Piatok, 19. január, 2018 | Meniny má Drahomíra, Mário

Nové Mesto už nemá boj o prvú šestku vo vlastných rukách

Zverenci trénera Dušana Kramlíka včera Nitre gól nestrelili. Zápas sa skončil bezgólovou remízou.

(Zdroj: AFC POVAŽAN/N.B.)

Nové Mesto – Nitra 0:0

Od prvých minút videli diváci na novomestskom štadióne kvalitné stretnutie z oboch strán. Prví pohrozili hostia v 7. min, keď tvrdú strelu spoza šestnástky vyslal Ďurek. O štyri minúty hosťujúci Kotrík pekne hlavičkoval, ale iba do náruče Belica. V tej istej minúte pohrozili rýchlym protiútokom hráči AFC. Pred prenikajúcim L. Šebekom obrana Nitry odvrátila v poslednej chvíli na roh. Hostia spod Zobora hrali so zabezpečenou obranou, no často to skúšali rýchlymi útokmi a z väčších vzdialeností. Záverečná päťminútovka prvého polčasu bola v réžii hráčov AFC. Najskôr po peknej akcii L. Šebeka a následnej prihrávke Vladovi vynikol brankár Hroššo, ktorý loptu vyrazil na roh. Po ňom najvyššie vyskočil Šupka, no jeho tvrdá hlavička skončila v náručí brankára Nitry. I v druhom polčase sa hral obojstranne rýchly futbal. Diváci videli pekné a rýchle útoky. V 50. min Nitrančania kopali roh a následne Abrahám opečiatkoval tyč brány. O osem minút opakovane hostia predviedli rýchly útok, ale Steinhübel mieril tesne vedľa pravej tyče. Hráči AFC sa stále snažili a tlačili hostí, ktorí v 79. min vypichli loptu a po pravej strane Valenta unikol sám na bránu Belica, no obstrelil okrem neho i samotnú bránu. Hráči AFC v 81. min po osi Mikuš – M. Šebek ukázali silu, no opäť v poslednej chvíli zakročil Hroššo. Najbližšie k streleniu gólu malo Nové Mesto v 88. min, no Rapavý hlavičkoval tesne vedľa. Rýchly futbal sa divákom páčil, no chýbalo mu korenie v podobe gólov.

ŽK: M. Šebek, Richtárech – Križan, Kotrík, rozhodoval: Očenáš, 439 divákov.

NOVÉ MESTO: Belic – Rolinec (75. Beňo), Šupka, Múdry, Jurica, L. Šebek, Mikuš, Kurtin (71. Rapavý), M. Šebek, Vlado (85. Lopušan), Richtárech. Tréner: D. Kramlík. ROMAN BAJČÍK

Ostatné výsledky 21. kola: Ban. Bystrica – Skalica 2:1, Martin – Žilina B 0:6, Slovan B – Sereď 0:4, Šamorín – Sv. Jur 4:0. Zápas Trnava B – Pohronie 0:3.

12. Svätý Jur 21 3 2 16 17:50 11

Program 22. kola: nedeľa 26. marca o 15.30 h Žilina B – Nové Mesto.

Ďalšie články z témy Futbal

Pozrite si tiež články z hlavnej témy Futbal  na sport.sme.sk
Článok je zaradený aj do ďalších tém Futbal v Trenčíne, Liga majstrov 2017/2018, Futbal