Bánovce si doma poradili s Častkovcami

Prehľad výsledkov IV. ligy severozápad

ILUSTRAČNÉILUSTRAČNÉ (Zdroj: Karol Scholtz)

Partizánske – Tr. Teplice 1:0 (1:0)

V 4. minúte takzvaného šesťbodového zápasu mužstiev z konca tabuľky Slivka z priameho kopu z dvadsiatich piatich metrov poslal loptu k ľavej tyči, no Kopčan ju robinzonádou vyrazil na roh. V 24. minúte uvidel po druhej žltej karte červenú Bretschneider, ktorý po súboji s Bencom domáceho stredopoliara kopol na zemi bez lopty. V 32. minúte Nižňanský dlhým pasom našiel Kučeru, po ktorého centri mu Slivka hlavou spätne vrátil loptu, no domáci kanonier z jedenástich metrov len roztriasol brvno. O štyri minúty už domáci mali dôvod na radosť, keď Slivka po vyhratom súboji s Bubenkom v strede ihriska posunul loptu Nižňanskému, ten prihrávkou do uličky uvoľnil Kučeru, ktorý nekompromisnou strelou pod brvno poslal Tempo do vedenia. Druhý polčas priniesol ešte väčšie obojstranné trápenie s minimom gólových príležitostí. V 65. minúte Bencovu krížnu strelu po zemi z osemnástich metrov Kopčan vyrazil nohami. O tri minúty Benca zo štandardky tesne spoza šestnástky poslal loptu do miesta, kde stál pripravený Kopčan. V 80. minúte Bubenko mienil z trestného kopu z 35 metrov prekvapiť Zdychavského v domácej bránke, no ten loptu vyškriabol spod brvna.

Gól: 36. Kučera. R Božik, ČK: 24. Bretschneider (Tr. Teplice), 150.

SLOVAN: Kopčan – Krivda, Běňo, Bretschneider, R. Obert, R. Šiko, Paška, Bubenko, Michalík, Poruban, Puček, tréner: J. Ružička. (RĎ)

Bánovce – Častkovce 1:0 (1:0)

V zápase druhého s tretím začali domáci veľkým tlakom a hneď v úvode Poštrk nedotiahol do gólu výbornú akciu domácich. Vzápätí domáci na desať minút zavreli súpera pred vlastnú bránku, no pokus Jambora v čistej šanci zneškodnil brankár hostí. Pri druhej šanci Jambora ho hostia nedovolene zastavili a nariadený pokutový kop s prehľadom premenil Mrocek – 1:0. Domáci aj naďalej pokračovali v tlaku, Turoň pálil mimo. V závere polčasu šli dvaja domáci na jedného obrancu hostí, Jambor miesto strely hľadal Kosibu, prihrávka bola ale veľmi nepresná. O pár minút sa situácia zopakovala, akurát Kosiba posúval loptu Jamborovi, ktorý trafil spojnicu brvna hosťujúcej bránky. V druhom polčase sa hral už opatrný futbal, domáci pohodlne kontrolovali priebeh hry. Najväčšiu šancu druhého polčasu nepremenil Kosiba, ktorý si v päťke zle spracoval loptu. V šesťbodovom zápase domáci predviedli výborný výkon, hoci pri lepšom premieňaní šancí už do polčasu mohlo byť dávno rozhodnuté o výsledku. Hostia si za celý zápas nevypracovali žiadnu vyloženú šancu, na domácu bránku v podstate ani raz poriadne nevystrelili.

Gól: 13. R. Mrocek (11 m). R Haršány, 150.

SPARTAK: Bohunský – Turoň (65. Marko), Poštrk, Mrocek (90. Mášik), Líška, Kosiba, Jambor (76. Olej), Svatík, Gajdošík, Ondráš, Szabó.

OK: Korček – Rusnák (80. Ostrovský), Sarr, Čechvala, Halás, Končitík, Tuschel, Husár, Madro, Jančovič, Adamec (57. Sládek). (MK)

Myjava B – Šimonovany 2:2 (0:0)

Na Starej Myjave sa hral svižný futbal. Domáci sa mohli dostať do vedenia už v 1. min, ale Holiša vychytal Bohunský. Následne sa hra prelievala zo strany na stranu. Hostia hrozili brejkami, ale ani jeden nedokázali doviesť do úspešného konca. Druhý polčas začali lepšie hostia a mohli ísť do vedenia, keď netrafili po centrovanej lopte odkrytú bránu Myjavy. Domáci sa do vedenia dostali z pokutového kopu, ktorý po faule na Holiša premenil Horeš. Namiesto toho, aby kopaničiari uhrali tri body, dve nepochopiteľné hrubice Egriho znamenali góly v podaní Žiaka a Chrenka v priebehu dvoch minút. Záverečný tlak na vyrovnanie zužitkoval striedajúci Pavol Sivák.

Góly: 74. Horeš (11 m), 90. Pav. Sivák – 81. Žiak, 83. Chrenko, ŽK: Horeš, rozhodoval: Škadra, 70 divákov.

