Piatok, 24. november, 2017 | Meniny má Emília

Dukla v dôležitom zápase zabrala naplno

Zverenci trénera Júliusa Pénzeša zvíťazili v dôležitom zápase nad Liptovským Mikulášom (2:1). Vďaka trom bodom sa posunuli na ôsmu priečku.

Hokejisti Dukly zabrali naplno. (Zdroj: TASR)

Trenčín - Liptovský Mikuláš 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)

Úvod stretnutia patril jednoznačne Trenčanom, ktorí nastúpili do zápasu už aj s Hlinkom v prvej formácii. Najskôr to z pravého kruhu skúšal Hossa, zoči-voči Durnému neuspel Bulík. Počet nevyužitých šancí na domácej strane sa ešte väčšmi znásobil počas presilovej hry, keď si hosťujúci gólman poradil s delovkou z hokejky Bagina a pomohla mu i Holendova nepresnosť. Liptákom sa podarilo obsadiť si na dlhší čas pásmo pred Voldenom až v šestnástej minúte, no spomínaný brankár veľa práce nemal. Na druhej strane pálil ešte dvakrát z medzikružia Tománek, ale ani tento raz Durného neprekonal.

Strednú časť mohol odštartovať presným zásahom po Stümpelovej prihrávke Laco, puk za Voldenov chrbát sa mu napokon prepasírovať nepodarilo. O prvý gól stretnutia sa v 24. minúte postarala Dukla – Durný neudržal puk po Baginovej strele od modrej, do odkrytej bránky zakončil Bezúch. Liptáci mohli okamžite vyrovnať, keď sa predral dopredu Jakub Sukeľ, no udreli až o päť minút v početnej výhode – Kriška tečoval Stümpelovu strelu. Hosťom bola následne ponúknutá ďalšia presilovka, no paradoxne práve počas nej inkasovali z hokejky Hlinku, ktorý sa natlačil pred ich gólmana. Voldenovovu pozornosť mohol dve minúty pred koncom preveriť Vybíral, keď si spracoval prihrávku od Stümpela, pohotová strela ale tesne minula žrď.

Záverečné dejstvo sa začalo šancou Kriška, ktorý sa od modrej rútil sám na trenčianskeho brankára, ten ale na dvakrát zlikvidoval jeho príležitosť na vyrovnanie. Dukla vsadila v tejto dvadsaťminútovke prevažne na bránenie súpera, napriek tomu musel domáci gólman čeliť niekoľkým neľahkým strelám. Počas presilovky tesne minul z medzikružia Kriška, neskôr pohrozil i Stehlík. Na druhej strane to bombou hneď po buly myslel dobre Gašparovič, spred bránky neuspel následne Švec. V závere vsadili hostia na power-play, no vyrovnať sa im už nepodarilo.

Góly: 24. Bezúch (Bagin, Hecl), 32. Hlinka – 29. Kriška (Stümpel, Nádašdi). Rozhodovali: M. Novák, M. Adamec – J. Valo, M. Krajčík, vylúčení: 3:2, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0, 2252 divákov

TRENČÍN: Volden – Bagin, Bohunický, Cebák, Holenda, Hatala, Pavúk, D. Trška – Michal Hlinka, Sádecký, Marc. Hossa – J. Ručkay, Bulík, Sojčík – Tománek, J. Švec, Gašparovič – Bezúch, Šimun, Hecl – D. Hudec

LIPT. MIKULÁŠ: Durný – Šiška, Stehlík, Nádašdi, Mezovský, Kadlubiak, Moravčík, Burzala, Oravec – Vybíral, Stumpel, Laco – Kriška, M. Sukeľ, Uram – Uhrík, Cibák, J.Sukeľ – Števuliak, Rob. Huna, Lištiak

1. FOTO: Vo vodnej nádrži objavili auto s telami dvoch ľudí Foto 2 480