Prehľad výsledkov IV. ligy severozápad.

Patrik Mačina strelil jeden z siedmich gólov Iskry Borčice do siete Prečína. Patrik Mačina strelil jeden z siedmich gólov Iskry Borčice do siete Prečína. (Zdroj: ISKRA BORČICE/RADOVAN STOKLASA)

Tr. Stankovce – Partizánske 2:0 (2:0)

Hráči Tr. Stankoviec sa už 5 kôl netešili z víťazstva, a tak sa dalo očakávať, že v zápase proti susedovi v tabuľke vynaložia maximálne úsilie, aby túto nelichotivú sériu ukončili. Zápas sa hral za neustáleho dažďa na klzkom teréne, čo sťažovalo hráčom kombináciu. Od začiatku boli aktívnejší hráči. Trenč. Stankoviec a zatlačili súpera pred jeho bránu. Do prvej šance sa dostal v 5. min. Škvarka a jeho strelu Zdychavský len s námahou vyrazil na roh. V 9. min. bol v šanci opäť Škvarka, ale jeho hlavičku brankár kryl. Potom sa hra vyrovnala, ale hralo sa hlavne medzi šestnástkami. Až v 22. min. sa zrodila prvá gólová akcia. Po rohovom kope sa lopta odrazila k Hazdovi a ten ju doklepol do siete – 1:0. V 25. min. kopal Škvarka rohový kop, v šestnástke našiel úplne voľného Záhumenského a ten nádhernou hlavičkou prekonal Zdychavského – 2:0. V 27. min. malo gólovú príležitosť Partizánske, Slivka išiel sám na bránu, ale Zemanovič preukázal svoje kvality. Potom sa tempo hry zmiernilo a hra bola často prerušovaná.V 36. min. sa dostal do šance hosťujúci Benca, ale domáca mu obrana mu strelu zblokovala. Záver 1. polčasu sa potom odohrával hlavne v strede poľa.

Na začiatku druhého počasu bola hra vyrovnaná, ale hralo sa bez šancí. Až v 52. min. sa dostal do šance Marcinát, ale obranca mu strelu zblokoval. Iniciatívu v zápase potom prebrali hráči Partizánskeho, ale domáca obrana pracovala spoľahlivo. V 64. min. mal šancu na strelenie kontaktného gólu Nižňanský, ale Zemanovič jeho strelu vyboxoval. Hra sa potom vyrovnala, ale viazla kombinácia na oboch stranách, čo zapríčiňoval ťažký terén. V 73. min. sa dostával do šance Hazda, ale brankár bol rýchlejší. V 80. min. bol v gólovej šanci domáci Sedláček, ale hlavičkoval len do pŕs brankára. V závere zápasu hráči Partizánskeho otvárali hru a každú ich stratu lopty sa snažili domáci hráči využiť na rýchly protiútok. V 86. min. mal šancu vylepšiť skóre zápasu Škvarka, ale neuspel. V závere gól už nepadol a Trenč. Stankovce ukončili nepriaznivú sériu.

Góly: 22. Hazda, 25. Záhumenský, ŽK: Antošík, Ďanovský – Kompas, Sedláček, rozhodoval: Kováč, 150 divákov.

TR. STANKOVCE: Zemanovič – Antošík, Poruban (67. Čibík), Dohnan, Takáč, Hazda (75. Sedláček), Záhumenský, Škvarka, Ďuráči (65. Ančic), Ďanovský, Marcinát. Tréner: R. Pevný. ŠTEFAN ŠMATLÁK

Vrbové – Bánovce 1:2 (0:2)

V poslednom jesennom zápase na domácej pôde pokračuje absencia štyroch zranených hráčov základnej zostave u domácich a hneď na úvod už v 3. minúte inkasovali gól, ktorého autorom bol Líška. Domácich to vyburcovalo a výsledkom bola Sumerová žrď. Hostia naďalej dokazovali svoje postavenie v tabuľke a hoci zahodili dve tutovky, tretiu využil hlavou Olej na zvýšenie stavu - 0:2 prospech hostí. V druhom dejstve sa domáci schopili a Zelenay po vyhratom šprintérskom súboji dal po hodine hry kontaktný gól na 1:2. Hostia sa začali obávať o výsledok, domáci sa snažili niečo s výsledkom urobiť, ale pribrzdilo zranenie ich ďalších dvoch hráčov, ktorí museli striedať. Asi päť minút pred koncom, po peknej akcii domáci Šurin zacentroval do malého vápna, hostia vykopli loptu z bránkovej čiary a do konca zápasu už vedenie udržali.

