Sobota, 21. júl, 2018 | Meniny má Daniel

FUTBAL / II. trieda Sever

Zamarovce – Ivanovce 3:2 (1:0)
Mužstvá cítili potrebu bodovať a bolo to vidieť aj na ihrisku. Domáci sa ujali vedenia v prvom polčase gólom Chudíka. Druhý polčas sa začal podobne ako prvý, hra sa vyvíjala medzi šestnástkami. Domáci postupom času získali miernu prevahu a dvoma gólmi Drobného si vypracovali trojgólový náskok. Domáce družstvo sa uspokojilo a hostia gólmi Fabiána a Lukáčika zdramatizovali záver stretnutia.
Góly: Drobný 2, Chudík – Fabián M., Lukáčik. Rozhodoval: Kotian, 80 divákov.
Dorast: Zamarovce – Soblahov 6:0 nedohrané pre málo hráčov hostí, Žiaci: Častkovce – Zamarovce 0:0
Ľuboš Minárik

Tr. Turná – Drietoma 6:1 (2:1)
Mladíci z Turnej sa po gólových hodoch z piatkovej dohrávky snažili zabrániť predpokladanému boleniu brucha. Domáci nastúpili do zápasu s elánom im vlastným a umnými kombináciami narúšali defenzívnu koncepciu hostí. Prvých 15 minút Drietoma odolávala aj z pomocou šťasteny, ktorá ukázala svoju kúzelnú moc pri dvoch brvnách. V 16. min sa vyvliekol z ofsajdovej pasce ako had z kože nezadržateľný T. Sivák a s kamennou tvárou vrátil golmana hostí do úlohy štatistu. O päť minút na to povyzvrtal Drietomčanov P. Chorvát a naservíroval loptu ako na zlatom podnose košickému kladivu Lapšanskému a ten takmer pretrhol sieť. Po 83. sekundách naštrbil psychiku Turnej gól Cingeľa z nevinne vyzerajúcej štandardnej situácie. Do konca polčasu sa hral kŕčovitý futbal. Obaja tréneri odchádzali do kabín zadumaní. V úvode druhého polčasu sa blysol strelec jari Repka. Od 48. min sa naplno rozžiarila hviezda menom Patrik Chorvát, ktorý vykonal malý zázrak, keď v priebehu dvanástich minút nasúkal tri góly. Turná sa uspokojila s výsledkom a zápas dohrávala v tréningovom tempe. Aj napriek hatricku bol najlepším mužom na ihrisku miláčik publika Peter Lapšanský.
Góly: P. Chorvát 3, Cibák, Lapšanský, Repka – Cingeľ. Rozhodoval: Vl. Mrázik, 150 divákov.
(wčp)

Bobot – V. Bierovce/Opatovce 2:1 (1:1)
V prvomájovú nedeľu sa hral na Bobote svižný futbal plný emócií. Prvý polčas herne patril viac domácim, avšak paradoxne skóre otvorili hostia v podaní Novotku. V 37. min hostia nedovolene zahrali v pokutovom území na Jonisa a arbiter ukázal na biely bod. Masár sa nemýlil a tak polčas skončil remízou. Druhé dejstvo sa nieslo v podobnom duchu a far play nebolo mottom zápasu. V 62. min domáci vsietili víťazný gól, keď po presnej prihrávke Jonisa umiestnil loptu do svätine hostí Šmehíl. Bobot ubránil najtesnejšie vedenie a tak sa na konci mohol radovať z víťazstva.
Góly: Masár z pok. kopu, Šmehíl – Novotka. Rozhodoval: Baláž, 50 divákov, ŽK: 1:2.
Žiaci: Bobot – Mn. Lehota 0:9
(bm)

TTS Trenčín – Svinná 3:1 (0:1)

Skalka n/V. – Mn. Lehota 1:2

Záblatie – Neporadza 3:1 (1:1)
Od začiatku videli diváci rušný zápas. Hostia z prvého útoku zahodili tutovku, do 10. min domáci ďalšie tri a márne sa dožadovali penalty. V 10. min hostia vyšachovali obranu domácich a Žáčik z päťky rozvlnil sieť. Domácich to nezlomilo, chceli potvrdiť piatkové ví
Ťazstvo zo Zamaroviec a po rohu a dôraze pred bránou hostí dokopol z metra Jozef Čakloš. Domáci zahadzovali šance celý zápas, keď ich najväčším nepriateľom bola ich nervozita. Hostia nebezpečne kontrovali, ale ich šancí bolo pomerne menej. Po nedorozumení v ich obrane opäť Jozef Čakloš celkom logicky otočil na 2:1 pre domácich. Ukľudňujúci tretí gól pridal Bosý, keď sa ocitol sám pred vybiehajúcim brankárom a nezaváhal. Krst ohňom prežil bez ujmy aj mladý rozhodca Puna.
Góly: J. Čakloš 2, Bosý – Žáčik. Rozhodoval: Puna, 120 divákov.
Dorast: 0:1
Ján Šťastný

