Na prvej fotosieti získal najviac štipcov Andrej Opet za nórske fjordy + FOTO

Fotografi z dvoch krajín zaplnili kúpeľný park v Trenčianskych Tepliciach rozmanitými fotografiami na sieti. Pozrite si ich vo fotogalérii.

Fotosieť v kúpeľnom parku prilákala 21 autorov.Fotosieť v kúpeľnom parku prilákala 21 autorov. (Zdroj: MARTIN ŠIMOVEC)

TRENČIANSKE TEPLICE. Vyše osemdesiat fotografií od 21 autorov zo Slovenska a Českej republiky bojovalo l. októbra o víťazstvo na historicky prvej fotosieti v kúpeľnom parku v Trenčianskych Tepliciach. V diváckej súťaži rozhodol najväčší počet štipcov pripnutých na fotografiu.
V nej zvíťazil Andrej Opet z Trenčína s pútavým záberom na nórske fjordy. Odborná porota prisúdila triumf Kvetoslave Šakovej zo Vsetína. Tá fotografuje objekty nezvyčajným spôsobom cez tvarované sklo. Súťažnú fotovýstavu zorganizoval Fotoklub Považie.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Porotu zaujala netradičnosť

Nadšenci fotografovania po prvýkrát natiahli siete aj v kúpeľnom parku v Trenčianskych Tepliciach. Fotovýstava pod holým nebom prilákala v nádhernom jesennom počasí do kúpeľov autorov z Trenčína, Vsetína, Novej Dubnice, Hlohovca, Trnavy, Nového Mesta nad Váhom, Bziniec pod Javorinou, Pruského i Moravian.

Fotosiete sú čoraz obľúbenejšie. Vystaviť autorské fotografie na nich môžete bez akéhokoľvek obmedzenia. Stačí prísť. „V porovnaní s fotosieťami, ktoré sme organizovali vllave, narástol počet vystavovateľov, fotografií a stúpla aj kvalita. Na výstave prezentovali autori 88 fotografií.

Prišli aj ľudia z miest, ktorí doteraz nechodievali. Určite v tom budeme pokračovať," povedal šéf Fotoklubu Považie Mário Hrubý. Porota vyberala najlepšie zábery podľa nových nápadov.

SkryťVypnúť reklamu

„Víťazná Kvetka Šaková zaujala témou. Mala kreatívne zábery vymykajúce sa z množstva bežných fotografií. Momentka černocha sbeloškou od Vladimíra Chrenka nás tiež veľmi zaujala. Táto fotka skončila napokon druhá," povedal Hrubý.

Zábery cez tvarované sklo zvíťazili

Odbornú porotu zloženú zo skúsených fotografov najviac nadchla fotoséria piatich záberov Kvetoslavy Šakovej zo Vsetína.

„Fotím rôzne objekty cez tvarované sklo. Sú to sklenené výplne do dverí. Za sklo najradšej inštalujem rôzne prírodné motívy. Kôru, kvety i hríby," vysvetlila víťazka. Jej makrozábery sú na hranici reálneho sveta a abstrakcie. Kým vyberie najlepšie fotografie, musí odfotiť extrémne veľké množstvo snímok.

„Hľadala som novú cestu, iný pohľad, aký vidíme bežným okom. Niečo kreatívne, výtvarné a fotografické zároveň. Asi som jediná, čo využíva túto techniku," pokračovala Šaková.

SkryťVypnúť reklamu

Nový spôsob fotografovania objavila zaujímavým spôsobom. S kolegom chceli nafotiť rozmazané fotografie. Najskôr čisté sklo natierali vazelínou. „Vazelínu potom nahradilo tvarované sklo," vysvetlila.

Druhé miesto získal Trnavčan Vladimír Chrenko s emotívnou čiernobielou fotografiou. Mladá beloška na nej objíma na schodoch sediaceho černocha.

Krajina, príroda, architektúra i ľudia

Každý záber vystavený na fotosieti v kúpeľnom parku mal svoju históriu. Diváci mohli vidieť cestovateľské fotografie z Kuby, Nórska, Talianska, Egypta a iných krajín, ale aj netradičné pohľady na ľudí, zvieratá, kvety a prírodu. Nechýbali ani pútavé fotografie architektúry, nočnej oblohy i rôzne makrozábery.

Na svoje si prišli aj priaznivci krás Slovenska, čičmany, Vršatec, Vysoké Tatry či Veľký Rozsutec majú svoje čaro v každom období.
Porota scénami nezabudla ani na kategóriu autorov do 15 rokov.

V nej triumfoval Tomáš Uhrin z Moravian nad Váhom. Vo Vysokých Tatrách zachytil líšku, ktorej výraz naháňal strach. „Líška sa túlala pri Rainerovej chate. Som rád, že sa mi ju podarilo odfotografovať práve vo chvíli, keď zívala," usmial sa 13-ročný Tomáš, ktorého fotí prírodu a ľudí.

Fotoklub Považie presunul po rokoch fotosieť z parku v Ilave do Trenčianskych Teplíc. Vzhľadom na množstvo návštevníkov i vystavujúcich to bol určite výborný krok.

Foto autor| FOTO: MARTIN ŠIMOVEC
Foto popis| Nórske fjordy Fotosieť v kúpeľnom parku prilákala 21 autorov.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Trenčín

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Tvorivé háčkovanie aj 30 otázok pre Hanu Gregorovú
  2. Lávové polia i skvostné pláže. Lanzarote je dôkazom sily prírody
  3. Budúci lesníci opäť v teréne: S LESY SR vysadia les novej generá
  4. Slovenské naj na jednom mieste. Stačí lúštiť
  5. Nový rekord v politickom terore utvorili Červení Khméri
  6. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  7. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  8. Chcete dokonalé zuby? Čo vám reklamy nepovedia
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 103 013
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 21 710
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 11 502
  4. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 7 253
  5. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 6 685
  6. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 5 334
  7. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde 4 611
  8. Šaca - centrum robotickej chirurgie na východe Slovenska 4 523
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Trenčín - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Trenčín

Žilinské Sladkosti pre hostí o tom presviedčajú už 10 rokov.


Za jeden deň zistili viac ako dve desiatky priestupkov.


V blízkosti požiaru boli uskladnené približne tri kubické metre palivového dreva.


TASR
Jakubko

Nemusíte byť zdravotným klaunom, aby ste niekomu urobili krajší deň.


Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu