Dubnica s Nemšovou prezimujú bok po boku

Prehľad výsledkov III. ligy západ.

(Zdroj: (RG))

Dubnica – Gabčíkovo 3:1 (0:0)
Vo vyrovnanom zápase ako prví ohrozili Digaňu hostia, no Belkovics nebol úspešný. Potom Habšuda zblízka trafil iba Rengela a po následnom rohovom kope brankár hostí vyboxoval Čurikovu strelu spoza šestnástky. V 20. min. po rýchlej kombinačnej akcii sa za domácu obranu dostal Belkovics a Digaňa sa musel poriadne natiahnuť. Do konca polčasu sa bezgólový stav nezmenil. Po prestávke začalo Gabčíkovo ofenzívnejšie a v 48. min. Lénárth po centri z krídla bombou z voleja prestrelil Digaňu – 0:1. Potom nebezpečne hlavičkoval Revák, ale lopta letela kúsok nad domácu bránu, V 61. min. unikol po krídle Habšuda a povedľa vybiehajúceho Rengela trafil k vzdialenejšej žrdi – 1:1. Striedajúci Antol mohol v 70. min. dostať hostí do vedenia, no jeho krížnu strelu zastavila žrď. O štyri minúty po rohu zblízka umiestnil presný center do siete Poláček – 2:1. V 77. min. ušiel obrane Čurik, no jeho strela skončila tesne nad Rengelovou bránou. Po rýchlej akcii v 79. min. Habšuda iba nastavil nohu a zmenil smer lopty tretíkrát do siete hostí. Dubničania sa rozlúčili s jesennou časťou s hŕstkou najvernejších fanúšikov dôležitou výhrou.
Góly: 61. a 79. Habšuda, 74. Poláček – 48. Lénárth. R Fehér, ŽK: Chromý – Bódis, 100 divákov.
DUBNICA: Digaňa – Štefánek, Poláček, Chromý, Čurik, Suchý, Habšuda, Turza, Floriš, Suchánek, Hlatký (85. Svatík). Tréner O. Šmelko. JOZEF ŠPROCHA

Nemšová – Led. Rovne 1:4 (0:2)
V zápase sa stretli mužstvá z opačných pólov tabuľky. Oba tímy sa však snažili hrať futbal. Na ťažkom teréne sa im to veľmi nedarilo. Postupom času získavali čoraz viac pôdy pod nohami hostia, čo sa prejavilo v dianí na ihrisku. Už v 4. min prihral Johnson Kvasničkovi, no ten slabou strelou nenarobil Bačíkovi veľa starostí. V 17. min prešiel stredom obrany Tomana, z 13 m mieril vedľa brány. Po polhodine hry napriahol z hranice šestnástky Kollár, Čillík loptu vyrazil. V 39. min sa vedenia ujali hostia, keď sa strelou z ľavej strany presadil Lipták. V poslednej minúte prvej polovice sa z gólu radovali hostia. Po centri z pravej strany sa volejom prezentoval Čiernik – 0:2. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Domáci hráči sa nevedeli presadiť, ťažko sa dostávali do hry a vo finálnej fáze im chýbal väčší pokoj. V 54. min Lipták potiahol loptu pred šestnástku, zbavil sa Udeha a krížnou strelou k žrdi upravil na 0:3. V 76. min skorigovali stav stretnutia domáci hráči. Po rohovom kope sa dostal k lopte Fabuš a z 3 m ju dopravil do siete. Päť minút pred koncom zápasu podnikli hostia rýchly brejk, po ktorom sa gólov presadil Lipták a skompletizoval svoj hetrik. V poslednej minúte zahrávali domáci priamy kop, po ktorom sa k hlavičke dostal Kresánek. Lopta však skončila iba na brvne brány hostí. Nemšová sa v poslednom zápase nerozlúčila s divákmi víťazstvom. Tri body si odnášajú hostia po veľmi dobrom výkone.
Góly: 76. Fabuš – 8., 54. a 85. Lipták, 45. Čiernik. R Šima, bez kariet, 150 divákov. NEMŠOVÁ: Čillík – Johnson (67. Fabuš), Kresánek, Mikeš (50. Klemens), Ďuriš, Holíček, Jančo, Udeh, Richtárech, Prekop, Kvasnička (46. Mizerák). Tréner B. Ďuriš. TOMÁŠ BEŇO

Ostatné výsledky: Šurany – Komárno 1:4 (0:1), FC Horses – Neded 1:0 (1:0), Veľký Meder – Topoľčany 1:0 (0:0), Horná Nitra – Púchov 0:5 (0:3), ViOn B Vráble – DAC B/Vrakúň 3:2 (2:0). Stretnutie Galanta – Beluša bolo odložené. Stretnutie Nové Zámky – Veľké Ludince sa nehralo pre nespôsobilý terén. Šaľa mala voľno. Dohrávka 12. kola: DAC B/Vrakúň – Šaľa 1:1 (1:1)

1. Komárno 18 13 3 2 45:13 42 (+15)
2. Púchov 18 12 4 2 38:11 40 (+10)
3. Led. Rovne 18 12 3 3 37:23 39 (+12)
4. Topoľčany 18 10 2 6 31:22 32 (+5)
5. ViOn B Vráble 18 9 4 5 31:21 31 (+1)
6. DAC B/Vrak. 18 8 6 4 24:17 30 (+3)
7. Beluša 17 8 5 4 23:17 29 (+5)
8. Galanta 17 8 3 6 31:22 27 (+3)