Štvrtok, 2. december, 2021 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

Volden čaroval, Dukla má tri body

Trenčín si poradil s Popradom na domácom ľade.

Domáci brankár Lars Volden bol výraznou oporou v nedeľnom stretnutí. Domáci brankár Lars Volden bol výraznou oporou v nedeľnom stretnutí. (Zdroj: SITA/Tomáš Somr)

Trenčín – Poprad 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Domácim sa už po 20 sekundách hry podarilo vybojovať presilovku, no okrem Cebákovej strely od modrej Šúrekovi nepohrozili. Neskôr preveril jeho pozornosť z pravého kruhu Sojčík, na druhej strane to skúšal v pohybe Zagrapan či Kroták. Po sérii neúspešných striel si Popradčania zahrali v početnej výhode, a hoci sa im podarilo obsadiť pásmo, ani po množstve dorážok po Paločkovej strele neotvorili gólové skóre. Najväčšiu šancu v tretine mala na druhej strane dvojica Sádecký - Hecl, avšak keď druhý menovaný zakončoval do odkrytej bránky, nastrelil tyčku. Dukla sa následne postarala o tlak, ktorý dokázala aj zužitkovať spred bránky poslal svoj tím do vedenia Ručkay. Len o minútu na to mal vyrovnanie na hokejke Murček, ale strela forhendom spred bránkoviska mu nevyšla.

Hostia sa na prelome tretín museli viac než jeden a pol minúty brániť o dvoch hráčov, no šikovným vypichovaním puku svojmu brankárovi vo veľkom pomohli. Tiež sa postarali o tlak pred domácim gólmanom, zblízka to skúšal Kroták, jeho puk Volden vyrazil pred seba. Následné dorážky sa rozhodol zastaviť priľahnutím puku Bohunický, za čo si hostia vyslúžili trestné strieľanie, Svitanovi zakončenie blafákom ale nevyšlo. Spomínanému útočníkovi nevyšla následne ani strela po Hatalovej chybe, po Voldenovom zákroku sa domáci tréner rozhodol pre oddychový čas. Štyri minúty pred koncom si zahrali hostia v početnej výhode, od modrej to skúšal Suchý, spoza ľavého kruhu Svitana, no vyrovnanie sa nekonalo. Ba práve naopak dopredu sa dostala Dukla, odrazeného puku sa ujal Hecl a zakončením popri žrdi zvýšil na 2:0.

Začiatok tretej časti priniesol presilovú hru o dvoch hráčov pre Poprad, spred bránky to skúšal Zagrapan, od modrej vyslal bombu Guliaev. Tlak hostí pokračoval aj po skončení hry v početnej výhode, o kontaktný gól sa dorážkou spred bránky postaral Svitana. Ďalší presný zásah mohol pridať Troliga, osamotený pálil z ľavého kruhu, no bránku napokon minul. Hra patrila vyslovene hosťom, svojho súpera nepúšťali do útočného pásma, a postarali sa o nejedno zatlačenie. Duklu vo veľkom podržal Volden, a to dokonca aj necelé dve minúty pred koncom, keď hrala v početnej výhode.

Góly: 17. J. Ručkay (Sojčík), 39. Hecl (Drgoň, Sádecký) 45. Svitana (Mlynarovič, Štrauch). Rozhodovali: M. Novák M. Junek, M. Krajčík, vylúčení: 5:5, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 2005 divákov
Zostavy:
Trenčín: Volden - Bohunický, Bagin, Holenda, Cebák, Hatala, Drgoň, Pavúk Tománek, Bulík, Marc. Hossa J. Ručkay, J. Švec, Sojčík, Bezúch, Šimun, Jak. Gašparovič D. Hudec, Sádecký, M. Hecl - Mišenev
Poprad: Šúrek - Fabian, Guliaev, Dinda, Suchý, Ježek, Krempaský, Chaloupka, Postnikov Hvila, Zagrapan, Lichanec Paločko, Troliga, Kroták Henderson, Murček, D. Bondra Štrauch, Mlynarovič, Svitana.

Hlasy trénerov:

Ján Kobezda tréner Trenčína: „Neodohrali sme ideálny zápas, na prvú tretinu sa ešte dalo ako tak pozerať, ale potom prvých desať minút v druhej časti sme hrali priam otrasne. Po individuálnych chybách sme dostali súpera na koňa a hoci sme tam mali i čisté šance, využili sme iba jednu. Vďaka však i za ňu. Tretia tretina bola len o našom bránení, nemali sme viac síl na to, aby sme podržali puk a potrápili Poprad. Chalanov chválim za bojovnosť, a samozrejme, brankára za výkon. Hokej bol ďaleko od ideálneho, ale tešíme sa bodom, ktoré potrebujeme.“

Marcel Ozimák, tréner Popradu: „Prvú tretinu sme nezačali dobre. Po vlastnej chybe v obrannom pásme sme pykali, a hoci sme sa v druhej časti snažili zlepšiť hru, prehrávali sme po nej 2:0. Snažili sme sa urobiť niečo s výsledkom, chlapci zabojovali, tretia tretina bola celá v našej réžii. Mali sme tam síce tlak, ale nenašli sme recept na domáceho brankára. Prekonali sme ho len raz a to nás stálo zisk akéhokoľvek bodu. Súperovi gratulujem, dnes sa nepozerá na to aká je hra, ale na to, kto získa body.“

Ostatné výsledky 42. kola: Martin – Lipt. Mikuláš 4:2, N. Zámky – B. Bystrica 2:3, Žilina – Nitra 3:4, Zvolen – Košice 2:3pp.