Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

Myjava nestačila doma na Podbrezovú

Súboj o druhú priečku vyznel pre železiarov.

MYJAVA. V priamom súboji o druhú priečku v tabuľke hneď v úvode zakončil nedôrazne Kuzma a vo 4. minúte na opačnej strane ihriska nedosiahol Kolár na center Mehremiča.

Defenzívy oboch mužstiev pracovali pozorne a tak sa ďalšia šanca v 20. minúte zrodila po štandardnej situácii. Priamy kop z ľavej strany našiel Kolára, ktorý nenamieril presne. V 24. minúte smerovala na Kuciaka strela z kopačky Kukoľa.

Dlhé minúty sa potom bojovalo prevažne v strede poľa, až prišla 37. minúta, keď sa črtala možnosť úniku pre Viazanka, ale vybehnutý Hruška zasiahol v poslednej chvíli.

Podobne ratoval aj Kuciak pred Kolárom o päť minút neskôr. Po zmene strán vyrukovali s väčšou aktivitou "kopaničiari" a v 47. minúte poslal loptu zo strednej vzdialenosti vedľa brány Bílovský. V 58. minúte sa ocitol v sľubnej palebnej pozícii Kolár a zasahovať musel Kuciak.

"Železiari" gólovo udreli v 71. minúte, keď sa lopta v pokutovom území dostala k nepokrytému Bernadinovi a ten ju poslal do siete 0:1. Vyrovnanie mal na kopačke v 81. minúte Kukoľ, ale výborne zasiahol Kuciak.

Brankár hostí bol hrdinom okamihu aj o minútu pri zakončení Sládeka. Vysokú efektivitu potvrdili hostia o ďalšiu minútu, kedy ich do dvojgólového vedenia poslal Šafranko, ktorý využil Viazankovu prihrávku 0:2. V 88. minúte najskôr vypálil Pavlík, odrazená lopta sa dostala ku Kukoľovi, ale brankár Podbrezovej naďalej držal čisté konto.

To sa nezmenilo ani o chvíľu pri strele Bílovského. Z víťazstva sa tak radovali hráči Podbrezovej a upevnili si 2. priečku v tabuľke.

Spartak Myjava ŽP Šport Podbrezová 0:2 (0:0)

Góly: 71. Bernadina, 83. Šafranko. Rozhodoval: Pavlík, ŽK: Ostojič, Holiš - Djordevič, Kostelný, 983 divákov.

Zostavy:

Myjava: Hruška Machovec, Pavlík, Ostojič, Beňo Kóňa, Duga (69. Sládek), Bílovský Mehremič (77. Holiš), Kolár, Kukoľ

Podbrezová: Kuciak Djordevič, Krivák, Kostelný, Turňa Šafranko, Podio, Vajda, Viazanko (90. Migaľa) Kuzma Bernadina

1. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  2. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  3. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  4. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  6. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  7. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  8. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  9. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  10. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  3. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  4. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  5. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  6. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?

Brankárska rošáda v Trenčíne, Kanaďana strieda Fín

Vedenie HK Dukla Trenčín dva dni zvažovalo situáciu, až sa nakoniec rozhodlo podporiť talentovaného kanadského brankára v jeho ďalšom rozvoji.

Rybník sa počas zimných mrazivých dní mení na miesto pre športy.