Tr. Turná brala body zo Starej Turej

Prehľad výsledkov V. ligy sever.

(Zdroj: Karol Scholtz)

St. Turá – Tr. Turná 0:2 (0:2)

Domáci priaznivci očakávali víťazstvo svojich hráčov. Žiaľ, po zápase odchádzali domov sklamaní. Pretože to, čo dokázali domáci hráči nepremeniť, vyložené gólové šance hlavne v prvom polčase, sa im kruto vypomstilo. Naopak, hostia boli veľmi efektívni a odchádzali na polčasovú prestávku veľmi spokojní. Domáci začali úvod zápasu náporom a už v 5. min Gablech sám pred brankárom hostí zo 6 m loptu kopol do neho. V 12. min Moravčík z 10 m netrafil loptu do prázdnej brány a v 14. min výborný brankár hostí Chochlík nedovolil skórovať Gablechovi. V 29. min P. Chorvát spoza šestnástky nebezpečne vystrelil nad domácu bránu. Potom prišli opäť šance domácich. V 33. min Antálek hlavičkoval tesne vedľa brány, v 34. min Durec z uhla kopol loptu iba do brankára a v 36. min Durec netrafil do prázdnej brány. Záver polčasu patril plne hosťom. V 37. min Hulaj poslal peknú strelu na domácu bránu, obrana ju zblokovala na roh, ale Hulaj o minútu dostal hostí do vedenia a v 45. min Stronček zvýšil na 0:2. Otrasení domáci si v druhom polčase vypracovali gólovú šancu až v 70. min, ale Durcovu strelu obrana hostí na bránkovej čiare zlikvidovala. Hostia pozorne bránili a z brejku v 73. min mohol zvýšiť skóre P. Chorvát, ale z 10 m poslal loptu nad bránu a v 78. min ho napodobnil Stronček. Domácim nemožno uprieť snahu, ale na šance sa zápas nevyhráva a tentokrát sa od nich úplne odklonilo i futbalové šťastie. Hostia prišli na zápas skromne a po jeho skončení mali veľkú radosť z víťazstva.

Góly: 38. Hulaj, 45. Stronček, ŽK: Viskup, Pollák, Durec – Jambor, rozhodoval: Páleník, 80 divákov.

ST. TURÁ: Viskup – Denk, Pollák, Antálek, Jaroš, Bruško (75. Mazák), Gablech, Durec, Peterka, Matlák, Moravčík (46. Ďuriš)

TR. TURNÁ: Chochlík – Častulín (71. Sedláček), Bečka, M. Chorvát, Jambor, Hasenovič, Stronček, Červeňan (64. Čahoj), Mat. Kováč, P. Chorvát, Hulaj (76. Konečný)⋌VILIAM SOLOVIČ

Cigeľ – Opatová n. V. 4:1 (1:1)

V Cigli sa po prvýkrát vo futbalovej histórii predstavil súper z Opatovej, ktorá je už od roku 1985 časťou mesta Trenčín, konkrétne mestskej časti Sever. Obaja súperi v uplynulom kole prehrali, Opatová v Bošanoch a Cigeľ v Kanianke, a tak toto stretnutie malo byť akousi rehabilitáciou za minulotýždňové zaváhanie.

Cigeľ oslabený o troch hráčov základnej zostavy začal o čosi aktívnejšie a prvý náznak šance prišiel už v 5. min., keď sa hosťujúci brankár po malej domov pošmykol a nabiehajúci Lazár sa len-len nezmocnil lopty. O dve minúty na to strelu Matuškoviča obrana hostí zrazila na roh. Po ďalšom rohu pekne vystrelil Lazár, brankár Škultéty bol však proti. V 10. min. podnikli po pravej strane rýchly útok hostia, no sľubnú šancu V. Škultétyho zmaril Mjartan. V 13. min. zase pekný útok po pravej strane potiahol Ďuriš, odcentroval a odrezanú loptu poslal do siete Kamdem – 1:0. V 25. min. mali domáci šancu, keď išli sami na brankára, rozhodca však odpískal ofsajd a z následného protiútoku hostia Havierom vyrovnali stav – 1:1. Hostia pekne vystrelili aj v 30. min., v 32. min. zase domáci Ďuriš, no stav sa nemenil. V 33. min. pekne utiekol obrane hostí Lazár, ale jeho prihrávka nenašla adresáta. V 36. min. priamy kop domácich zastavilo len brvno hostí. Obojstranne kvalitný prvý polčas tak skončil remízou. Dobrý futbal pokračoval aj v druhom polčase, hostia boli stále nebezpeční, ale v 55. min. Kamdem po centri Lazára poslal hlavou svojich do vedenia – 2:1. V 60. min. sa však zranil, musel z hry odstúpiť, a tak Cigeľčanom chýbali už štyria hráči zo základu. Nezlomilo ich to a v 70. min. z priameho kopu osvedčil svoju streleckú potenciu Madarász a bolo 3:1. Ale aby tej domácej smoly nebolo málo, v 75. min. sa ešte zranil domáci brankár Gregor a do brány nastúpil hráč z pola Madarász, ktorý hneď z následnej strely dokázal, že je aj dobrý brankár. Domáci tak dohrávali desiati. Napriek tomu však v 90. min. Matuškovič uzavrel skóre zápasu na 4:1. Domácich treba pochváliť za mimoriadnu bojovnosť, ktorou dokázali rozdielom triedy poraziť kvalitného súpera, ktorý tiež ukázal, že futbal hrať vie.

