O víťazstve Trenčína rozhodol vlastný gól

Zverenci trénera Martina Ševelu zabrali naplno. V Senici o ich triumfe rozhodol vlastenec v podaní Březinu.

Trenčania sa na Záhorí radovali z dvoch gólov a brali si domov body. Trenčania sa na Záhorí radovali z dvoch gólov a brali si domov body. (Zdroj: TASR)

FK Senica - AS Trenčín 1:2 (0:1)

Mužstvá začali v mrazivom počasí a v netradičnom hracom čase opatrne. Brankári boli prvýkrát vo vážnejšej akcii až v ôsmej minúte, keď musel Šemrinec včasným vybehnutím hasiť odkop za obranu hostí. O tri minúty neskôr sa pred Šullu dostal Bala, prehral súboj s Pillárom a hoci sa hostia dožadovali odpískania faulu, pokračovalo sa v hre. Po štvrťhodine hry si postavil loptu v zaujímavej pozícii mladučký Trenčan Halgoš a jeho priamy kop skončil na vonkajšej žrdi brány Záhorákov. V 23. minúte si Halgoš štandardnú situáciu zopakoval ešte z výhodnejšej pozície, tentokrát minul Šullovo brvno o centimetre. Desať minút pred prestávkou vyšiel hosťom bleskový protiútok. Po ľavej strane unikol Kalu, ktorý ponúkol ako na podnose loptu Jangovi a ten zblízka nezaváhal - 0:1. Tri minúty pred odchodom do kabín mohli Ševelovci navýšiť náskok, Bala v dobrej pozícii pred Šullom zvolil ešte prihrávku, tú však domáca obrana zneškodnila. Hostia vo vyrovnanom zápase využili jednu z mála dobrých príležitostí a do kabín išli s najtesnejším vedením.

Domácu obranu po zmene strán ako prvý prevetral Janga, ktorý z ľavej strany nepríjemne unikol, o zakončení sa však v tomto prípade veľmi hovoriť nedalo. V 54. minúte mal gól na kopačke Aliko Bala, z desiatich metrov tesne minul bránu domácich. O tri minúty neskôr sa opäť dostal za obranu vysoký útočník hostí Janga, aj tentokrát zakončil slabo a nepresne. Po hodine hry mohli Trenčania využiť ďalší brejk, center agilného krídelníka Balu ale nenašiel pred bránou Senice adresáta. V 64. minúte odpískal rozhodca Šuniar po zákroku na Kratochvíla pokutový kop a José Pirulo si zachoval stopercentnú úspešnosť a vyrovnal - 1:1. O šest minút neskôr hostia opäť viedli. Center Kvoceru si usmernil do vlastnej siete Březina - 1:2. Čerstvý Ebwelle asi po dvadsiatich sekundách pobytu na ihrisku povyzvŕtal obranu Trenčanov, jeho zakončenie nemalo správny smer a Šemrinca neohrozilo. Hneď vzápätí dobre zakombinoval Turyna s Kosorinom, lopta sa dostala k Pirulovi, ten svojou slabšou nohou Šemrinca neprekonal. V 80. minúte posunul Quaye loptu priamo na kopačky súperovi, Trenčania sa rútili do prečíslenia, ale zaváhanie domácej obrany nevyužili, keď Kalu trafil len žrď. Domáci siahali v nadstavenom čase na bod, keď sa rútil Turyna sám na Šemrinca a dostal sa do obrovskej príležitosti, bránu však tesne minul. Úradujúci majster si odváža zo Senice všetky tri body.

Góly: 64. Pirulo (z 11 m) - 35. Janga, 70. Březina (vl.). Rozhodoval: Šuniar, ŽK: Kosorin, Blažek - Paur, Skovajsa.

SENICA: Šulla - Honchar (73. Ebwelle), Březina, Pillár, Weriton - Kopičár - Blažek (46. Quaye), Kratochvíl - Mráz (46. Pirulo) - Kosorin, Turyna

TRENČÍN: Šemrinec - Šulek, Udeh, Kleščík, Skovajsa - Lawrence, Halgoš (82. Baez) - Kalu (86. Nwofor), Paur, Bala (63. Kvocera) – Janga

HLAS TRÉNERA

Martin Ševela, tréner Trenčína: "Začal by som výsledkom, s ktorým sme spokojní. Vezieme si domov víťazstvo, podarilo sa nám streliť dva góly, nechceli sme inkasovať. Čo sa týka zápasu, boli úseky hry, s ktorými som bol spokojný. Bolo tam dobré držanie lopty, dobrá ponuková činnosť. V prvom polčase sme mohli dať viac gólov, ale najmä po otvorení hry od súpera v druhom polčase sme tam mali kontry, ktoré by sme mali využívať a v druhom polčase sme tam zápas mali zavrieť. Musíme popracovať na efektivite, dôkazom je ten infarktový nadstavený čas, kde súper mohol vyrovnať a odchádzali by sme odtiaľto smutní. Ak by sme boli viac efektívni, mohli sme vyhrať väčším rozdielom. Boli tu úseky hry, v ktorých som bol nespokojný, dávali sme súperovi veľa priestoru, takže musíme sa stále zlepšovať v každom smere."