Chocholná-Velčice – Ľuborča 1:6 (0:2)
Na domácich čakal druhý ťažký zápas v priebehu troch dní. V piatok hrali na horúcej pôde vo Svinnej, kde nemuseli, ale predsa prehrali. V domácom prostredí privítali vedúce mužstvo z Ľuborče, najväčšieho ašpiranta na postup. Ten od začiatku udával tón hry, domáci opäť zahrali veľmi zle, hrali nedisciplinovane. V druhom polčase to už bola exibícia hostí, ale za stavu 0:5 aspoň domáci aspoň tečovanou strelou dali čestný úspech. Potom hostia opäť udreli a po peknej akcii upravili na konečných 1:6.
Góly: M. Kozárec – Korienek, Schwantner, Belko J., Belko M., Mutňanský, Mihálik. Rozhodoval: Ondrušek, 150 divákov, ŽK: 2:2.
Vladislav Chlapík

Dohrávky 14. kola (29. 4.):
Ivanovce – Mn. Lehota 1:0 (1:0). Gól: Ťazim. Rozhodoval: Špaček, 80 divákov. Drietoma – Neporadza 2:0 (0:0). Góly: Nepovím, Cingel L. Rozhodoval: Malec, 60 divákov. V. Bierovce/Opatovce – Ľuborča 0:3 (0:3). Góly: Machara, Belko, Mutňanský. Rozhodoval: Klimčík, 50 divákov. Svinná – Chocholná-Velčice 3:1 (2:0). Góly: Hošek 2, Kožej – Šotník. Rozhodoval: Vl. Mrázik, 130 divákov. Zamarovce – Záblatie 1:4 (0:2). Góly: Mojžiš – Bosý 2, Brlej, Kopúň. Rozhodoval: Felgr, 50 divákov. TTS Trenčín – Skalka n/V. 3:1 (1:1). Bobot – Tr. Turná 1:6. Gól domácich: Matuška. Rozhodoval: Burian, 50 divákov, ŽK: 1:1.

1. Ľuborča 19 15 2 2 60:17 47 (+20)
2. Trenč. Turná 19 14 1 4 48:20 43 (+13)
3. Svinná 19 12 2 5 45:24 38 (+11)
4. TTS Trenčín 19 11 5 3 29:12 38 (+8)
5. Drietoma 18 11 2 5 40:29 35 (+11)
6. Záblatie 19 8 5 6 30:25 29 (-1)
7. V. Bierovce/Op. 19 8 2 9 26:37 26 (-1)
8. Bobot 19 6 4 9 30:38 22 (-8)
9. Mn. Lehota 19 6 1 12 26:35 19 (-8)
10. Zamarovce 19 5 4 10 24:41 19 (-11)
11. Choch.-Velčice 19 4 6 9 25:35 18 (-12)
12. Ivanovce 19 3 5 11 29:52 14 (-13)
13. Skalka n/V 18 4 2 12 18:44 14 (-16)
14.Neporadza 19 3 3 13 29:50 12 (-15)

1. Špeciálna príloha: Krížovky na leto
  2. Šesť dôvodov, prečo sa oplatí cestovať do Ruska
  3. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  4. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  5. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  6. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  7. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  8. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  7. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  8. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  9. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!

Úplne vypnúť v lete nedokážem

Advokátka a poslankyňa trenčianskeho mestského zastupiteľstva Danica Birošová často kombinuje prácu s dovolenkou. Čo jej robí najväčšiu radosť, ktoré miesta v Trenčíne sú podľa nej najzaujímavejšie?

DOPRAVA 2018 – kadiaľ vedie cesta do budúcnosti?

Súčasnosť a budúcnosť cestnej infraštruktúry, vízia verejnej osobnej dopravy a smerovanie železničnej i leteckej dopravy, budú hlavným témami najväčšej medzinárodnej konferencie na Slovensku DOPRAVA 2018.

Slovenskí rybári sú najlepší lovci dravcov

Dva úseky rieky boli výborné, na dvoch sa rybári poriadne vytrápili. Ale trápili sa aj iní a viac. Slováci boli najlepší. Sú majstrami sveta v chytaní dravých rýb na prívlač.