GÓLY: 13., 55. Kamdem, 70. Madarász, 90. Matuškovič – 25. Havier. ROZHODOVAL: Ribarič, 200 divákov

OPATOVÁ: J. Škultéty – Kopčan, Kováčik, Šubert, Vitko, Havier, Moško (87. Šlesár), Ostrolucký, Ferenčík (86. Kompas), Zubo, V. Škultéty (46. Madový)

Brvnište – Podolie 3:2 (0:2)

Slabý výkon domácich v prvom polčase potrestali hostia náhodnou strelou Omastu v 26. min, ktorá prekvapila Čapliara – 0:1. V 44. min po kontakte Oforiho v šestnástke so súperom sa kopala jedenástka, z ktorej zvýšil Omasta na 0:2. Po dohovore trénera v šatni Brvnište predviedlo po prestávke v záverečnej štvrťhodine parádny obrat. V 76. min po peknom centri v 76. min dotlačil loptu do siete V. Kramarík – 1:2. O dve minúty po faule na prenikajúceho Oforiho Čelko premenil jedenástku – 2:2. Minútu pred koncom potešil domácich po centri V. Kramaríka netradičný strelec J. Barbosa a rozhodol o tesnej výhre Brvnišťanov.

Góly: 76. V. Kramarík, 78. Čelko (11 m), 89. J. Barbosa – 26. a 44. Omasta (druhý z 11 m), Rozhodoval Búri, ŽK: Ofori – Pyšný, Gajdošík, M. Červeňanský, Gúčik,150 divákov.

PODOLIE: Palkech – Ohrablo, Pyšný (83. Augustín), Gajdošík, M. Červeňanský, Macho, Némethy, Prosňanský, Gúčik, Omasta (87. Uhlík), Toráč.⋌ (JK)

Streženice – Chocholná-Velčice 1:1 (1:0)

V Streženiciach sa hral futbal priemernej úrovne zodpovedajúci postaveniu tímov v tabuľke. V 8. min sa ocitol Šprta sám pred brankárom, ale Drgo slabú strelu vyrazil. V 17. min po zaváhaní domácej obrany Lobík trafil iba žrď. O minútu spálil čistú šancu J. Michalec, keď z troch krokov prestrelil bránu. V 30. min zahrmelo pred Drgovou bránou, keď najprv obranca hlavičkoval do vlastného brvna a Šprta priamo z rohu zatočil loptu do siete – 1:0. V 41. min mohlo byť vyrovnané, keď gólovú strelu J. Michalca najlepší hráč domácich Hrišo vytlačil na roh. Po prestávke hostia začali aktívnejšie a v 46. min Lobík v tutovke prestrelil. O tri minúty podržal domácich Hrišo pri strele Lobíka. V 57. min Barišova pekná strela tesne minula šibenicu. V 62. min sa v šestnástke dostal k lopte Sabadka, no prestrelil. Hostia trpezlivo čakali na chybu, ktorá prišla v 77. min. Ľ. Medňaský zaváhal s odkopom, Tuhársky vybojoval roh, po ktorom nekrytý Gvizd hlavou vyrovnal. V závere hostia mohli aj vyhrať, ale v 83. min Tuhársky neprekonal Hriša.

Góly: 32. Šprta – 78. Gvizd. Rozhodoval Boledovič, bez ŽK, 100 divákov.

CHOCHOLNÁ-VELČICE: Drgo – Smolík, Gvizd, J. Cingel, Bariš, Lukša, Lobík, Tulpik, J. Michalec (59. Ján Tuhársky), A. Michalec, Sabadka.

Plevník – Uhrovec 5:3 (4:1)

V dôležitom zápase začali lepšie hostia a v 4. min sa ujali vedenia Škorecom. Plevníčania pridali a o osem minút Michal Buday premenil jedenástku – 1:1. Domácich úspech povzbudil a v 22. min J. Kušnier dal druhý gól. Dobrú prvú polhodinu zakončil v 32. min svojím druhým gólom Michal Buday. To nebolo všetko, lebo v 37. min premenil J. Kušnier jedenástku a bolo 4:1. Po prestávke v 54. min dostal domáci Butko červenú kartu. Pokutový kop Škoreca Jozef Bednár vyrazil, no dorážka Vavra skončila v sieti – 4:2. V 60. min dal dôležitý gól z priameho kopu J. Kremeň – 5:2. Súper bojoval a početnú výhodu využil v 65. min Škorec – 5:3. O deväť minút sa sily vyrovnali, keď bol vylúčený hosťujúci Čabrák. Do konca sa už stav nemenil a domáci získali cennú výhru.

Góly: 12. a 32. Michal Buday (prvý z 11 m), 22. a 37. J. Kušnier (druhý z 11 m), 60. J. Kremeň – 4. a 65. Škorec, 56. Vavro. Rozhodoval Révay, ŽK: T. Ďurkech, Kamas, J. Kremeň – Stano, Bežo, ČK: 54. Butko – 74. Čabrák, 100 divákov.

UHROVEC: Kolárik – Masarovič, Provazník, Zajac, Stano (58. P. Kušnier), Čabrák, Škorec, Vavro, Bežo (75. Poštrk), Pavlovič, Stuparič.⋌ (JO)

Ostatné výsledky: Ladce – V. Uherce 1:0 (0:0), Horovce – Bošany 1:0 (0:0), Kanianka – Z. Kostoľany 1:1 (1:1).

1. Kanianka 12 9 3 0 33:9 30

2. Cigeľ 12 10 0 2 32:17 30

3. Veľké Uherce 12 7 3 2 31:15 24

4. Horovce 12 6 3 3 31:13 21

5. Opatová 12 6 2 4 25:17 20

6. Uhrovec 12 6 2 4 27:26 20

7. Zem. Kostoľany 12 6 2 4 25:31 20

8. Brvnište 12 5 4 3 24:21 19