MYJAVA B: Koníček – Šmehyl, Pecha, Egri (84. Pav. Sivák), Flamík (68. Kubica), Holiš, Pet. Sivák, Toman, Sabler, Horeš, Bruško. Tréner: V. Stančík. VLADIMÍR STANČÍK

Prečín – Tr. Stankovce 3:1 (2:0)

Domáci potrebovali vyhrať a už v 3. min sa začalo ich úsilie napĺňať, keď z priameho kopu skóroval Hybben. V ďalšom priebehu mohol zvýšiť Michalec, ale v 25. min jeho tvrdú strelu vyrazil Zemanovič, ktorý o dve minúty netrafil bránu. Po peknej akcii zvyšoval v 30. min na 2:0 Vrábel. Hostia sa snažili, vypracovali si šance, ale všetko s prehľadom vyriešil Bartek. V 58. min Kaprálikovu šancu chytil brankár a v 62. min sa Kaprálik opäť nepresadil. Hostia nevedeli dlho nájsť na Barteka recept, až sa to podarilo v 82. Polekovi. V závere potvrdil domácu výhru z jedenástky v 90. min Vrábel.

Góly: 30. a 90. Vrábel (druhý z 11 m), 3. Hybben – 82. Polek. Rozhodoval Šmátrala, ŽK: Vojtek – Antošík, Takáč, Ďuráči, Ďanovský, Ančic, Poruban, 100 divákov.

TR. STANKOVCE: Zemanovič – Antošík, Čibík, Dohnan, Takáč, Puna (43. Polek), Záhumenský, Škvarka, Ďuráči, Ďanovský, Ančic (74. Poruban). MI

Malženice – Borčice 1:3 (0:1)

V Malženiciach sa hral výborný futbal, ktorého priebeh poznačil rýchly gól hostí po zaváhaní domácej obrany. Presadil sa Novák. Hralo sa hore-dole, obrany boli pozorné, brankári svoje tímy podržali. Domáci sa snažili vyrovnať, ale hostia ukazovali svoju kvalitu. Rozhodujúci moment prišiel po zmene strán, keď Malženiciam opäť nevyšiel vstup do polčasu a Novák svojím druhým gólom po strele upravil na 0:2. O chvíľu nato zahrávali hostia rohový kop a Hanzel hlavou zvýšil už na 0:3. Záverečná štvrť-hodina patrila domácim, keď hostia už skôr šetrili sily a po prebratí lopty podstrelil gólmana Rehák – 1:3. Borčice ukázali kvalitu a v očakávanom zápase zvíťazili na ihrisku Malženíc.

Góly: 87. Rehák – 6. a 47. Novák, 56. Hanzel. R. Šlosár, ŽK: Lančarič, 250 divákov.

BORČICE: Kosa – Petruš, Hanzel, Augustini, Mačina (72. Ujlaky), Mravec, Siva, Novák, Náther (51. Le Giang), Barčík, Zuziak (82. Púpala). Tréner A. Homer. (STC)

N. Dubnica – J. Bohunice 0:0

V 1. min šanca domácich skončila rohom a o minútu sa hostia márne dožadovali penalty po zákroku na Buchanca. Koleno mieril v 4. min vedľa, rovnako ako v 5. min Janso. V 13. min Jansov priamy kop skončil tesne vedľa a v 17. min Vaško prehodil brankára aj bránu. Buchanec v 22. min mieril vedľa. V 39. min Držík pálil vysoko nad a v 44. min Vaško nepremenil jedenástku za faul, keď loptu poslal vysoko nad. Dobišov pokus zrazila v 46. min domáca obrana a Vaškov volej v 48. min letel nad. Maník zle trafil v 49. min Vaškov center a Zaťko v 56. min kryl Buchancov priamy kop. V 66. min sa Vaško ani na dvakrát nepresadil a v 69. min Behan strieľal nad. V 72. min Žifčákov pokus bol nepresný a v 74. min Jakúbek minul bránu. Častulín v 76. min hlavičkoval tesne nad, a keď v 77. min Buchanec trafil iba bočnú sieť, zápas sa skončil zaslúženou remízou.

Rozhodoval Grznár, ŽK: Burdej,

N. DUBNICA: Zaťko – Burdej, Zahranyčnyj, Žifčák (77. Kucharík), Behan, Jakúbek, Maník, Držík, Vaško, Lendvay, Častulín. (VB)

Ostatné výsledky: Vrbové – Holíč 1:1 (0:0), Boleráz – Domaniža 3:1 (0:0), Hlohovec mal voľno.

1. Borčice 13 11 1 1 39:7 34

2. Bánovce 14 11 1 2 37:13 34

3. Častkovce 14 7 5 2 20:9 26

4. Malženice 14 6 6 2 25:13 24

5. J. Bohunice 15 6 5 4 23:14 23

6. Myjava B 14 5 5 4 22:17 20

7. Domaniža 14 6 2 6 24:28 20

8. Boleráz 14 5 4 5 22:18 19