Streda, 20. september, 2017 | Meniny má Ľuboslav(a)

Deväťgólová prehra hádzanárok v Šali

Zverenkyne Zdeny Rajnohovej nestačili v ďalšom zápase hádzanárskej WHIL na Šaľu. Napriek dobrému úvodu prehrali o deväť gólov 21:30.

Trenčianky (v bledom) na favorizovaného súpera nestačili. (Zdroj: MILAN POSPIŠ)

Šaľa - HK AS Trenčín 30:21 (12:5)

Úvod zápasu lepšie vyšiel hosťujúcim hráčkam, ktoré v šiestej minúte vyhrávali 2:0. V desiatej minúte bol stav stretnutia vyrovnaný 3:3. Šaľa zvýšila tempo a v sedemnástej minúte vyhrávala 6:4. Hostky sa nedokázali presadiť cez obranu súpera, kde kraľovala brankárka Šale Krebs.

V druhom polčase Trenčianky zmenili obranný systém a v útoku sa z diaľky presadzovala Ušiaková s Rajnohovou. Ale Šaľa nič nenechala na náhodu a pohodlne zvíťazila.

HK AS TRENČÍN: Hanzalíková, Rehušová, Furgaláková - Takáčová T. 2, Minárechová N.1, Jašková P.5/3, Zemanovičová B. 2, Kostelná K.1/1, Nejedlíková N.1, Sajanová M., Ušiaková N., Blaeková S.1, Rajnohová M.5/1.

HLAS TRÉNERKY

Zdena Rajnohová (HK AS Trenčín): „Prvý polčas sme hrali len desať minút, opäť nás ničili technické chyby spadlo sebavedomie a naša koncovka bola katastrofálna. V druhom polčase sme hrali lepšie, ale to nestačilo. Súper bol po všetkých stránkach lepší. Z mojej strany si zaslúi pochvalu jedine brankárka Hanzalíková. Opäť sme nehrali v plnej zostave, chýbali nám spojky ako Erika Rajnohová, ktorá je opäť zranená a Matejíková nenastúpila pre chorobu.“

Ostatné výsledky: Prešov – Most 26:30, Olomouc – Michalovce 21:32, ŠKP Bratislava – Partizánske 16:27, Slavia Praha – Ostrava 30:24, Písek – Michalovce 19:22.

1. Michalovce 16 15 1 0 540:346 31

2. Most 15 12 2 1 461:313 26

3. Slavia Praha 15 12 1 2 426:324 25

4. Šaľa 14 11 0 3 395:335 22

5. Ostrava 15 9 0 6 393:352 18

6. Zlín 14 7 1 6 344:321 15

7. ŠŠK Prešov 15 7 0 8 411:416 14

8. Partizánske 15 6 1 8 342:361 13