilný minul Švikruhov center, rovnako ako Maník v 25. min. Domáci sa uspokojili so stavom, začalo sa hrať v strede ihriska. Rohový kop hostí v 30. min vyrazil Zaťko do žrde a v 44. min kryl priamy kop Ostrovského. V 48. min Ranušov center nepremenil Burdej. Potom prišli chvíle Tomáša, ktorý za osem minút zahodil tri šance. V 49. min neuspel po zlej malej domov s Korčekom, v 53. min neusmernil do siete Švikruhov center a o chvíľu trafil gólmana. Po Tuschelovej propagačnej strele v 57. min v v 61. min Ostrovský pätičkou minul, ale v 69. min po akcii Kucharíka s Vojvodíkom zvýšil Pilný na 2:0. V 74. min Tomáš netrafil z päťky odkrytú bránu. V 80. min Čechvala rozvlnil iba bočnú sieť, v 88. min priamy kop Končitíka Lendvay odhlavičkoval do bezpečia a v 87. min Némethyho strelu kryl Zaťko, ktorý vychytal už tretí zápas s nulou za sebou.

Góly: 7. Burdej, 69. Pilný. Rozhodoval L. Kováč, ŽK: Tomáš – Rusnák, Sládek, Husár, 100 divákov.

N. DUBNICA: Zaťko – Burdej (58. Vojvodík), Tomáš, Behan, Pilný (78. Tadlánek), Ranuša, Maník, Švikruha, Držík, Minárik (47. Kucharík), Lendvay.

ČASTKOVCE: Korček – Rusnák, Osuský, Halás, Čechvala, Končitík, Tuschel, Adamec, Sládek (46. Némethy), Husár (69. Vlado), Ostrovský. VINCENT BEZDEDA

Prečín – Myjava B 0:3 (0:2)

Hostia počas celého zápasu dominovali a domácim nedovolil takmer nič. V 11. min Bartek chytil Holišovu hlavičku z päťky a v 12. min Pechov oblúčik skončil tesne nad. V 16. min sa presadil v šestnástke po chybe obrany Copko a prestrelil brankára 0:1. O štyri minúty centrovanú loptu Marčeka si nešťastne do vlastnej brány zrazil Sádecký – 0:2. O dve minúty sa na šestnástke ocitol voľný T. Orávik, ale zakončil zbrklo vedľa a priamy kop Vrábela Solnička pohodlne kryl. Do prestávky mohli hostia ešte zvýšiť, no v 40. min nekrytý Jorík mieril vedľa, v 42. min Bartek zmaril šancu Holiša a v 45. min sa vyznamenal pri strele Marčeka. V 50. min po rýchlom brejku v poslednej chvíli ratoval domáci obranca spolu s Bartekom a Jorík na odrazenú loptu nedosiahol. V 57. min po peknom centri Petra Siváka Copko bez námahy poslal loptu hlavou k žrdi – 0:3. V 79. min sa dostal do veľkej šance Copko, ale Bartek sa prekonať nedal.

Góly: 16. Copko, 20. vlastný Sádecký, 58. Holiš. Rozhodoval Chlebo, ŽK: Vojtek, 150 divákov.

MYJAVA B: Solnička – Jorík (64. Oríšek), Flamík (75. Pekník), Pavol Sivák, Pecha, Peter Sivák, Toman, Holiš, Horeš, Marček, Copko (81. Nikodem).

Ostatné výsledky: Hlohovec – Vrbové 2:2 (1:2), Jaslovské Bohunice – Šimonovany 0:3 (0:2). Malženice – Boleráz 1:2 (0:0), Domaniža a Partizánske mali voľno.

1. Borčice 18 15 1 2 58:11 46

2. Malženice 18 9 5 4 36:19 32

3. Myjava B 18 9 5 4 33:18 32

4. Boleráz 19 9 4 6 29:21 31

5. J. Bohunice 19 8 5 6 28:21 29

6. Častkovce 19 8 5 6 23:21 29

7. N. Dubnica 18 7 7 4 22:15 28

8. Tr. Stankovce 17 7 4 6 20:19 25