Oblastné derby vyhrala Myjava, Bánovce porazili Tr. Stankovce

Prehľad výsledkov IV. ligy severozápad.

(Zdroj: ISKRA BORĆICE/RADOVAN STOKLASA)

Bánovce - Tr. Stankovce 3:1 (1:0)

Domáce Bánovce sa konečne po mesiaci dočkali domáceho zápasu, keď im vyžrebovanie prisúdilo až štyri zápasy na ihriskách súperov v rade. Domáci začali veľkolepo a po nedorozumení stopéra s brankárom otvoril skóre Kosiba – 1:0. Domácim ale gól uškodil a iniciatívu na svoje kopačky prevzali hostia. Tí aj mohli vyrovnať, ale hosťujúci útočník preloboval nielen domáceho brankára, ale aj bránku. Cez polčas prišlo v domácej kabíne na rad umývanie hláv a do druhého polčasu už nastúpili tie Bánovce, na ktoré sú domáci fanúšikovia zvyknutí. Už v 46. minúte sa vo veľkej šanci ocitol Líška, ale zakončil zbŕklo. V 56. minúte po krásnej akcii vysunul Jambor Kosibu, ktorý strieľa druhý gól domácich – 2:0. Následne mohol vedenie navýšiť Jambor, v tutovke ale páli mimo. Hostia hrali pekný a útočný futbal, po jednom z brejkov mohli znížiť, ale vyznamenal sa domáci brankár. V 82. minúte dosahuje čistý hetrik Kosiba, ktorý zužitkoval presný center Oleja po rohovom kope. V 84. minúte sa gólu dočkali aj hostia, keď v tutovke sa najskôr vyznamenal brankár Bohunský, vyrazenú loptu ale do siete poslal P. Poruban. Domáci v zápase zaslúžene vyhrali, i keď hostia podali dobrý výkon. Už najbližší víkend tak čaká Bánovce súboj jesene na ihrisku v Borčiciach.

Góly: 4., 56. a 82. J. Kosiba – 84. P. Poruban. R Szalai, 100.

SPARTAK: Bohunský – Borcha, Poštrk (88. Minárik), Mrocek (76. Olej), Líška, Kosiba, Jambor, Oravec (46. Marko), Gajdošík, Ondráš, Szabó.

OŠK: Zemanovič – Antošík, Jantošovič, Blaško (71. Z. Poruban), Takáč, Puna, Záhumenský, Škvarka, Ďuráči, Dohnan (61. Žiška), Ančic (82. P. Poruban). (MK)

Vrbové – Borčice 0:4 (0:1)

Domáce MFK nastúpilo na domácom ihrisku proti bývalému druholigistovi z Borčíc, s hráčmi s ligovými skúsenosťami, čo sa odzrkadlilo aj počas zápasu. Na druhej strane hrali domáci v značne oklieštenej zostave, v ktorej chýbalo pre zdravotné problémy až šesť hráčov základu. Začiatok zápasu priniesol neodpískaný pokutový kop pre domácich. Potom prevzali hostia iniciatívu a od dvadsiatej minúty viedli gólom Nováka. Do polčasu sa na výsledku nič nezmenilo. Po zmene strán sa až do 60. minúty hral zápas bez šancí na oboch stranách, ale potom v priebehu päť minút strelili hostia dva góly, autormi boli Petruš a Augustini. Do konca zápasu líder súťaže ovládol hru, dokazoval svoju kvalitu a domáci jednoducho nestačili na hosti. V poslednej minúte zvýšil Machara na konečných 0:4 a zaslúžene si odviezli hostia tri body do Borčíc.

Góly: 22. Novák, 60. Petruš, 65. Augustini, 90. Machara. R. Pucher, ŽK: Šimor, 200 divákov.

