Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Trenčín porazil Poprad, prehrával už o dva góly

Po dobrom výkone zostali body doma, hoci priebeh zápasu tomu dlho nenasvedčoval.

(Zdroj: ILUSTRAČNÁ FOTO: TASR)

TRENČÍN. Stretnutie tabuľkových susedov odštartovali úspešnejšie hostia z Popradu, ktorí už po jeden a pol minúte po Troligovej strele z pravého kruhu otvorili gólové skóre.

Domáci hráči sa pokúšali o rýchle vyrovnanie, Síkela sa ocitol v priaznivej situácii medzi kruhmi, ale radosť na trenčianskej strane sa nekonala. Počas presilovej hry minul odkrytú bránku Sojčík, naopak hostia využili z minima maximum.

Fabian si od modrej našiel nepokrytého Zagrapana a ten bez akýchkoľvek problémov zvýšil popradské vedenie. Odpoveď zo strany Trenčanov prišla tentoraz okamžite.

Počas hry v početnej výhode sa dostal puk na modrú čiaru k Bohunickému a ten prestrelil Šúreka. Začiatok strednej časti sprevádzala individuálna šanca Hendersona, na druhej strane domáci nahodili puk pred Šúreka a dorážkou vyrovnal Briestenský.

Trenčania hrýzli a vsádzali na dravú hru, ale mohli to byť paradoxne "kamzíci", ktorí si mohli nakloniť skóre na svoju stranu. Dinda posunul puk nepokrytému Bondrovi, ten však netrafil puk podľa svojich predstáv. Rovnako neúspešný bol aj Hvila, ktorý to skúšal spoza brániaceho hráča.

O ďalší presný zásah v zápase sa postaral až Sýkora, ktorý si doslova vychutnal gól proti svojmu bývalému tímu. V eufórii však vyhodil svoju hokejku mimo ľadovej plochy, za čo si vyslúžil trest do konca stretnutia. V samom závere pohrozil sprava Kutejovi Mlynarovič, ale brankár bol v strehu.

Popradčania sa museli v úvode záverečnej časti ešte brániť, avšak Šúrek bol v pozore a postaral sa aj o nebezpečnú strelu z hokejky Kozáka. "Kamzící" na dlhší čas obsadili útočné pásmo, po množstve prihrávok však chýbala výraznejšia strela, ktorá by mohla narobiť Kutejovi problémy.

Na druhej strane sa natlačil dopredu Dlouhý, ale puk za Šúreka neprepasíroval. Zákrok zápasu predviedol v 55. minúte Fabian, ktorý sa hodil do trenčianskej strely, smerujúcej z pravej strany rovno do odkrytej bránky.

O chvíľu mohol skórovať Hossa, ale puk zostal tentoraz uväznený pod hosťujúcim brankárom. Popradčania stavili pred koncom na power-play, ale prekonať Kuteja sa im nepodarilo.

HK Dukla Trenčín HK Poprad 3:2 (1:2, 2:0, 0:0)

Góly: 16. Bohunický (Sojčík), 23. Briestenský (Švec, Novák), 36. Sýkora (Drgoň) 2. Troliga (Abramov, Dinda), 14. Zagrapan (Fabian, Henderson). Rozhodovali: V. Baluška, M. Novák M. Orolin, T. Gegáň, vylúčení: 3:4, navyše: Sýkora (Trenčán) DKZ, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2107 divákov.

Zostavy:

HK Dukla Trenčín: Kutej Bohunický, Drgoň, Kozák, Holenda, Obšut, Hatala, Šefčík D. Hudec, Sojčík, T. Sýkora Marc. Hossa, Bulík, J. Ručkay Dlouhý, Šimun, Síkela D. Novák, J. Švec, Briestenský

HK Poprad: Šúrek Fabian, Chaloupka, Kurali, Suchý, Brejčák, Dinda, Bagin, Ježek Henderson, Zagrapan, Lapšanský Hvila, Mlynarovič, Kroták Abramov, Troliga, D. Bondra Štrauch, Lichanec, Rapáč