Streda, 8. december, 2021 | Meniny má MarínaKrížovkyKrížovky

Prehľad výsledkov IV. ligy severozápad.

ilustračné fotoilustračné foto (Zdroj: MILOŠ ORSZÁGH)

Malženice – Častkovce 3:1 (1:1)

V Malženiciach začali oba tímy s vyčkávacou taktikou a čakali na chybu súpera. Úvodné minúty tak príliš vzruchu nepriniesli. Všetko sa zmenilo v 14. minúte, kedy domáci chybovali, hostia založili rýchli brejk a prekvapivo išli vďaka úspešnému zakončeniu Jančoviča do vedenia – 0:1. Dynamo sa nepoučilo a mohlo pykať znovu, ale zlý odkop domáceho gólmana poslali hostia lobom iba do brvna. Tento moment Malženice prebral a začali sa viac tlačiť pred bránku súpera. V 24. minúte utiekol po pravej strane Juhász, prihrávkou našiel Krajčoviča, ktorý ešte celú akciu vyšperkoval spätnou prihrávkou na Pikulíka a bolo vyrovnané – 1:1. V druhom polčase už sa hralo výhradne na polovičke hostí, no na vedúci gól domáci museli dlho čakať. Po rohovom kope sa postaral o zvrat v 80. minúte Vdovjak. Domáci neprestávali v tlaku a víťazstvo im poistil v 86. minúte Benkovský, ktorý bol na konci výbornej, rýchlej a okulahodiacej kombinačnej akcii – 3:1.
Góly: 24. Pikulík, 80. Vdovjak, 86. Benkovský – 14. Janočvič. R. Ahmed, ŽK: Pikulík, Krajčovič, Balážik, Chynoradský – Husár, Jančovič, Korček, 100 divákov.

ČASTKOVCE: Korček – Rusnák, Halás, Gono, Čechvala, Končitík, Tuschel, Husár (84. Vlado), Adamec, Madro, Jančovič (72. Sládek). Tréner P. Meliš. (STC)

Jaslovské Bohunice – Trenčianske Teplice 0:1 (0:0)

Vo veľmi nepríjemnom vetre sa hral typický prvý jarný zápas. Chbala mu kvalita aj kombinácie. Od domácich sa čakalo viacej. Do vedenia mohli ísť už v 38. minúte, kedy bol po prieniku faulovaný Pavlík, ale nariadenú penaltu Buchancovi jeho pokus gólman zneškodnil. V druhom polčase hrali s vetrom hostia, hrozili po brejkoch, no nakoniec strelili gól po rohu po viacerých dorážkách, kedy dvakrát zasiahol brankár, raz obrana ale nakoniec všetko prestrelil Šiko a vybavil hosťom tri dôležité body.

Gól: 73. Šiko. R. Ondráš, ŽK: Pavlík, Buchanec – Vlado, 40 divákov.

T. TEPLICE: Kopčan – Krivda, Beňo, Vlado, Bariak, Haško, Lutišan, Paška (80. Bubenko), Bretschneider, Šiko, Puček. (STC)

Načítavam video...

Hlohovec – Borčice 0:3 (0:1)

Domáci sa snažili hrať s favoritom stretnutia vyrovnanú partiu a hoci mali Borčice loptu viac na svojich kopačkách, šance sa nerodili. Skôr na domácej strane mohol prísť úder, ak by Suchánek vo vnútri šestnástky zakončoval z prvej. V 38. minúte však dlhú nakopnutú loptu Barčíkom ešte stihol z autovej čiary odcentrovať Novák, hoci domáci očakávali, že už skonči v aute a Le Giang otvoril skóre. V úvode druhého polčasu domáci zatlačili a snažili sa o vyrovnanie, no prišla rýchla kontra hostí po chybe v strede poľa a Zuziak strelou dával na 0:2. Po následnej rozohrávke sa hostia zmocnili lopty, Barčík povyzvŕtal domácu obranu a gólom na 0:3 ukončil zápas. Zvyšné minúty sa hrali podľa scenára hostí, ktorí sa po vedení dostali do svojho tempa.

Góly: 37. Le Giang, 54. Zuziak, 55. Barčík. R. Šlosár, ŽK: Svíba, Suchánek, 150 divákov.

BORČICE: Bobot – Križko (74. Slávik), Hanzel, Barčík, Plavšić, Mravec, Siva, Novák (85. Lončík), Zuziak, Náther, Le Giang (69. Mačina). Tréner A. Homér. (STC)

Ostatné výsledky: Partizánske – Domaniža 0:0, Prečín – Šimononovany 0:1 (0:0), Boleráz – Vrbové 2:1 (1:0). N. Dubnica – Tr. Stankovce odložené na 12. apríla z dôvodu prebiehajúcej rekonštrukcie kabín. Holíč a Myjava B mali voľno.

1. Borčice 16 14 1 1 50:8 43

2. Malženice 16 9 5 2 35:16 32

3. Myjava B 15 7 5 3 29:16 26

4. Častkovce 16 7 5 4 21:16 26

5. J. Bohunice 16 6 5 5 22:14 23

6. Boleráz 16 6 4 6 24:20 22

7. N. Dubnica 15 5 6 4 19:15 21

8. Tr. Stankovce 15 6 3 6 18:18 21