Chocholná-Velčice rozobrala Starú Turú

Prehľad výsledkov V. ligy sever.

ILUSTRAČNÉ FOTOILUSTRAČNÉ FOTO (Zdroj: ILUSTRAČNÉ FOTO SME - GABRIEL KUCHTA)

Chocholná-Vel. – St. Turá 7:1 (4:0)

Oblastné derby dvoch tímov, ktoré sa dobre poznajú malo jednoznačný priebeh. Domácich naštartoval už v 5. min Juraj Michalec a v 18. min pridal druhý úspech Sokolu Bariš. Následne prišli chvíle ostrostrelca Jána Tuhárskeho, ktorý v priebehu dvadsiatichšiestich minút strelil čistý hetrik. Domáci pokračovali v kanonáde a v 50. min Sabadka upravil už na 6:0. O trinásť minút pridal J. Tulpík už na hrozivých 7:0 a medzi divákmi sa reálne začalo hovoriť o desiatke. Domáci futbalisti však ubrali na tempe. Hostia strelili čestný úspech v samom závere Moravčíkom.

Góly: 22., 32. a 48. Ján Tuhársky, 5. J. Michalec, 18. Bariš, 50. Sabadka, 63. J. Tulpík – 86. Moravčík, ŽK: Denk, Matlák, Jaroš, ČK: 71. Jaroš (po 2. ŽK), rozhodoval: Ševčík, 120 divákov.

CHOCHOLNÁ-VEL.: Drgo – Gvizd, J. Cingel, Bariš, Lukša (83. A. Michalec), Lobík, Tulpík, J. Michalec (38. Smolík), Sabadka, J. Tuhársky, Adamčí (61. Rakovan)

ST. TURÁ: Viskup – Denk (55. Baran), Pollák, Antálek, Magula, Matlák (68. Bordák), Gablech, Durec (65. Moravčík), Hornáček, Peterka, Jaroš

Tr. Turná – Ladce 1:0 (0:0)

Domáci muži nastupovali do zápasu nepokaziť si 3-zápasovú sériu bez prehry. Zápas sa začal miernym tlakom domácich keď už v 6.minúte Stronček opečiatkoval brvno. V 22. minúte sa dostali k strele aj hostia, ale neohrozili priestor brány. V 33. minúte po rohovom kope Strončeka domáci Hulaj hlavou zakončil len do tyče. Nebezpečenstvo hrozilo z protiútoku hostí, ale opäť sa im nepodarilo trafiť bránu. V 43.minúte po centri Matúša Kováča nedokázal Hrubý dotlačiť loptu do odkrytej brány. V 46.minúte hosťujúci brankár končekmi prstov vyrazil hlavičku M. Chorváta po rohovom kope. V 70. minúte skúsil strelu volejom Matúš Kováč ale letela len tesne nad. V 84. minúte strelu J. Kováča krásne vytesnil hosťujúci brankár. V 89. minúte sa domáci tlak ukázal keď jeden z najlepších hráčov na ihrisku Matúš Kováč strelil nádherný gól presne do pravého vinkla. Domáci si tak odvážajú ďalšie cenné víťazstvo.

Góly: 90. Mat. Kováč, ŽK: P. Chorvát, Mar. Kováč – Oťahel, Ondrášik, Martinka, rozhodoval: Kúdela, 138 divákov.

TR. TURNÁ: Chochlík – Mat. Kováč, Bečka, M. Chorvát, Hasenovič, Stronček, P. Chorvát, Prekop (46. Jak. Kováč), Hrubý, Hulaj (71. Konečný), Mar. Kováč (80. Červeňan) JAKUB HORŇÁK

Podolie – Plevník-Drienové 6:1 (3:1)

Domáci potrebovali nutne bodovať a tomu podriadili taktiku zápasu. Hostia sa síce dostali do vedenia v 14. min, keď Michal Buday poslal Plevník-Drienové do vedenia, no už o tri minúty vyrovnal Ohrablo a rozbehol kanonádu domáceho tímu. V 21. min poslal domácich do vedenia Toráč a o sedem minút sa k nemu pridal Omasta, ktorý uzavrel polčasové skóre na 3:1. Po prestávke pokračovalo Podolie v dobrom výkone, ale na góly sa čakalo až do záveru zápasu, kedy už hostia hrali vabank. V 78. min pridal na 4:1 Omasta. V 85. min upravil na 5:1 Toráč. Dve minúty pred záverečným hvizdom zavŕšil konečné skóre na 6:1 Omasta, ktorý zároveň spečatil hetrik.

