Brestovec nastrieľal Očkovu šesť gólov

Prehľad výsledkov VI. ligy.

Veľké Bierovce/Opatovce (v červenom) takmer dohnali trojgólové vedenie nováčika z Trenčianskej Teplej. Veľké Bierovce/Opatovce (v červenom) takmer dohnali trojgólové vedenie nováčika z Trenčianskej Teplej. (Zdroj: TIMOTEJ BULKO)

Zamarovce – Kočovce 2:3 (2:2)

Do Zamaroviec pricestoval kvalitný súper z Kočoviec, na ktorom bolo vidieť, že má v úmysle zvíťaziť. Domáci sa chceli po zlepšených výkonoch z posledných kôl odraziť od spodných priečok a zabojovať o to, aby tri body zostali doma. Úvod zápasu patril hosťom, ktorí sa vedenia ujali už v 2. min po priamočiarej akcii v podaní Brezuľu. Na tento moment reagovali domáci, ktorí po peknej rýchlej akcii vyrovnali Myslivcom. Po tomto momente Zamarovce poľavili a hostia si vypracovali tri tutovky, kde po samostatných nájazdoch nechali Kočovčania vyniknúť brankára Masaryka. Ten stopercentné šance hostí fantasticky pochytal a domácim dal šancu na úspech v zápase. Po zahodených šanciach prišiel trest. Hosťujúci brankár v úniku fauloval Jančoviča a Tibor Drienka z pokutového kopu poslal domácich do vedenia. Hostí tento moment nerozhodil a do polčasu stihli vyrovnať na 2:2 Marazom. Druhý polčas bol o zahadzovaní šancí na jednej aj druhej strane. Domáci riešili situácie nepresnou koncovkou alebo zlou finálnou prihrávkou. Naopak, hostia si aj naďalej vylamovali zuby na najlepšom hráčovi Zamaroviec Masarykovi. S blížiacim sa koncom bolo jasné, že kto strelí gól, ten vyhrá. Podarilo sa to hosťom, ktorí v posledných sekundách rozhodli Roškom. Po góle už len rozhodca odpískal koniec zápasu.

Góly: 8. Myslivec, 25. T. Drienka (11 m) – 2. Brezuľa, 29. Maraz, 90. Roško, ŽK: 1:0, rozhodoval: Király, 80 divákov.

ZAMAROVCE: Masaryk – Kulich, Chochlík, Mikušinec, Minárik, Myslivec, T. Drienka, B. Drienka, Garaj, Dan. Jančovič, Chupáč

KOČOVCE: Motola – Sevald, Majerník, Greguš, L. Horčičák, Brezuľa (85. Juriš), Gajdošík, Roško, J. Horčičák, Maraz TIBOR DRIENKA

Veľké Bierovce/Op. – Tr. Teplá 2:3 (0:3)

Prvú strelu v zápase vyslal v 2.minúte na bránu hostí domáci Juraj Barták, ale gólom neskončila. Hostia udreli v 10.minúte - Marek Balon zachytil zlú rozohrávku domácich, a sám aj zakončil na 0:1 pre hostí. V 12.minúte mohlo byť vyrovnané, ale samostatný únik Lukáša Breznického hosťujúci brankár vychytal. V 14.minúte Milan Fabian hlavou našiel Juraja Bartáka, ten si zasekol hosťujúceho obrancu a tesne vedľa tyče zakončil. Tak isto aj o pár minút - štandartná situácia, ktorú zahral Ondrej Breznický na Lukáša Breznického, no jeho hlavička išla tesne nad. Od tohto momentu úradovali v šanciach do konca prvého polčasu len hostia. V 20.minúte priamy kop spoza šestnástky Marek Balon napálil do pravej tyče. V 24.minúte čaroval domáci brankár, pretože zneškodnil tri tutovky hostí. V 36.minúte krásna akcia hostí na jeden dotyk - Zdenko Beňo predĺžil loptu na Mareka Balona, ktorý poslal hostí do vedenia 0:2. V 45.minúte nestíhala domáca obrana Marekovi Balonovi, ktorý si obhodil aj brankára - 0:3. Prvý polčas predvádzali hráči Trenčianskej Teplej nadpriemerný futbal VI.ligy Trenčín. Druhý polčas sa domáci snažili niečo s výsledkom spraviť. V 51.minúte vytiahol na roh dobrá šancu Tomáša Siváka hosťujúci brankár. V 55.minúte sa snažil obhodiť brankára Lukáš Breznický, ale neuspel. V 60.minúte to domácim konečne vyšlo, z rohového kopu upravil na 1:3 hlavou kapitán Milan Fabian. V 62.minúte po brejku mal super šancu Lukáš Breznický, ale lopta mu v koncovom momente nesadla. V 65.minúte opäť veľká šanca domácich - Juraj Barták pálil a od hosťujúceho obrancu lopta lízala tyč. V 72.minúte Juraj Barták našiel pred bránou Dominika Pazúra, ale hosťujúca obrana bola pozorná. Prišla 79.minúte a domáci boli opäť späť v zápase - Juraj Barták, našiel krížne pred bránou Tomáša Siváka a ten dal na 2:3. Domáci sa snažili aj do konca vyrovnať, ale hostia nápor už vydržali. Najlepší hráči zápasu - domáci brankár Rudolf Ondrášik a hosťujúci strelec Marek Balon.

