Gladiators s prvou výhrou v riadnom hracom čase

Prehľad výsledkov hokejistov Gladiators Trenčín v Európskej univerzitnej hokejovej lige.

Gladiátori zdolali bratislavských Diplomatov. (Zdroj: GLADIATORS TRENĆÍN/V.K.)

Gladiators Trenčín – Diplomats Pressburg 7:5 (3:4, 1:1, 3:0)

Úvod stretnutia lepšie vyšiel hosťom, ktorí hneď po prvej strele zásluhou Krahulca viedli. Netrvalo dlho a svoj náskok navýšili, keď zľava prekonal Stuhla Just. Trenčania dokázali aj rýchlo zareagovať a po 21 sekundách hry znížil Vaněk. Následne počas presilovej hry Zemko vyrovnal, no bitka o gólové vedenie pokračovala ďalej. Holešova strela bola síce vyrazená, no puk dokázal zužitkovať Mucha a poslal Diplomatov zakončením pomedzi nohy opäť do vedenia. V 16. minúte sa dokázal o vyrovnanie postarať Luhový, no 15 sekúnd pred koncom tretiny vystrelil zľava Krahulec, puk namieril do pravého horného rohu a hostia boli znova vo vedení. Na začiatku strednej časti sa museli Diplomati brániť a hoci dve minúty v oslabení zvládli, následne inkasovali z hokejky Zemka. Skóre dokázali upraviť až v 37. minúte, keď vyšlo trestné strieľanie Krausovi. Tempo hry v záverečnej tretine diktovali Gladiátori, Haščič sa postaral o vyrovnanie na 5:5 a po Matejkovej strele od modrej domáci po prvý raz v zápase viedli. Hostia hľadali recept na domáceho gólmana a hoci im bola poskytnutá i presilovka a rozhodli sa tiež pre power-play, prekonať ho nedokázali. Naopak technickým gólom si poistili víťazstvo Trenčania, pričom Zemko zaznamenal hetrik.

Góly: 6. Vaněk (Varga), 12. Zemko (Matejka), 16. Luhový (Zemko, Haščič), 29. Zemko (Vaněk), 47. Haščič (Zvara), 53. Matejka (Haščič, Vaněk), 60. Zemko – 2. Krahulec (Zvara), 6. Just (Holeš, Mucha), 13. Mucha (Holeš, Kraus), 20. Krahulec (Just), 37. Kraus

GLADIATORS: Stuhl (21. Trandžík) – Orolín, Okuliar, Smolka, Zemko, Matejka, Martyčák, Vaněk, D. Zvara, Haščič, Kopunec, Luhový, Varga, Haluška, Jánoš, Balaj, Jankových

Gladiators Trenčín – Academy 1928 KTH Krynica 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)

Zápas začala lepšie Krynica, ktorá svoju aktivitu dokázala v 3. minúte pretaviť zásluhou Bashirova do gólu. Následne to skúšal strelou zľava Smirnov, no tento raz bol už úspešnejší trenčiansky brankár. Gladiátorom sa podarilo súpera väčšmi zatlačiť až počas presilovej hry, kedy sprava pohrozil Balaj, ale vyrovnanie sa nekonalo. Naopak o tlak sa ešte postarala Krynica, a po nastrelení bočnej konštrukcie dokázala po strele Smirnova aj navýšiť svoje vedenie. Stredná časť ponúkla viac úderov ako striel na bránku, po dvoch menších šarvátkach prišla na rad poriadna bitka pred domácou striedačkou. Tá začala férovým vymieňaním názorov „jeden na jedného“, ale ruský hráč Alimov v službách Krynice nezaprel svoju náturu a zozadu sa pustil do trenčianskeho účastníka šarvátky. To, pochopiteľne, naštartovalo viacerých hráčov na oboch stranách a strhla sa hromadná bitka. Práve tá Gladiátorov akosi väčšmi naštartovala v hre; od modrej pálil Haluška, neskôr zľava udrel Kopunec a práve on sa postaral o zníženie stavu. Záverečná tretina priniesla množstvo vylúčení na oboch stranách, hra 5 na 5 bola len minimálna. Krynici sa zásluhou Polinina, ktorý osamotený strieľal sprava, podarilo opäť získať trojgólový náskok. Na druhej strane to hneď niekoľkokrát skúšal spred bránky Luhový, ale hosťujúci gólman podržal svoj tím – rovnako ako i v celom zápase.

Góly: 3. Bashirov (Dudkiewvicz), 15. Smirnov (Alimov, Alferov), 32. Dudkiewicz (Bashirov, Pomortsev), 45. Polinin (Latiuk, Galushkia) – 38. Kopunec (Zemko, Balaj)

GLADIATORS: Crkoň – Orolín, Okuliar, Smolka, Zemko, Matejka, Martyčák, Vaněk, Zvara, Feranec, Haščič, Haluška, Kopunec, Vystavil, Luhový, Jánoš, Jankových, Balaj

1. Plzeň 11 6 3 2 0 45:36 22

2. Ban. Bystrica 8 7 1 0 0 46:25 21

3. Krynica 9 5 2 1 1 44:33 18

4. UK Praha 5 4 1 0 0 21:13 12

5. Technika Praha 9 3 4 1 1 35:33 12

6. Diplomats BA 9 3 4 1 1 41:45 12

7. Paneuropa Kings BA 9 1 4 1 3 28:36 8