Brankár Tr. Jastrabia Cabala strelil gól z polovice ihriska

Prehľad výsledkov VI. ligy.

Veľké Bierovce/Opatovce (v červenom) zvíťazili v prvom jarnom zápase nad Očkovom 3:1.Veľké Bierovce/Opatovce (v červenom) zvíťazili v prvom jarnom zápase nad Očkovom 3:1. (Zdroj: TIMOTEJ BULKO)

Zamarovce – Ľuborča 0:6 (0:3)

Druhé jarné kolo pricestovalo do Zamaroviec mužstvo Ľuborče. Hostia pred týždňom strelili v derby Kľúčovému sedem gólov a v nastolenom trende pokračovali aj v Zamarovciach. Už v 5. min bolo 0:2 po pekných akciách a zakončení Mazanovského. Hostia sa neuspokojili a naďalej pokračovali v kombinačnej hre. A vytvárali si ďalšie šance, ktoré buď nepremenili, alebo góly neplatili pre postavenie mimo hry. Domáci sa do šancí príliš nedostávali, ale predsa z jednej mohli skorigovať a možno i zmeniť osud zápasu. Pri úniku dvoch na jedného sa nepresadili a ako to vo futbale býva, inkasovali gól na 0:3 od Sabadku.

Druhý polčas sa domáci snažili aspoň o čestný gól a aj si vypracovali šance, ale gól nedali. Hostia predvádzali kvalitnú hru, vsietili ďalšie tri góly a zaslúžene zvíťazili. Niekedy sa dá prehrať aj so cťou, ale toto nebol prípad Zamaroviec. Ospravedlnenie si zaslúžia domáci fanúšikovia, ktorí si našli cestu na štadión aj v nepriaznivom počasí.

Góly: 4. a 5. Mazanovský, 66. a 80. Naňák, 42. Sabadka, 57. Rajníček, ŽK: 2:0, rozhodoval: Király, 100 divákov.

ZAMAROVCE: Mikloš – Chochlík, Mikušinec, Dáv. Jančovič, Minárik, Myslivec, T. Drienka, Kulich, Garaj, Fraňo, Dan. Jančovič (12. D. Drienka). Tréner: P. Jančovič.

ĽUBORČA: Husár – Bahno, Sabadka, Schwandtner, Vavrúš, Machara, Rajníček (83. Ďuriš), Mihalik (86. Patka), Belko, Naňák, Mazanovský (79. Gajdošík). Tréner: P. Vavrúš. ⋌TIBOR DRIENKA

Čachtice – Tr. Teplá 1:3 (1:0)

V úvode zápasu si Čachtičania uctili pamiatku bývalého funkcionára Ivana Urbana. Hneď od úvodu hosťujúce mužstvo prekvapilo aktivitou a zahodilo dve vyložené gólové šance, ktoré Valovič bravúrne zneškodnil. Ako sa hovorí nedáš-dostaneš a v 14. min po rohovom kope Ďuriša M. Trebatický st. „Mráčko“ strelil vedúci gól domácich – 1:0. O tri minúty neskôr kapitán Čachtíc Miroslav Trebatický nastrelil spojnicu Čupalkovej brány. V prvom polčase sa následne hral veľmi dobrý futbal na oboch stranách. Na začiatku druhého polčasu domáci zahodili dve gólové šance, čo sa im aj vypomstilo. Trenčianska Teplá v 67. min vyrovnala, keď sa tvrdou krížnou strelou presadil Balon – 1:1. O niekoľko minút neskôr presnou strelou k tyči Beňo upravil na 1:2. Domáci všetku snahu vrhli do útoku, ale opäť nedokázali skórovať ani z najvyloženejších šancí. Hostia tak v závere prikrášlili výsledok, keď sa presadil po priamom kope Balon – 1:3.

Góly: 14. M. Trebatický st. „Mráčko“ – 67. a 84. Balon, 72. Beňo, ŽK: 2:1, rozhodoval: Michalec, 100 divákov.

ČACHTICE: Valovič – Martin Trebatický ml., Martin Trebatický st., Mašán, Tuka (82. Vido), Matyáš, Mir. Trebatický, Ďuriš (73. Peterka), Lopušan (64. Urban), Šumaj, Novotný. Tréner: T. Trebatický.

