Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

Remízová prestrelka v Ružomberku

Diváci pod Čebraťom boli svedkami kvalitného a rušného futbalu s ofenzívnym úsilím na oboch stranách.

(Zdroj: (TASR))

RUŽOMBEROK. V chladnom, dosť nevľúdnom počasí sa od začiatku hralo svižne. Domáci začali aktívnejšie a ujali sa aj vedenia. V 6. minúte sa Gál-Andrezly na ľavom kraji pretlačil cez Kvoceru, zacentroval pred trenčiansku bránu a Chrien z dvoch metrov trafil sieť 1:0.

Ružomberská radosť trvalo iba krátko. Už v 12. minúte Kalu v domácej päťke našiel Paura a bolo vyrovnané. Od tejto chvíle sa hra prelínala z jednej strany na druhú.

V 17. minúte Daniel kolmičkou vysunul Lačného, ten si pripravil streleckú parketu, ale Šemrinec útočníka Liptákov vychytal a následná Ďubekova dorážka hlavou smerovala nad.

V 27. minúte Paur svojim druhým streleckým zápisom (po centri Kvoceru) efektne pätičkou otočil výsledok v prospech hostí. Brankár Macík pri tomto góle určite nebol čistý. V 34. minúte Danielovu strelu z dobrej pozície Trenčania stečovali na roh.

V úvode druhého dejstva musel domáci brankár Macík čeliť dvom nebezpečným streleckým pokusom, v 49. minúte vytesnil Skovajsov pozdrav z 25 m na roh a vzápätí kryl ranu, ktorú vyslal Kalu.

V 64. minúte Maduka z priameho kopu položil loptu Nwohorovi na hlavu a Macík reflexívne koncovku útočníka z Nigérie vyškriabal spod brvna. V 72. minúte Liptáci vyrovnali, keď si striedajúci Mareš šikovne spracoval vysokú loptu, po ľavej strane vysunul Gála-Andrezlyho a Lačný zblízka nedal Šemrincovi žiadnu šancu.

O chvíľu sa však skóre menilo zase, keď Kacera svoj veľký sólový part zakončil tretím gólom AS. Neubehlo ani šesťdesiat sekúnd a už 2:3 neplatilo. Šmerinec neodolal ružomberskej kanonáde pred svojou bránou. Vychytal Lačného, Daniela, ale na Chriena už nestačil 3:3.

MFK Ružomberok - AS Trenčín 3:3 (1:2)

Góly: 6. a 77. Chrien, 72. Lačný 12. a 27. Paur, 76. Kvocera,

Rozhodoval: Chmura, ŽK: Maduka (Trenčán), 1123 divákov.

Zostavy a striedania:

MFK Ružomberok: Macík P. Malo, J. Maslo, Kružliak, Kolčák M. Nagy (69. Mareš), Ďubek (90.+2 Kupec) Daniel, Chrien, Gál-Andrezly Lačný.

AS Trenčín: Šemrinec Šulek (71. Bala), Maduka, Kleščík, Skovajsa Shalu, Jančo Kvocera, Paur (85. Prekop), Kalu Nwofor (77. Janga).

1. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  2. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  3. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  4. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  7. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  8. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  9. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  10. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  3. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  4. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  5. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  6. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?

Bánovce nad Bebravou chcú vytvoriť 14 odberných miest

Bánovská samospráva pripravuje testovanie obyvateľstva na prítomnosť ochorenia COVID-19.

Brankárska rošáda v Trenčíne, Kanaďana strieda Fín

Vedenie HK Dukla Trenčín dva dni zvažovalo situáciu, až sa nakoniec rozhodlo podporiť talentovaného kanadského brankára v jeho ďalšom rozvoji.

Rybník sa počas zimných mrazivých dní mení na miesto pre športy.