Góly: 60. Fabian, 79. T. Sivák – 10., 36. a 45. Balon, ŽK: 2:0, rozhodoval: Ježík, 100 divákov.

V. BIEROVCE/OP.: Ondrášik – Barták, Žúži, Fabian, L. Breznický (71. Pazúr), Zhaňač, T. Sivák, Horňák, Ondrášek, Viršinský, O. Breznický (46. P. Bulko)

TR. TEPLÁ: Kováč – Provazník, Tóth, Frohn, Píža, Mladoš, Beňo, Adamčík, Gunár, Balon, Stupinský TIMOTEJ BULKO

Načítavam video...

Čachtice – Bošáca 3:0 (2:0)

Úvod zápasu zabezpečil slávnostným výkopom bývalý hráč Čachtíc Jozef Lengvarský, ktorý žije v Smižanoch. Na začiatku zápasu sa obe mužstvá oboznamovali so štýlom hry súpera a hra sa odvíjala zväčša medzi šestnástkami. Prvú vážnejšiu šancu mal Ďuriš, ktorý krížnou strelou obstrelil gólmana, no gól nepadol. Všetko si vynahradil v 19. min peknou strelou spoza šestnástky k tyči. V ďalších minútach chceli hostia vyrovnať, ale domáca obrana im to nedovolila. A z jedného protiútoku v 32. min unikol po ľavom krídle Ďuriš a krížnou tečovanou strelou zvýšil na 2:0. Záver úvodného dejstva bol vyrovnaný, hostia sa snažili byť domácim vyrovnaným súperom. Do druhého dejstva nastúpili oba celky s odhodlaním hrať pekný futbal, čo sa im aj darilo. Pekné akcie sa prelínali na oboch stranách. V 65. min po biliardovej akcii na jeden dotyk po osi Tuka-Ďuriš-„Cibo“ Trebatický posledný menovaný zavesil loptu do prázdnej brány. Domáci mali ešte niekoľko šancí, tie však nevyužili. Zápas sa skončil zaslúženou výhrou Čachtíc. Za pekný výkon boli domáci hráči odmenení potleskom fanúšikov.

Góly: 19. a 32. Ďuriš, 65. Trebatický „Cibo“, ŽK: 2:2, rozhodoval: Bušo, 100 divákov.

ČACHTICE: Horváth – Ďuriš (81. Habán), Lopušan, Mašán, Mir. Trebatický, Mar. Trebatický st., Tuka, Mar. Trebatický ml, Vido (44. Šumaj), Urban (71. Šťastný), Šimo

BOŠÁCA: Svoboda – R. Kusenda, Brezovák, Bero, M. Janega, Kozic (66. Macejka), Helík, Zámečník (46. Janega), P. Ochodnický st., Samotný, P. Ochodnícký ml. ROMAN PUCHÝ

Horná Súča – Veľká Hradná 0:2 (0:1)

Zápas sa začal mimoriadne aktívne. Domáci už v 3. min po centri Zvolenského mohli viesť, keď si loptu do vlastnej siete takmer hostia zrazili. Domáci hrali aktívnejšie, no hostia ich do šancí nepúšťali. Do 20. min bol stav bezgólový, ale po veľkej chybe zálohy sa dobre hrajúci B. Straka dostal k lopte, prešiel stredom obrany a vsietil úvodný gól zápasu – 0:1. Domáci mali do polčasu ešte tri šance. V 43. min najväčšiu z nich Kučerák hlavičkoval iba do rúk Kukuliaša. Druhý polčas sa začal s tým, že domáci chceli vyrovnať a hostia sa spoliehali na rýchle kontry, ktoré majú asi najlepšie prepracované v celej súťaži. V 74. min po rýchlej kontre Veľká Hradná pridala druhý gól. Domáci prestriedali a všetko vsadili na útočnú kartu. A mali dosť príležitostí, aby strelili aspoň jeden gól. Striedajúci Hoťko v 78. min v samostatnom nájazde neuspel. Následný roh Kukuliaš vyrazil. O dve minúty neskôr priamy kop Kučeráka z 25 m sa obtrel o tyč hosťujúcej brány. Do konca zápasu sa hostia sústredili na bránenie, čo sa im aj podarilo. Veľká Hradná hrala mimoriadne efektívne a domácim sa i napriek veľkej snahe a dobre chytajúcemu Kukuliašovi nepodarilo skórovať. Hráči Hornej Súče gratulujú k uzavretiu manželstva Peťovi Ježíkovi z Veľkej Hradnej. Výbor Hornej Súče všetkých fanúšikov pozýva na derby do Dolnej Súče, kde sa budú snažiť futbalisti odčiniť prehru s V. Hradnou.