TR. TEPLÁ: Čupalka – Provazník, Tóth, Frohn, Dorica, Beňo, Balon, Adamčík, Gunár, Kováč (89. Bukovčák), Stupinský. Tréner: J. Hudec. ROMAN PUCHÝ

Veľká Hradná – Bošáca 1:1 (0:1)

Hostia sa ujali vedenia v 17. minúte , keď sa presadil Mihala. Domáci zostali zaskočení gólom a tvrdou hrou hostí a v prvom polčase si vypracovali minimum šancí. Najväčšiu nepremenil Marek Ševčík, keď si po dlhej lopte obhodil aj vybehnutého brankára, no jeho strela skončila iba na brvne. Do druhého polčasu sa domáci pustili s cieľom čo najskôr otočiť výsledok. Už v 50. min vyrovnali, keď po úniku Marek Ševčík z čiary prudko nakopol loptu pred bránu , kde ju dorazil T. Rychtárech a vyrovnal na 1:1. V 75. min krásnu strelu R. Straku vyrazil brankár hostí, v 85. min hlavičkoval na päťke osamotený Lobotka nad bránu. V posledných minútach sa ešte vytiahli obaja brankári, keď najskôr domáci Guňovský vychytal nájazd Mihalu a o minútku neskôr najlepší hráč hostí brankár Svoboda zneškodnil šancu Kyjaca, a tak si po výsledku 1:1 mužstvá body podelili.

Góly: 50. Rychtárech – 19. Mihala, ŽK: 3:4, rozhodoval: Mazúch, 100 divákov.

VEĽKÁ HRADNÁ: Guňovský – T. Masár, P. Ježík, Jandák, Petrík (49. P. Lobotka), Kyjac, R. Straka, Saloň, Marek Ševčík, Baláž (69. P. Masár), Rychtárech (81. Kováč). Tréner: Š. Sýkora.

BOŠÁCA: Svoboda – R. Kusenda, Vavro, Brezovák, M. Janega, Kozic (77. Samotný), P. Ochodnický ml., Zámečník (89. T. Janega), P. Ochodnický st., D. Helík, Mihala (46. Macejka). Tréner: P. Ševčík. JOZEF KYJAC

Dolná Súča – Trenč. Jastrabie 1:1 (0:0)

Domáci počas celého zápasu diktovali tempo hry. V 53. min sa presadil Patrik Sedláček 1:0. Ďalšie šance v podaní Dolnej Súče zostali nevyužité. V 73. min po nakopnutej lopte hostia vyrovnali, keď lopta prepadla až do siete. Jeho autorom bol brankár Cabala, ktorý zahrával priamy kop z polovice ihriska. Výsledkom 1:1 sa zápas skončil.

Góly: 53. Sedláček – 73. Cabala, ŽK: 4:2, rozhodoval: Kačička, 100 divákov.

DOLNÁ SÚČA: Marenčák – D. Hlávek, Žuži, Mrázik, Trnavský, T. Pleva (77. Žák, 81. J. Vendžúr), Sedláček, Ľ. Vendžúr, Gazdík (46. A. Pleva), Trúnek, Valaštín. Tréner: A. Gajdošík.

TRENČ. JASTRABIE: Cabala – Mikula, M. Glasa, J. Koreň (17. Makyda), Šebaň, R. Glasa, D. Fodrek, Žák, M. Fodrek, Petrík, Kyselica (32. Filo). Tréner: R. Pristach. JAKUB MARENČÁK

Dubodiel – Kočovce 0:2 (0:0)

Góly: 54. Maraz, 64. Toráč, ŽK: 0:2, rozhodoval: Kahúň, 100 divákov.

DUBODIEL: M. Petrík st. – Repa, M. Petrík ml., Scheer (60. Hostačný), Kováč, Žáčik, Kúdela, Trnčák, Knoll, Štefanec, V. Malec. Tréner: M. Červený.

