Štvrtok, 5. august, 2021 | Meniny má HortenziaKrížovkyKrížovky

Dukla bola lepšia, napriek tomu prehrala

Hokejisti Trenčína pod vedením nového trénera Josefa Tureka nestačili na Banskú Bystricu. Hoci boli aktívnejším tímom, v predĺžení rozhodol o víťazstve baranov Buc.

Dukla nestačila na Banskú Bystricu. Dukla nestačila na Banskú Bystricu. (Zdroj: SITA/TOMÁŠ SOMR)

Trenčín – Ban. Bystrica 2:3 pp (1:1, 1:0, 0:1 – 0:1)

Trenčania do zápasu nastupovali s novým trénerom na lavičke, keď Miloša Holaňa nahradil Josef Turek. Hostia spod Urpína pricestovali v dobrej forme, keď z ostatných piatich zápasov vyhrali až štyrikrát. Domáci hokejisti vstúpili do zápasu aktívnejšie, tlačili sa pred Bacashihuu, ale americký gólman dokázal ich pokusy pokryť. V 9. min mohli skóre zápasu otvoriť Banskobystričania. Lunter strelou švihom neuspel. O dve minúty sa z prvého gólu zápasu tešili vojaci. V presilovej hre vystrelil od modrej čiary Holenda a vyrazený puk dorazil do siete pripravený Ölvecký. Radosť z vedenia v podaní domácich trvala iba 43 sekúnd. Bortňák obkorčuľoval bránku a ideálne prihral na Luntera. Ten si odstavil protihráča a do odkrytej časti brány vyrovnal. Necelých päť minút pred úvodnou sirénou mohol misky váh opäť nakloniť na stranu Trenčína Gašparovič. Samostatný nájazd nedokázal premeniť a nepochodil ani z dorážky. Neuspel ani Tybor, ktorý netrafil odkrytú časť bránky.

Začiatok prostrednej časti hry vyšiel lepšie domácim hokejistom. Cez Mihálika sa do zakončenia predral Tybor a z nájazdu prekonal Bacashihuu druhý raz. O dve minúty Sojčík nedokázal prekonať hosťujúceho gólmana. V 26. min vojaci dokázali vyšachovať súpera, ale Tybor Veilleuxov zámer nepochopil. Aktivita bola v tých chvíľach jasne na strane domáceho celku. V 32. min si Gašparovič odstavil protihráča a prekvapivo vystrelil z klbka hráčov. Puk sa po teči kotúľal tesne vedľa bránky. A hoci boli barani menej aktívni v druhej tretine, mohli vyrovnať. Andrísik našiel v predbránkovom priestore osamoteného Trukhnu. Ten si položil Cháberu, ale nedokázal skórovať.

V záverečnej časti hry sa vojaci snažili predovšetkým poctivo brániť stredné pásmo a nepúšťať súpera do nebezpečného zakončenia. V 47. min ukázal rýchlosť Tybor. Z ľavého kruhu vypálil a Bacashihua mal čo robiť, aby ho udržal vo svojej moci. O minútu Maione dostal puk na ľavú stranu. Snažil sa nájsť lepšie postaveného Surového, ktorý však jeho úmysel nepochopil. V 55. min sa hosťom podarilo vyťažiť z minima maximum. Lunter našiel pred bránou nakorčuľovaného Kafku, ten vyrovnal na 2:2 a poslal zápas do predĺženia.

Rozhodnutie priniesla druhá minúta predĺženia. Po pošmyknutí Cháberu s Kopeckým dopravil puk do odkrytej bránky Buc a vydoloval pre baranov dva body.

Góly: 11. Ölvecký (Holenda, M.Novák), 22. Tybor (Švec, Briestenský) – 12. Lunter (Bortňák, Kafka), 55. Kafka (Lunter, Bortňák), 62. Buc, vylúčení: 1:2, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Kubuš, Baluška, 2104 divákov.

TRENČÍN: Chábera – Holenda, M.Novák, Kozák, Albers, Hatala, Bohunický, Jáchym – Hossa, Ölvecký, T.Kopecký – Gašparovič, Veilleux, Tybor – Sojčík, Šimun, Síkela – Briestenský, Švec

BAN. BYSTRICA: Bacashihua – Wishart, Maione, Kubka, Ďatelinka, V.Mihálik, Matuškin, Róth – Buc, T. Surový, Hickmott – Kafka, Bortňák, Lunter – Lamper, Češík, Matoušek – Trukhno, Tamáši, Andrisík