Góly: 20. B. Straka, 74. Saloň, ŽK: 2:2, rozhodoval: Kačička, 100 divákov.

HORNÁ SÚČA: Seriš – Fabo, M. Guga, F. Guga (7á. Hoťko), Bartek (68. Bariš), Repa, P. Dohnan, Blaho, J. Dohnan, Kučerák, Zvolenský (75. Coník)

VEĽKÁ HRADNÁ: Kukuliaš – Masár, Jandák, Kyjac, K. Kováč, B. Straka (69. M. Kováč), Marek Ševčík, Baláž, R. Straka, Hilčík (86. Sýkora), P. Lobotka (55. Saloň) BRANISLAV MRÁZIK

Ľuborča – Dolná Súča 2:2 (0:1)

Derby zápas začal priamym kopom Naňáka, ktorý mieril nepresne. V 5. min predviedol výborný zákrok Husár, keď chytil gólovú strelu k ľavej žrdi. V 15. min po výbornom napádaní sa dostal do šance Bahno, brankár bol ale proti. V 21. min po rýchlej akcii Naňáka a Bahna zakončil Mihalik, ale brankár Marenčák opäť zlikvidoval. V 30. min priamy kop hostí a zaskvel sa Husár. V 35. min po dlhej lopte z vlastnej polovice sa v úniku ocitol Sedláček, domácich zachránila tyč. V 37. min šanca na druhej strane, ale Naňák neprekonal Marenčáka. V 43. min sa ujali vedenia hostia, keď nepokrytý R. Pleva rozvlnil hlavičkou sieť. Druhý polčas začali útočne domáci. Faul na Naňáka sa zdal byť vnútri šestnástky, ale kopal sa iba priamy kop. Okolo 60. min zápas naberal na nervozite, domácim viazla kombinácia, hostia sa zameriavali na brejky. V 62. min dosiahol Bahno gól, ale pre ofsajd neplatil. O minútu na to udrelo na opačnej strane, keď Sedláček z penalty upravil na 0:2. Domáci nezložili zbrane a v 68. min sa predsalen dočkali, keď po Naňákovom úniku skóroval do prázdnej brány Mihalik. V 75. min Macharova hlavička tesne minula svoj cieľ. V 79. min gólman hostí zmaril tutovku Mihalikovi. Domáci šli za vyrovnaním, ale finálna fáza nebola dotiahnutá do konca. V 90. mi sa to predsalen podarilo, keď po dlhej lopte Mihalika vyrovnal Belko, ktorý loptu doslova dotlačil do siete.

Góly: 68. Mihalik, 90. Belko – 43. R. Pleva, 63. Sedláček (11 m), ŽK: 2:2, rozhodoval: Vitko, 200 divákov.

ĽUBORČA: Husár – Bahno, Sabadka, Schwandtner, Ďuriš (46. Matejka), Machara, P. Patka, Mihalik, Zváč, Naňák, Belko

DOLNÁ SÚČA: Marenčák – D. Hlávek, Mrázik, Trnavský, A. Pleva, R. Pleva, T. Pleva, Sedláček, Repa (62. Valaštín), R. Hlávek (20. Gašparovič), Trúnek PETER SCHWANDTNER

Nová Ves – Dubodiel 5:3 (2:0)

Domáci začali zápas náporom a chceli odčiniť zlú sériu, keď v posledných siedmich zápasoch získali iba bod. V prvej dvadsaťminútovke zahodili štyri vyložené gólové šance. V 27. min z rýchleho protiútoku otvoril skóre Lacko. V 44. min po prihrávke Gajdošecha Sika do prázdnej brány zvýšil na 2:0. V druhom polčase v 52. min hostia Hostačným nastrelili brvno. Následne dva rýchle protiútoky nezakončili gólom. V 70. min hostia znížili na 2:1 gólom Žáčika. V 75. min doMáci po akcii Sika-Gajdošech-Lacko pridali na 3:1. v 82. min hostia zdramatizovali vývoj zápasu, keď Kúdela z voľného kopu znížil na 3:2. V 88. min Lacko obišiel aj brankára, ale nedal do prázdnej brány, čo si vynahradil o minútu, keď po rýchlom protiútoku zvýšil na 4:2. V 89. min Sika upravil na 5:2 a konečný výsledok stanovil Trnčák na 5:3.

