Dukla podľahla Košiciam

Zverenci trénera Miloša Holáňa nestačili na majstrovské Košice. Po vyrovnanom priebehu napokon podľahli oceliarom 2:4.

Trenčania inkasovali štyri góly. Trenčania inkasovali štyri góly. (Zdroj: TASR/RADOVAN STOKLASA)

Trenčín – Košice 2:4 (0:2, 1:0, 1:2)

V prvej tretine oba tímy predvádzali vyrovnaný hokej. Ako prví sa do vedenia mohli dostať domáci. Ölvecký sa dostal na pravom kruhu k odrazenému puku a iba jemne ho poslal na Habala. Ten mu vypadol a až obrancovia spoza jeho chrbta dostali do bezpečia. V 7. min Hruška od pravého mantinelu našiel Bartoša medzi kruhmi. Ten švihom nebezpečne vypálil a Chábera zlikvidoval jeho pokus na dvakrát. Ani jeden tím si nechcel dovoliť výraznú chybu v zadných radoch a obrany súperových útočníkov poctivo strážili. V 15. min padol kuriózny gól, ktorý dostal Košičanov do vedenia. Holenda vyvážal puk spoza brány, nešťastne trafil Cháberu do korčule a ten sa odrazil do bránky – 0:1. O štyri minúty bolo s domácimi ešte horšie. Hričina vyrazil puk na pravý kruh, kde zostal nepokrytý Varga a puk trafil do odkrytej časti bránky.

Hostia z Košíc začali druhú tretinu aktívne a snažili sa pridať aj ďalší presný zásah. Ideálnu príležitosť mal na to už po 34 sekundách hry strelec Nagy, ktorý ťažil z prihrávky Miklíka. Chábera bol však na svojom mieste. O minútu prepadol v ofenzíve Albers. Dvaja hosťujúci hokejisti sa rútili na osamoteného Kozáka, no domácich aj tento raz podržal gólman. Tesne pred polovicou zápasu mali Trenčania ideálnu šancu na zníženie, ale ani dve presilovky v krátkom slede neviedli k úspechu. Veilleux zakončoval bekhendom, ale ani to neviedlo ku gólu. V 39. min Habal ešte zachránil svoj tím. O minútu sa však už Dukle podarilo znížiť. Kombinačnú akciu gólu zakončil Gašparovič, keď puk už iba dorážal do odkrytej brány. Do druhej sirény mohlo byť dokonca vyrovnané, lenže Veilleux neprekonal Habala.

V záverečnej tretine sa Dukla snažila o čo najskoršie vyrovnanie. To sa jej však nedarilo podľa predstáv. Práve naopak. V 49. min Nagy vystihol úmysel Šimuna. Košický útočník sa následne rútil sám na brankára, ale ten jeho úmysel v samostatnom nájazde vystihol. Na opačnej strane klziska domáci hráči dokázali roztočiť „kolotoč“, ale zakončenie M. Nováka Habána neprekvapilo. V závere zápasu domáci síce vyvinuli veľkú snahu vyrovnať, no gól strelili „oceliari“. Hruška vystihol prihrávku a samostatný nájazd premenil na tretí gól Košíc. Už o pol minútu domáci odpovedali, keď Tybor z predbránkového priestoru tečoval puk do siete. Pri domácej hre bez brankára pridali Košičania poisťujúci gól. Cez celé klzisko trafil ideálne Matejka.

Góly: 40. Gašparovič (Veilleux, Tybor) - 15. Bicek, 19. T. Varga (Hričina, Šedivý), vylúčení: 25, presilovky a oslabenia: 0:0, 2618 divákov. Rozhodoval: Müllner, Jonák.

TRENČÍN: Chábera – Holenda, M. Novák, Kozák, Albers, Hatala, Ryzák, Bohunický, Šefčík – Hossa, T. Kopecký, Ölvecký – Gašparovič, Veilleux, Tybor – Sojčík, Šimun, Dlouhý – Briestenský, Švec, D. Novák

KOŠICE: Habal – Deyl, Dudáš, Šmach, Jankovič, Matejka, Šedivý, Michalčin, Pavúk – Nagy, Suja, Miklik – Boltun, T. Klíma, Bicek – T.Varga, J. Milý, Hričina – Bartoš, R. Hruška, Šoltés