Piatok, 22. september, 2017 | Meniny má Móric

FUTBAL / II. trieda Sever

Zamarovce – Ivanovce 3:2 (1:0)
Mužstvá cítili potrebu bodovať a bolo to vidieť aj na ihrisku. Domáci sa ujali vedenia v prvom polčase gólom Chudíka. Druhý polčas sa začal podobne ako prvý, hra sa vyvíjala medzi šestnástkami. Domáci postupom času získali miernu prevahu a dvoma gólmi Drobného si vypracovali trojgólový náskok. Domáce družstvo sa uspokojilo a hostia gólmi Fabiána a Lukáčika zdramatizovali záver stretnutia.
Góly: Drobný 2, Chudík – Fabián M., Lukáčik. Rozhodoval: Kotian, 80 divákov.
Dorast: Zamarovce – Soblahov 6:0 nedohrané pre málo hráčov hostí, Žiaci: Častkovce – Zamarovce 0:0
Ľuboš Minárik

Tr. Turná – Drietoma 6:1 (2:1)
Mladíci z Turnej sa po gólových hodoch z piatkovej dohrávky snažili zabrániť predpokladanému boleniu brucha. Domáci nastúpili do zápasu s elánom im vlastným a umnými kombináciami narúšali defenzívnu koncepciu hostí. Prvých 15 minút Drietoma odolávala aj z pomocou šťasteny, ktorá ukázala svoju kúzelnú moc pri dvoch brvnách. V 16. min sa vyvliekol z ofsajdovej pasce ako had z kože nezadržateľný T. Sivák a s kamennou tvárou vrátil golmana hostí do úlohy štatistu. O päť minút na to povyzvrtal Drietomčanov P. Chorvát a naservíroval loptu ako na zlatom podnose košickému kladivu Lapšanskému a ten takmer pretrhol sieť. Po 83. sekundách naštrbil psychiku Turnej gól Cingeľa z nevinne vyzerajúcej štandardnej situácie. Do konca polčasu sa hral kŕčovitý futbal. Obaja tréneri odchádzali do kabín zadumaní. V úvode druhého polčasu sa blysol strelec jari Repka. Od 48. min sa naplno rozžiarila hviezda menom Patrik Chorvát, ktorý vykonal malý zázrak, keď v priebehu dvanástich minút nasúkal tri góly. Turná sa uspokojila s výsledkom a zápas dohrávala v tréningovom tempe. Aj napriek hatricku bol najlepším mužom na ihrisku miláčik publika Peter Lapšanský.
Góly: P. Chorvát 3, Cibák, Lapšanský, Repka – Cingeľ. Rozhodoval: Vl. Mrázik, 150 divákov.
(wčp)

Bobot – V. Bierovce/Opatovce 2:1 (1:1)
V prvomájovú nedeľu sa hral na Bobote svižný futbal plný emócií. Prvý polčas herne patril viac domácim, avšak paradoxne skóre otvorili hostia v podaní Novotku. V 37. min hostia nedovolene zahrali v pokutovom území na Jonisa a arbiter ukázal na biely bod. Masár sa nemýlil a tak polčas skončil remízou. Druhé dejstvo sa nieslo v podobnom duchu a far play nebolo mottom zápasu. V 62. min domáci vsietili víťazný gól, keď po presnej prihrávke Jonisa umiestnil loptu do svätine hostí Šmehíl. Bobot ubránil najtesnejšie vedenie a tak sa na konci mohol radovať z víťazstva.
Góly: Masár z pok. kopu, Šmehíl – Novotka. Rozhodoval: Baláž, 50 divákov, ŽK: 1:2.
Žiaci: Bobot – Mn. Lehota 0:9
(bm)

TTS Trenčín – Svinná 3:1 (0:1)

Skalka n/V. – Mn. Lehota 1:2

Záblatie – Neporadza 3:1 (1:1)
Od začiatku videli diváci rušný zápas. Hostia z prvého útoku zahodili tutovku, do 10. min domáci ďalšie tri a márne sa dožadovali penalty. V 10. min hostia vyšachovali obranu domácich a Žáčik z päťky rozvlnil sieť. Domácich to nezlomilo, chceli potvrdiť piatkové ví
Ťazstvo zo Zamaroviec a po rohu a dôraze pred bránou hostí dokopol z metra Jozef Čakloš. Domáci zahadzovali šance celý zápas, keď ich najväčším nepriateľom bola ich nervozita. Hostia nebezpečne kontrovali, ale ich šancí bolo pomerne menej. Po nedorozumení v ich obrane opäť Jozef Čakloš celkom logicky otočil na 2:1 pre domácich. Ukľudňujúci tretí gól pridal Bosý, keď sa ocitol sám pred vybiehajúcim brankárom a nezaváhal. Krst ohňom prežil bez ujmy aj mladý rozhodca Puna.
Góly: J. Čakloš 2, Bosý – Žáčik. Rozhodoval: Puna, 120 divákov.
Dorast: 0:1
Ján Šťastný

Chocholná-Velčice – Ľuborča 1:6 (0:2)
Na domácich čakal druhý ťažký zápas v priebehu troch dní. V piatok hrali na horúcej pôde vo Svinnej, kde nemuseli, ale predsa prehrali. V domácom prostredí privítali vedúce mužstvo z Ľuborče, najväčšieho ašpiranta na postup. Ten od začiatku udával tón hry, domáci opäť zahrali veľmi zle, hrali nedisciplinovane. V druhom polčase to už bola exibícia hostí, ale za stavu 0:5 aspoň domáci aspoň tečovanou strelou dali čestný úspech. Potom hostia opäť udreli a po peknej akcii upravili na konečných 1:6.
Góly: M. Kozárec – Korienek, Schwantner, Belko J., Belko M., Mutňanský, Mihálik. Rozhodoval: Ondrušek, 150 divákov, ŽK: 2:2.
Vladislav Chlapík

Dohrávky 14. kola (29. 4.):
Ivanovce – Mn. Lehota 1:0 (1:0). Gól: Ťazim. Rozhodoval: Špaček, 80 divákov. Drietoma – Neporadza 2:0 (0:0). Góly: Nepovím, Cingel L. Rozhodoval: Malec, 60 divákov. V. Bierovce/Opatovce – Ľuborča 0:3 (0:3). Góly: Machara, Belko, Mutňanský. Rozhodoval: Klimčík, 50 divákov. Svinná – Chocholná-Velčice 3:1 (2:0). Góly: Hošek 2, Kožej – Šotník. Rozhodoval: Vl. Mrázik, 130 divákov. Zamarovce – Záblatie 1:4 (0:2). Góly: Mojžiš – Bosý 2, Brlej, Kopúň. Rozhodoval: Felgr, 50 divákov. TTS Trenčín – Skalka n/V. 3:1 (1:1). Bobot – Tr. Turná 1:6. Gól domácich: Matuška. Rozhodoval: Burian, 50 divákov, ŽK: 1:1.

1. Ľuborča 19 15 2 2 60:17 47 (+20)
2. Trenč. Turná 19 14 1 4 48:20 43 (+13)
3. Svinná 19 12 2 5 45:24 38 (+11)
4. TTS Trenčín 19 11 5 3 29:12 38 (+8)
5. Drietoma 18 11 2 5 40:29 35 (+11)
6. Záblatie 19 8 5 6 30:25 29 (-1)
7. V. Bierovce/Op. 19 8 2 9 26:37 26 (-1)
8. Bobot 19 6 4 9 30:38 22 (-8)