BORČICE: Kosa – Petruš, Hanzel (64. Gábor), Kočka, Augustini, Mačina, Mravec, Siva, Novák (79. Decký), Ujlaky (70.  Machara), Náther. Tréner A. Homér. PETER SEDLÁČEK

Prečín – N. Dubnica 0:1 (0:1)

V derby dal jediný gól v 10. min Filo strelou k vzdialenejšej žrdi, keď Bartek nemal nárok. Hralo sa medzi šestnástkami, v 38. min hlavičku Sádeckého zastavilo brvno. V 41. min po dlhom aute a Orávikej prihrávke Blaškovu strelu zrazila obrana na roh. Po prestávke domáci pridali, ale strely končili na pozornej obrane. Najväčšiu šancu mal v 56. min Blaško, ale Vladár reflexívne vyrazil. V 67. min Blaškov center našiel Hybbena, no jeho hlavička skončila tesne vedľa. V závere dvakrát pohrozil M. Hrnčík strelami nad a druhú zrazil na roh Pauer. Vladár v 89. min kryl priamy kop Hybbena a v 90. min Bartek zabránil Tadlánkovi v skórovaní. Za predvedený výkon mužstiev by zápasu svedčila remíza.

Gól: 8. Filo. Rozhodoval Janus, bez ŽK, 120 divákov.

N. DUBNICA: Vladár – Burdej, Žifčák (87. Vojvodík), Kucharík (82. Bukovčák), Behan, Filo (53. Tadlánek), Jakúbek, Maník, Držík, Častulín, M. Hrnčík. JOZEF MAMIS

Myjava B – Tr. Teplice 2:0 (1:0)

Domáci do zápasu vstúpili aktívne. V 2. min otvorili skóre Flamíkom po spätnej prihrávke z 11 m prestrelil Kopčana. Do polčasu si Myjava vypracovala ešte šance. Abrahám hlavou strelil tyč, nohou brvno a nepremenil ešte jednu príležitosť. Hostia z jednej veľkej príležitosti netrafili priestor brány. Druhý polčas Abrahám pridal na 2:0 a domáci si už víťazstvo postrážili.

Góly: 2. Flamik, 54. Abrahám, ŽK: Bruško – Bretschneider, Bubenko, rozhodoval: Maraz, 350 divákov.

MYJAVA B: Koníček – Šmehyl, Pecha (89. Kubica), Egri, Flamik, Abrahám, Pet. Sivák, Toman, Holiš (74. Nikodem), Horeš, Bruško (64. Pav. Sivák). Tréner: V. Stančík.

TR. TEPLICE: Kopčan – Krivda (76. Pobjecký), Beňo, Obert, Haško, Bretschneider, Šiko, Paška, Bubenko, Puček (81. Červený), Hamaňa. Tréner: J. Ružička. VLADIMÍR STANČÍK

Častkovce – Domaniža 0:0

V zápase dvoch vyspelých mužstiev sa hral výborný a bojovný futbal. Najväčšiu šancu mal v 37. min kapitán Sloboda, ale v čistej šanci ho vychytal Korček. V úvode druhej časti po sérii hlavičiek zakončoval Končitík, ale gól nepadol. O minútu na to nebezpečne strieľal Husár, ale gólman Kubiš sa vyznamenal. V 51. min potiahol akciu Vlado, ale Adamec zakončil nepresne. V 53. min opäť Adamec strieľal tesne nad bránu. Vzápätí center Husára našiel Madra, ale jeho pokus nemal potrebnú presnosť. V 68. min strelu striedajúceho Sládka Kubiš vyškriabal. V 76. min Madrova delovka opäť tesne minula bránu. V závere sa nepresadil ani striedajúci Jančovič, zápas sa skončil bezgólovou remízou.

ŽK: Gono, Sarr – Petrík, rozhodoval: Pavlovič, 100 divákov.

ČASTKOVCE: Korček – Gono (70. Ostrovský), Sarr, Čechvala, Osuský, Halás, Končitík, Husár, Vlado (61. Sládek), Madro, Adamec (78. Jančovič). Tréner: P. Meliš. PETER HALIENKA

Ostatnév výsledky: Jaslovské Bohunice – Malženice 0:1 (0:1), Partizánske – Hlohovec 7:1 (5:1), Šimonovany - Holíč 0:1 (0:0), Boleráz mal voľno.

1. Borčice 9    8    1    0    29:3 25

2. Bánovce 10   8    1    1    28:9 25

3. Častkovce    10   4    5    1    13:7 17

4. J. Bohunice  11   4    4    3    12:10 16

5. Malženice    10   3    6    1    13:6 15

6. Myjava B     10   4    3    3    14:9 15

7. Tr. Stankovce     10   4    2    4    11:10 14

8. Domaniža     10   4    2    4    18:18 14