Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Hádzanárky dostali od Ostravy debakel

Hádzanárky HK AS prehrali s favorizovanou Porubou Ostrava jednoznačne o dvadsať gólov.

Hádzanárkám sa doma nedarilo. Hádzanárkám sa doma nedarilo. (Zdroj: PAVOL KARELL)

Trenčín – Ostrava 17:37 (8:19)

Jednoznačné víťazstvo si pripísali na svoje konto hráčky DHC Poruba, ktorá na domácej palubovke Trenčína od začiatku ovládala priebeh zápasu. Aj keď prvý gól padol až v štvrtej minúte z tímu hostí, domáce hráčky z rúk Blažekovej po sedemetrovom hode vyrovnali stav stretnutia na 1:1. Do siedmej minúty sa stále Trenčianky snažili držať tempo, v bráne zasiahla Hanzalíková, ale rýchle dievčatá z Ostravy sa nedali zaskočiť a pohodlne sa presadzovali cez obranu domáceho družstva. Skúsené hráčky z Poruby trestali po každej ich chybe ľahkými rýchlymi kontrami. V druhom polčase Trenčianky prišli o ďalšiu spojku Minárechovú, ktorú odviezla sanitka s podozrením na otras mozgu. Zápas sa len dohrával a už aj tak oslabený Trenčín napriek veľmi zlej situácii bojoval a hral na hranici svojich možností.

HK AS: Hanzalíková, Rehušová, Furgaláková – Takáčová T., Žitňanová V., Ušiaková N. 3, Mesárošová Z., Jašková P., Matejíková V.3, Zemanovičová B.3, Marcineková L.1, Blažeková S.7/6, Minárechová.

HLAS TRÉNERA

Zdena Rajnohová (trénerka Trenčína): „Na zápas sme nastupovali s cieľom podať čo najlepší výkon. Dievčatá dostali pokyny, ktoré sa snažili plniť, ale sila súpera bola po všetkých stránkach lepšia. Poruba nás trestala za každú ľahko stratenú loptu. Hráme stále vo veľmi oslabenej zostave, trápi nás dlhodobejšie ochorenie Nejedlíkovej, zranenie Rajnohovej a Kostelnej, Minárechová nám vypadla počas zápasu a Nosická ukončila hráčsku kariéru. Päť hráčok zo základnej zostavy je priveľa. Žiaľ, aj takýto je šport, musíme to vydržať. Určite nie som sklamaná z výkonu dievčat, robili a hrali na svojej úrovni a bojovali až do konca. Súper bol vyspelejší, kvalitnejší a omnoho skúsenejší, a preto aj zaslúžene vyhral.“

Ostatné výsledky 8. kola: ŠKP Bratislava – Michalovce 17:36, Partizánske – Písek 27:18, Šaľa – Olomouc 39:25, Veselí – Most 13:28.

13. ŠKP Bratislava 8 0 0 8 156:272 0

Program 9. kola: sobota 5. novembra o 18.00 h Most – Trenčín.

I. LIGA ST. DORKY

UDHK Nitra – Partizánske 36:23, Šaľa – Prešov 31:24, Stupava – Michalovce 27:28. Trenčín, Bytča a ŠKP Ba mali voľno.

I. LIGA ML. DORKY

Šaľa – Prešov 20:27, Bytča – Vranov 44:18, ŠKP Ba – Dráb. Košice 34:17, Stupava – Michalovce 28:30. UDHK Nitra a Trenčín mali voľno.

1. Michalovce 5 5 0 0 180:102 10

2. Prešov 5 5 0 0 146:105 10

3. Bytča 5 4 0 1 171:101 8

4. Šaľa 5 4 0 1 136:123 8

5. UDHK Nitra 4 2 0 2 109:101 4

6. ŠKP Bratislava 5 1 0 4 134:141 2

7. Stupava 5 1 0 4 112:128 2

8. Trenčín 5 1 0 4 100:121 2