Nové Mesto bralo bod zo Šamorína

Futbalisti Nového Mesta zakončili jesennú časť remízou.

Novomešťania remizovali v Šamoríne 1:1.Novomešťania remizovali v Šamoríne 1:1.

Šamorín – Nové Mesto 1:1 (1:1)
Stretnutie bolo súbojom o tretie miesto v tabuľke. Zápas sa odohral na veľmi nekvalitnom trávniku. Hostia sa od úvodu zahryzli do súpera a domáci nevedeli, kde im hlava stojí. Veľkú šancu otvoriť skóre mal Múdry. Jeho hlavička po rohovom kope poriadne natiahla Hajdúcha, ktorý loptu vyškriabal mimo brány. V 12. min pohrozil Henrique. O osem minút sa Nové Mesto ujalo vedenia. Živčic založil nebezpečnú akciu, našiel L. Šebeka, ktorý vnikol do pokutového územia, loptu ponúkol Rapavému, ktorý prekonal Hajdúcha – 0:1. Z následnej akcie nebezpečne vypálil L. Šebek a obrana domácich loptu zrazila na ďalší roh. Šamorínčania vyrovnali po pol hodine hry. Dos Santos strelou spoza šestnástky prepálil Belica – 1:1. Do konca polčasu sa už nič vážneho nestalo.
Do druhého polčasu vybehli domáci aktívnejšie s úmyslom strhnúť vedenie na svoju stranu. Najväčšiu šancu spálil v 53. min Ágh. O minútu neskôr Belic vytiahol ďalší výborný zákrok. Hostia sa najskôr po prestávke zamerali na pozornú obranu, postupom času sa hra vyrovnala. Posledná polhodina sa niesla v znamení boja a v nervóznej atmosfére.
Góly: 33. Dos Santos – 20. Rapavý, ŽK: Horváth, Auban – Múdry, Živčic, Lopušan, rozhodoval: Valášek, 400 divákov.
NOVÉ MESTO: Belic – Múdry, Šupka, Jurica, L. Šebek, Živčic, Mikuš, Kurtin, Rapavý (71. Václav), Lopušan, Cisár (63. Jastráb). Tréner: D. Kramlík.
HLAS TRÉNERA:
Dušan Kramlík (tréner Nového Mesta): „V zápase sme sa sústredili viac na hru ako na súpera, čo ma teší. Futbal je kontaktný šport. Myslím si, že to tak ostane aj do budúcna. Kto sa s tým nevie vyrovnať, nech ide hrať futbal na Copacabanu. Na svojich zverencov som hrdý, pretože jeseň zvládli veľmi dobre. Počas zimnej prestávky sa dôkladne pripravíme na jar a zadarmo nedarujeme nikomu nič. To môžem sľúbiť za nás všetkých.“
Ostatné výsledky 18. kola: Sv. Jur – Žilina B 0:1, Skalica – Martin 3:2, Nitra – Sereď 2:1, Ban. Bystrica – Trnava B 0:2, Pohronie – Slovan B 2:1.
12. Svätý Jur 18 3 1 14 15:41 10
Program: nasleduje zimná prestávka. Najbližšie Nové Mesto nastúpi 4. marca o 15.00 h doma proti Skalici.