KOČOVCE: Motola – Sevald (86. Mihál), Juriš, Majerník, Hanáček, Toráč, L. Horčičák, Gajdošík (77. Papp), Brezuľa, J. Horčičák, Maraz. Tréner: J. Sevald.

Veľké Bierovce/Opatovce – Očkov 3:1 (2:0)

Domáci privítali v 17. kole posilnení Očkov na čele s trénerom Milošom Lintnerom, keďže v Brestovci neodohrali pre nepriaznivé podmienky 16. kolo (teda prvé jarné). Prvú vážnu šancu v zápase mali hostia a to hneď v 2. minúte stretnutia – center od Petra Hikela našiel Daniela Čechvalu a toho vychytal reflexným zákrokom domáci brankár. Od tohto momentu vybehli domáci na hostí s veľkým tlakom tvorili sa veľmi nebezpečné šance. V 6. minúte vybojoval loptu Pavol Bulko, zakrútil loptu do šestnástky na Juraja Bartáka a ten v super šanci nevsietil gól domácich. V 10. minúte po dlhom aute od Tomáša Siváka zakončoval tesne vedľa Ondrej Breznický. V 20. minúte Juraj Barták prenechal loptu novej posile domácich Pavlovi Zajačekovi, ktorý prudkou strelou minul tesne ľavú tyč. V 24. minúte stretnutia sa Juraj Barták vyhral s dvoma obrancami hostí, následne centroval na Tomáša Siváka, ktorého nádherná hlavička nedala šancu brankárovi hostí – 1:0. V 30. minúte po rýchlej kontre hostí zakončoval nebezpečný strelec Stanislav Hlaváč. V 35. minúte dlhý center od Juraja Bartáka našiel hlavu Ondreja Breznického, ten sklepol na Tomáša Siváka, ktorého nevydarené nožničky končili mimo bránky. V 40. minúte neohrozila domáceho brankára tvrdá strela od Róberta Nováka. V 44. minúte zachytil zlú rozohrávku hostí Juraj Barták a svoje zakončenie zvládol s prehľadom na 2:0 pre domácich. V 45. minúte mal obrovskú šancu Stanislav Hlaváč, ktorý zakončil tesne vedľa. Druhý polčas sa hral vyrovnanejší futbal hlavne v strede poľa. V 50. minúte exportná strela od Petra Drahna, ktorá mierila do vinkľa ešte s krajším zákrokom domáceho brankára. V 63. minúte najlepší hráč hostí Peter Hikel rozohral štandardku na Ľubomíra Ondráška, ktorý znížil na 2:1. V 69. minúte výhodná pozícia pre Juraja Bartáka skončila tesne vedľa tyče. V 79. minúte prišiel faul na Tomáša Siváka v pokutovom území a následnú penaltu premenil s prehľadom Juraj Barták 3:1 a vrátil tak pohodu na stranu domácich. Do konca sa už nič vážnejšie neudialo, a tak bojovný výkon domácich hlavne v prvom polčase bol odmenený troma bodmi. Zápas s prehľadom rozhodoval český arbiter Mikulášek.

Góly: 24. T. Sivák, 44. a 79. Barták (2. z 11 m) – 63. Ondrášek, ŽK: 2:3, rozhodoval: Mikulášek, 100 divákov.

VEĽKÉ BIEROVCE/OPATOVCE: Ondrášik – Barták (84. Viršinský), Žúži, Mercek, Fabian, Pav. Bulko, T. Sivák, O. Breznický (81. Pazúr), Svatík (44. Zhaňač), Zajaček, Ondrášek. Tréner: R. Kadák.

OČKOV: Trebatický – Mečiar, Hikel, Hlaváč, Drahno, Novák (72. Jurčo), Kozic, ONdrášek, Brezuľa, Herák, Čechvala. Tréner: M. Lintner. TIMOTEJ BULKO

Načítavam video...