Góly: 27., 78. a 88. Omasta, 21. a 85. Toráč, 17. Ohrablo – 14. Mich. Buday, ŽK: Toráč – Kremeň, rozhodoval: Sládek, 80 divákov.

PODOLIE: Palkech – Ohrablo, Gajdošík, M. Červeňanský, Némethy, Prosňanský, Macho, Omasta, Toráč, Augustín (80. Uhlík), R. Červeňanský TOMÁŠ BOBOCKÝ

Opatová – Horovce 2:2 (1:1)

Chladné a veterné počasie privítalo oboch aktérov zápasu. Diváci sa ešte nestačili ani usadiť a v 4. min domáci viedli, keď peknú akciu zakončil gólom Moško. V 6. min center Škultétyho pred bránu zužitkoval Ostrolúcky na strelu, ale trafil iba brvno. Horovce nechceli kožu predať lacno a čoraz častejšie sa predierali ku Škultétyho bráne. V 26. min Bučekova strela tesne minula domácu svätyňu. V 33. min už bolo vyrovnané, keď chybu obrany využil Brix – 1:1. Po prestávke sa tiež začalo svižne a behavo. Domáci mali veľkú šancu v 53. min. Centrovanú loptu poslal Augustini na Haviera, ale ten loptu neumiestnil do siete, pretože prestrelil. V 61. min sa vyznamenal Škultéty, ktorý znemožnil hosťom skórovať po druhý raz. To sa podarilo domácim, keď sa po centri hlavičkou presadil Šubert. O minútu na to mali hostia výhodu pokutového kopu, ale Brix dobre chytajúceho Škultétyho neprekonal. Hosťom sa bojovnosťou podarilo vyrovnať v 75. min. Po rohu sa presadil Siekel. V 80. min už mohlo byť radostnejšie na domácej strane, keď po rohu na bránkovej čiare zasiahol Cúcik. Mužstvá sa napokon rozišli zmierlivo 2:2.

Góly: 4. Moško, 65. Šubert – 32. Brix, 75. Siekel, hralo sa bez kariet, rozhodoval: Bircsák, 150 divákov.

OPATOVÁ: J. Škultéty – Kopčan, Kováčik, Šubert, Hájek, Havier, Augustini, Moško, Ostrolucký (81. Gallo), V. Škultéty (76. Madový), M. Zubo ĽUBOMÍR LIŠKA

Uhrovec - Streženice 4:0 (0:0)

Domáci mali po celý zápas jasnú prevahu, ale v úvodnom dejstve zahodili domáci útočníci aj nemožné. Po zmene strán domáci zefektívnili hru vpredu a po krásnych akciách sa konečne prebrali aj strelecky. Hostia si za celý zápas nevypracovali žiadnu gólovú šancu, a tak tri body zaslúžene zostali v Uhrovci, hoci ešte Bežo v samotnom závere zahodil pokutový kop.

Góly: 51. M. Stuparič, 62. O. Škorec, 68. L. Vavro, 76. J. Zajac. R Čaja, 150. TJ TATRAN: Kolárik – Masarovič (72. Pavle), Provazník, Zajac, Stano, Škorec, Opáth, Vavro, Bežo (86. Hanko), Pavlovič (78. Pavelek), Stuparič.

Ostatné výsledky: Bošany - Brvnište 3:1 (3:0), V. Uherce - Kanianka 3:1 (2:0), Z. Kostoľany – Cigeľ 1:3 (1:0).

1. Cigeľ 13 11 0 2 35:18 33

2. Kanianka 13 9 3 1 34:12 30

3. Veľké Uherce 13 8 3 2 34:16 27

4. Uhrovec 13 7 2 4 31:26 23

5. Horovce 13 6 4 3 33:15 22

6. Opatová 13 6 3 4 27:19 21

7. Zem. Kostoľany 13 6 2 5 26:34 20

8. Brvnište 13 5 4 4 25:24 19