Góly: 27., 75. a 88. Lacko, 44. a 89. Sika – 70. Žáčik, 82. Kúdela, 89. Trnčák, ŽK: 1:0, rozhodoval: Mazúch, 130 divákov.

NOVÁ VES: Kolník – J. Koritina, Jančo, Zaťovič (80. Nemšák), Gajdošech (89. Maco), Ševčík, M. Korytina, Sika, Kačina (42. Vrablic), Fačkovec, Lacko

DUBODIEL: Marián Petrík – A. Janík, Matúš Petrík, Hostačný, Kováč, Žáčik, Kúdela, Trnčák, Knoll, Scheer, Malec VILIAM GAJDÚŠEK

Brestovec – Očkov 6:1 (3:0)

V 2. min po vyšachovaní obrany našiel Švancara uličkou Farbáka, ktorý zoči-voči Trebatického nezaváhal. V 14. min po centri Baranoviča bol vo výskoku v dobrej šanci v šestnástke faulovaný Mozolák a pokutový kop premenil Bakoš. Dobrú príležitosť na zvýšenie Farbák, ktorý videl vybehnutého brankára, no jeho „dloubák“ opečiatkoval brvno. Ďalšia gólová šanca sa zrodila v 37. min, keď Farbák našiel na hranici ofsajdu z ľavej strany nabiehajúceho Mozoláka. Ten si vychutnal brankára a do prázdnej brány zvýšil na 3:0. Po obrátke hostia sa snažili niečo urobiť so zápasom, no väčšiu šancu si nevypracovali. Na opačnej strane však tutovku spálil Baranovič. V 61. min sa peknou strelou spoza šestnástky presadil striedajúci Sládeček. Už o minútu sa do ďalšej veľkej šance dostal Baranovič, jeho strelu brankár vyrazil pred Obucha, ktorého strelu Trebatický vyrazil pred Baranoviča a ten už sa nepomýlil – 5:0. V 70. min sa po centri Gažu presadil Vrábel – 6:0. V 77. min sa po chybe v rozohrávke Brestovca dostal k lopte Hlaváč, unikol po pravej strane, prízemným centrom našiel v päťke Valu, ktorý doklepol loptu do prázdnej brány a uzavrel skóre na 6:1.

Góly: 3. Farbák, 14. Bakoš (11 m), 37. Mozolák, 60. Sládeček, 61. Baranovič, 69. Vrábel – 77. Valo, ŽK: 2:2, rozhodoval: Kahúň, 100 divákov.

BRESTOVEC: Vido – Malacký, Vrábel, Bakoš, Obuch (63. Valent), Gaža, Mozolák, Bruško, Farbák, Švancara (54. Sládeček), Baranovič

OČKOV: M. Trebatický – Mečiar, Ondrášek, Jurčo, Hlaváč, Herák, Valo, Kozic, Čechvala, Suchánek, Drahno PETER NEMČEK

Kľúčové – Tr. Jastrabie 0:1 (0:0)

Domáci po minulotýždňovej kanonáde chceli potvrdiť úlohu favorita. Mali územnú prevahu, ale hostia umnou hrou odolávali tlaku Kľúčového. Domáci nedokázali skórovať ani z najvyloženejších šancí a Tr. Jastrabie podržal výborný Cabala, ktorý chytil minimálne päť čistých gólových šancí. Na začiatku druhého polčasu zaváhal brankár Machara, čo využil Žák. Domáci sa snažili, ale gól sa im streliť nepodarilo a hostia brali šťastné tri body.

Gól: 47. Žák, ŽK: 2:2, rozhodoval: Svetkovič, 100 divákov.

KĽÚČOVÉ: Machara – Verchola, Papiernik, P. Vavruš, Ďuriš, Kostadinov (65. A. Kiačik), M. Vavruš (75. Pšenčík), Patka, Čakajík, Rajníček, Vydrnák (7. Kendera)

TR. JASTRABIE: Cabala – J. Koreň, Mikula, Fodrek, Bročko, Valko, Zajaček (46. R. Glasa), Žák, D. Koreň (75. Varhaník), M. Galsa, Makyda (67. Šebaň) TOMÁŠ VYDRNÁK

1. Čachtice      10        8          0          2          31:15   24

2. V. Hradná    10        7          1          2          30:20   22

3. Tr. Teplá      10        5          3          2          29:18   18

4. Dubodiel      10        5          2          3          26:22   17

5. Tr. Jastrabie 10        5          1          4          18:17   16