MNÍCHOVA LEHOTA. 28-ročná Monika z okresu Trenčín jazdila na osobnom vozidle Fiat Punto od Bánoviec nad Bebravou smerom na Trenčín. Začala predchádzať auto pred sebou, pričom sa zrazila s oproti idúcou Škodou Fabia, ktorú riadila 53-ročná Viera z okresu Púchov. Punto bolo po zrážke odhodené do nákladného auta s prívesom, ktoré riadil 60-ročný Vladimír z Topoľčian.
Pri dopravnej nehode 54-ročná spolujazdkyňa z Fabie utrpela vážne zranenia, na následky ktorých zomrela na mieste dopravnej nehody. A to aj napriek intenzívnej snahe záchranárov.
Obom vodičkám bude odobratá krv na zistenie prítomnosti alkoholu v nemocnici, nakoľko obe žene utrpeli po dopravnej nehode veľmi vážne zranenia a sú hospitalizované v trenčianskej fakultnej nemocnici .
„V tomto prípade už policajný vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície z Trenčína začal trestné stíhanie a to vo veci prečinu usmrtenia. Na mieste tejto tragickej dopravnej nehody bol prítomný aj súdny znalec z odboru cestná doprava. Príčina a miera zavinenia tejto tragickej dopravnej nehody, pri ktorej zbytočne vyhasol ľudský život je naďalej v štádiu vyšetrovania,“ povedala krajská policajná hovorkyňa Elena Antalová.
Autor: tn