Nová Ves – Brestovec 2:1 (0:1)

Domáci na zápas nastúpili v oklieštenej zostave, nakoľko im chýbali štyria hráči zo základu. Hostia boli v prvom polčase herne aktívnejší. V 14. min rozhodca zapískal v prospech Brestovca pokutový kop, ktorý však Grznár Bakošovi chytil. O päť minút bol v pokutovom území zrazený Lacko, ale píšťalka rozhodcu zostala nemá. Hostia mali dve šance, ktoré však nepremenili. V 41. min rozhodca zapískal v prospech hostí druhý pokutový kop, ktorý Farbák premenil a bolo 0:1. V druhom polčase v 50. min Lacko obišiel brankára, ale obranca hostí vykopol loptu z bránkovej čiary. V 52. min po prihrávke Fačkovca Gajdošech vyrovnal na 1:1. V 56. min Gablech išiel sám na Vidu, ten loptu vyrazil a následne chytil aj dorážku Fačkovca. V 65. min Grznár vyrazil strelu Mozoláka z tesnej blízkosti. V 72. min Lacko po perfektnej prihrávke Ševčíka nastrelil brvno. V 82. min Gablech využil chybu obrany hostí, obišiel i brankára a dal na 2:1. V 87. min nezakončili domáci rýchly protiútok. Strela Fačkovca skončila nad bránou. Víťazstvo domácich je za veľkú bojovnosť zaslúžené.

Góly: 52. a 82. Gajdošech – 42. Farbák (11 m), ŽK: 2:1, rozhodoval: Ješko, 50 divákov.

NOVÁ VES: Grznár – Malíček, Jančo, Šimončič (71. Vrablic), Gajdošech, Ševčík, Gablech (89. Nemšák), M. Korytina, Kačina, Fačkovec, Lacko. Tréner: V. Kunda.

BRESTOVEC: Vido – Malacký (88. Švancara), Vrábel, Gálik (70. Viselka), Vojtek (31. Sládeček), Bakoš, Obuch, Gaža, Mozolák, Farbák, Bruško. Tréner: D. Dubovský. ⋌VILIAM GAJDÚŠEK

Kľúčové – Horná Súča 3:3 (0:2)

V slušnom zápase začali lepšie domáci, ktorí držali loptu a snažili sa hrať aktívne smerom dopredu. Hostia však dve chyby Kľúčového dokázali dva razy udrieť. V 9. min Zvolenský krížnou strelou nachytal na hruškách brankára. V 18. min M. Coník hlavou dotlačil loptu do opustenej brány. Domáci sa nevzdávali a prebrali iniciatívu do svojich rúk. Do polčasu si však vážnejšiu šancu nevypracovali. Úvod druhého polčasu vyšiel lepšie domácim. V 52. min po rohovom kope hlavičkoval nechytateľne Patka a o dve minúty ten istý hráč po centri z ľavej strany nedal Serišovi šancu. Od tohto okamihu sa hostia prebudili a vytvorili si aj šance, ktoré Zvolenský ani striedajúci Guga nepremenili. Prišiel tak trest. Z ľavej strany Patka unikol a strelou k bližšej žrdi nedal gólmanovi šancu. Keď sa zdalo, že je o výsledku rozhodnuté, po skrumáži v šestnástke nastrelil obranca spoluhráča a Kľúčové si strelilo nešťastný vlastný gól. Zápas sa tak skončil deľbou bodov.

Góly: 52., 54. a 89. Patka – 9. Zvolenský, 18. M. Coník, 90. vlastný (Kopačka), ŽK: 0:1, rozhodoval: Hruda, 100 divákov.

KĽÚČOVÉ: Höfer – Rajníček, Ďuriš, Kostadinov, Kopačka, M. Vavruš, Patka, Štefánek (73. Machara), Petrúšek, Čakajík, Papiernik. Tréner: M. Vavruš.

HORNÁ SÚČA: M. Seriš – Zemanovič, Fabo, Š. Coník, M. Guga, Zvolenský, P. Dohnan, Blaho, J. Dohnan, Kučerák, M. Coník. Tréner: B. Mrázik. TOMÁŠ VYDRNÁK

1. Veľká Hradná A 17 11 3 3 48:31 36

2. Čachtice 17 11 0 6 45:34 33

3. Trenč. Teplá 17 9 5 3 44:30 32

4. Kočovce 17 9 3 5 42:37 30

5. Veľké Bierovce – Op. 16 9 2 5 49:28 29

6. Brestovec 16 8 3 5 54:39 27