Piatok, 24. november, 2017 | Meniny má Emília

1. FBC nestačil na Prešov, AS víťazne

Florbalová extraliga pokračovala cez víkend 18. kolom.

Obranca Róbert Trefný, opora 1. FBC Trenčín, v akcii.(Zdroj: 1. FBC TRENČÍN/RADOVAN STOKLASA)

1. FBC Trenčín – Prešov 6:7 po sn. (3:2, 2:3, 1:1 – 0:0, 0:1)

V zostave 1. FBC stále chýbali traja hráči základnej zostavy – Zeliezka, Seriš a Straka. Slušne zaplnené tribúny očakávali rýchly florbal plný šancí a zaujímavých momentov.

Úvod stretnutia nebol pre domácich vôbec dobrý. Už v 42. sekunde sa po nedôraze v strednom pásme dostal k lopte Joščák a bekhendom otváral skóre – 0:1. Trenčania sa dostávali do zápasu v momentoch, kedy bola ich rozohrávka smerom dopredu zrýchlená. Tak padli aj oba góly Porubana v prvej tretine duelu. Obe jeho strely zapadli za brankára Prešova a skóre sa tak otočilo v prospech domácich – 2:1. V 19. minúte zvýšil strelou do pod brvno Kiačik – 3:1. Ďalší nedôraz a nesústredenosť v strednom pásme znamenal zníženie priebežného výsledku – 3:2, strelec gólu Leško.

Prostredná časť zápasu bola opäť otvorená gólom Prešovčanov. V 30. sekunde prestrelil všetko pred sebou Sikorjak – 3:3. V 28. minúte však dokončil hetrik Poruban a znovu poslal svoj tím do vedenia – 4:3. Domáci však ponúkli po opätovnej chybe v pásme Prešovu vyrovnanie a Ringer šancu využil – 4:4. Lukáš Poruban úradoval aj v 35. minúte a svojím štvrtým gólom zmenil skóre duelu – 5:4. To však do konca druhej tretiny nevydržalo, pretože Joščák strelou k tyčke vyrovnal – 5:5.

Záverečná časť zápasu priniesla množstvo šancí na oboch stranách avšak obaja brankári podali dobrý výkon. Prešovčania sa dostali prvýkrát do vedenia v 53. minúte po Komínkovom pokuse – 5:6. Trenčania sa po tomto góle tlačili do útoku, ale nepremenili svoje príležitosti. Gólu sa dočkali až v 58. minúte, kedy Kiačik prekonal Sninčáka – 6:6.

Nasledovalo predĺženie, ktoré veľa vzruchu neprinieslo. Domáci mali možnosť gólovej šance v prečíslení 3 na 1, ale tá zostala nevyužitá. Samostatné nájazdy sú v tejto sezóne pre 1. FBC neúspešné a ani v zápase s Prešovom sa táto situácia nezmenila. O víťazstve hostí rozhodol v štvrtej sérii Leško – 5:6 po sn. Duel rozhodovala dvojica Cíbik a Tomáš pred 230 divákmi.

Góly 1.FBC: Poruban 4, Kiačik 2. Vylúčenia: 3:2, presilovky: 0:0.

1.FBC: Ďurmek – Bulko, Kollár – Trefný, Ďurík – Gallo, Podmanický – Mrázik, Hatala, Poruban – Kiačik, Filadelfi, Bičan P. – Kupka, Lamačka, Rebro – Mitucha, Voštiar, Kukáň. Tréner: M. Sága

ŠK Lido Prírodovedec – FBK AS Trenčín 1:9 (1:4,0:2,0:3)

Hráči florbalového AS Trenčín cestovali do Bratislavy napraviť si chuť. Z posledných piatich zápasov vyhrali len dvakrát a v zápase išlo hlavne o návrat Trenčanov do bojov o prvé miesto v tabuľke. Opäť fenomenálny výkon brankára Tureka v bránke bol pevným základom úspechu AS. Aj keď FBK AS Trenčín inkasovalo ako prvé, nemalo to výrazný vplyv na zápas. Útočníci AS sa konečne prebudili a začali premieňať svoje šance. Príkladom je najmä 9. minúta, keď sa hráči presadili dokonca trikrát. Trenčania tak potvrdili fakt, že na ŠK Lido to proste dlhodobo vedia.

Góly: Ellinger 2, Mikolaj 2, Pet. Heleš 2, Matejka, Meliš, Múčka

Ostatné výsledky: Florko Košice – Skalica 12:8, Nižná – ATU Košice 6:5, Žltý Sneh – Záhorská Bystrica 5:13, Žilina – Hurikán Bratislava 8:3.

1. Záh. Bystrica 18 13 1 1 3 132:105 42

2. ATU Košice 19 12 1 3 3 149:107 41

3. AS Trenčín 18 10 4 0 4 115:74 38

4. Nižná 18 10 2 1 5 134:121 35

5. Florko Košice 18 9 2 0 7 123:102 31

6. 1.FBC Trenčín 19 8 0 5 6 117:98 29

7. Prešov 18 7 1 0 10 120:132 23

8. Hurikán BA 18 6 2 0 10 106:132 22