Góly: 61. Zelenay – 3. Líška, 25. Olej. R. Hegedüs, ŽK: Sumer, Lackovič – Olej, 100 divákov.

VRBOVÉ: Valovič – Michálek, Verchola (70. Šurin), Vlado, Ďuračka, Prosňanský, Sumer, Lackovič (83. Šimor), Kurinec (65. Bukovčák), Andrísek, Zelenay. Tréner A. Adamčík.

BÁNOVCE: Bohunský – Turoň, Poštrk, Líška, Kosiba (90. Mášik), Jambor (87. Marko), Olej (71. Oravec), Svatík, Gajdošík, Ondráš, Szabó. Tréner M. Slovák. PETER SEDLÁČEK

Borčice – Prečín 7:2 (2:1)

V súboji prvého s posledným sa hostia od začiatku zamerali na defenzívu a hráčom Iskry sa nedarilo preniknúť zhustenou obranou. Až v 21. min sa po štandardke dostal k odrazenej lopte Mravec a otvoril skóre. O päť minút hosťom vyšiel protiútok, Kosa strelu vyrazil a Blaško z dorážky vyrovnal. Prečín sa držal až do 38. min, keď Mačina premenil Novákovu prihrávku – 2:1. Druhý polčas začal náporom lídra a v 51. min Barčík našiel Náthera – 3:1. O sedem minút po Zuziakovom centri Hanzel zvýšil hlavou na 4:1. Prečín sa snažil a v 78. min Orávik znížil na 4:2. Domáci reagovali rýchlo a v 81. min striedajúci E. Le Giang po Augustiniho prihrávke zvýšil hlavičkou na 5:2. O tri minúty Zuziak pripravil šiesty gól Nátherovi a vysokú výhru Borčíc zavŕšil minútu pred koncom po Barčíkovej akcii ďalší nový hráč Ujlaky.

Góly: 51. a 84. Náther, 21. Mravec, 38. Mačina, 58. Hanzel, 81. E. Le Giang, 89. Ujlaky – 26. Blaško, 78. Orávik.

Rozhodoval Kasznár, ŽK: Vojtek, Kaprálik, 251 divákov.

BORČICE: Kosa – Petruš, Hanzel (59. Ujlaky), Augustini, Mačina (59. E. Le Giang), Mravec, Siva, Novák, Náther, Barčík, Zuziak (72. Machara). (BO)

Načítavam video...

Tr. Teplice – Hlohovec 3:1 (2:0)

V nepríjemnom veternom počasí sa domácemu kapitánovi podarilo vyhrať los a vybrať stranu po vetre, čo sa neskôr ukázalo ako celkom dôležité rozhodnutie. Hneď v 4. min po vykope brankára ušiel Puček a povedľa brankára otvoril skóre zápasu. Teplice nepúšťali hostí z ich vlastnej polovice, ale postupne sa Hlohovec prebral a snažil sa vyrovnať hru. Keď už sa hostia dostavali do šancí, boli to zase Teplice, ktoré po peknej kombinácii Michalíka a Pašku druhým menovaným zvýšili na 2:0. V druhom polčase už vietor nebol tak výrazný a hra bola vyrovnaná so šancami na obidvoch stranách. V 84. min stiahol hosťujúci brankár prenikajúceho Pučeka v šestnástke a po následných protestoch inkasoval druhu žltú kartu. Ponúknutú penaltu s prehľadom premenil Šiko a bolo 3:0. Hlohovcu sa v nadstavenom čase podarilo Došekom zmierniť výsledok na konečných 3:1.

Góly: 4. Puček, 32. Paška, 85. Šiko (11 m) – 90. Došek, ŽK: Bubenko – Planický, ČK: 85. Planický, rozhodoval: Grznár, 100 divákov.

TR. TEPLICE: Kopčan – Krivda, Obert (89. Klašovec), Beňo, Šiko, Paška, Bubenko (61. Bernát), Michalík, Puček, Haško, Losonszký (81. Švikruha). Tréner: J. Ružička JAROSLAV RUŽIČKA

Častkovce – Myjava B 0:3 (0:1)

V 9. min unikol Sládek, ale Koníček jeho strelu vyrazil. Vzápätí z protiútoku spoza šestnástky nebezpečne strieľal Šmehyl, ale pozorného Korčeka neprekvapil. Na tvrdú hru kopaničiarov doplatili v prvom polčase až traja domáci hráči. V závere úvodného dejstva po hrubej chybe obrany strelil vedúci gól hostí Holiš. V druhom polčase za stáleho dažďa po krížnej prihrávke sa lopta dostala k neobsadenému Pechovi, ktorý zvýšil na 0:2. V nadstavenom čase hostia premenili pokutový kop kapitánom Horešom a odviezli si tri body.

Góly: 45. Holiš, 64. Pecha, 90. Horeš (11 m), ŽK: Končitík, Sládek – Šmehyl, Holiš, rozhodoval: Bartoš, 100 divákov.

ČASTKOVCE: Korček – Rusnák, Sarr (11. Jančovič), Čechvala, Osuský, Halás, Končitík, Tuschel, Husár, Sládek, Ostrovský. Tréner: P. Meliš.

MYJAVA B: Koníček – Šmehyl, Pecha, Flamik, Holiš, Kubica, Pet. Sivák, Toman, Pav. Sivák, Horeš, Bruško. Tréner: V. Stančík. PETER HALIENKA

Dohrávka:

N. Dubnica – Borčice 0:1 (0:0)

V dohrávke 17. kola začali lepšie domáci a už v 2. min musel vytláčať Kosa dobre umiestnený priamy kop Vaško do dolného rohu. Novodubničania hrali pozorne a zodpovedne a lídrovi veľa nedovolili. Až v 14. min Zuziak spoza šestnástky mieril tesne vedľa. O chvíľu mal Vaško smolu, keď nezachytil center pred odkrytou bránou. Hostia pridali, no v 25. min Mačina z päťky netrafil bránu a ďalšie dve rýchle akcie hostí zastavila zdvihnutá zástavka asistenta rozhodcu. Po polhodine hry mohli domáci vyhrávať, ale Jakúbek hlavičkoval tesne vedľa šibenice. Po prestávke sa Borčice viac tlačili pred domácu bránu a dočkali sa v 58. min. Po priamom kope sa k odrazenej lopte dostal Zuziak a prudkým volejom spoza šestnástky trafil k žrdi – 0:1. O šesť minút Petrušova strela letela tesne nad. Vedieť o sebe dal opäť Jakúbek, no medzi žrde netrafil. Ďalšia zblokovaná strela hostí Častulínom skončila tesne vedľa a v 82. min ešte donútil Zaťka k zákroku Novák delovkou z priameho kopu z 25 metrov. Hostia výhru udržali a zvýšili náskok na čele tabuľky.

Gól: 58. Zuziak. Rozhodoval Obeda, ŽK: Hanzel, 500 divákov.

N. DUBNICA: Zaťko – Zahranyčnyj, Žifčák (73. M. Hrnčík), Behan, Jakúbek, Maník, Švikruha (47. Burdej), Držík, Vaško (82. Tadlánek), Častulín, Lendvay.

BORČICE: Kosa – Petruš, Hanzel, Augustini (Machara), Mačina (50. Ujlaky), Mravec, Siva, Novák, Náther, Barčík, Zuziak (75. E. Le Giang). JOZEF ŠPROCHA

Ostatné výsledky: Domaniža – Malženice 1:4 (1:1), Šimonovany - Boleráz 1:0 (0:0), Holíč – J. Bohunice 1:0 (1:0). N. Dubnica mala voľno.

1. Borčice 15 13 1 1 47:9 40

2. Bánovce 15 12 1 2 39:14 37

3. Malženice 15 7 6 2 29:14 27

4. Častkovce 15 7 5 3 20:12 26

5. Myjava B 15 6 5 4 25:17 23

6. J. Bohunice 16 6 5 5 23:15 23

7. Holíč 15 6 3 6 15:17 21

8. Domaniža 15 6 2 7 25:32 20