Utorok, 22. august, 2017 | Meniny má Tichomír

FUTBAL / V. liga Sever

Podolie – Trenč. Stankovce 2:0 (1:0)
Domáce mužstvo sa lídra tabuľky vôbec nezľaklo, začalo náporom a veľké problémy hosťom robil najmä domáci Patrik Brezuľa, ktorý aj v 9. minúte strelil vedúci gól. Ďalšie šance však už domáci nepremenili. V druhom polčase začali domáci opäť nátlakom a v 54. minúte po skrumáži sa presadil M. Červeňanský – 2:0. Hostia nedokázali vyvinúť na domácu bránu tlak, naopak boli to opäť hráči Podolia, ktorí si vytvorili ďalšie šance, no na zmene výsledku sa to už neprejavilo.
Góly: Brezuľa, Červeňanský.
Rozhodoval Rublík, 150 divákov.
Podolie: J. Ščepko – R. Hrušovský, Krajčík, Kališ, M. Hrušovský, R. Havrlent, M. Červeňanský, P. Brezuľa, M. Ivana, Radošinský, Ostrenka.
Trenč. Stankovce: Haško – Pe. Bulko, Brandís, Pa. Bulko, Kapko, Daško, Sedláček, Raček, Šmátrala, Breznický, Dudák, striedali Arbet, Hrbas.
ŽIACI: Kľúčové – Podolie 1:3. Góly za hostí: Zárycký, Barančík, Červeňanský.
Peter Srnec

Trenč. Jastrabie – Brezová p/B 3:3 (2:1)
Domáci začali zápas vo veľkom štýle – už v 4. minúte sa ujali vedenia. V 30. minúte zvýšil po nedorozumení hosťujúcej obrany Piláthy už na 2:0. Netrvalo dlho a hostia gólom znížili. V druhom polčase začali domáci opäť aktívnejšie, hostia však svojou umnou hrou eliminovali ich snahu a s pribúdajúcimi minútami sa im podarilo vyrovnať. V závere zápasu domáci nepremenili druhý pokutový kop.
Góly: Piláthy 2, M. Bulko (11 m) – Michalička 3.
ŽK: M. Doktor – Šimek, Kalman. ČK: Kalman po druhej ŽK. Rozhodoval Meszáros, 150 divákov.
Július Glasa

H. Poruba – Prečín 3:1 (2:0)
Góly: 5. Prostinák, 24. Kozík, 80. Meliš - 75. Mojžišík.
Domáci začali rýchlo a z prvej akcie dali prvý gól. Potom Melišov krásny pokus zdiaľky Múčka vyrazil. V 24. min ušiel Kozík a po prihrávke M. Staňa zvýšil na 2:0. Hostia predviedli viacero pekných akcií, no nevyužili ich. Ujala sa až dalekonosná strela Mojžišíka. V 79. min bol vylúčený Melicherík a domáci vystupňovali svoj tlak. Meliš z priameho kopu zvýšil na 3:1 a v 90. min Kozík nepremenil penaltu, lebo Múčka jeho strelu chytil. H. Poruba: D. Staňo, Meliš, P. Živčic, Solík, Krajči, Kvasnica, Kozík, Jozefovič, Prostinák, M. Staňo st. (M. Živčic), Vrábel.
Prečín: Múčka, Mojžišík, Melicherík, Sádecký (Ligas), Dubec (Poliček), Almasy, Kopáč (Raček), Birošík, Blaško, Michel, Oravík.
(sta)

Rybany - Sverepec 3:1 (1:1)
Góly: 19. Tretinár (11 m), 66. Ďuračka, 90.+ Kikuš - 37. Popelka.
Vo vyrovnanom prvom polčase sa vedenia ujali domáci z penalty po faule. V 35. min. po rohu opäť domáci opečiatkovali tyč brány hostí a odrazenú loptu poslali ponad opustenú bránu. O dve minúty hosťujúci Popelka z priameho kopu do hroného rohu vyrovnal. V 48. min. sa zaskvel domáci brankár, ktorý vyrazil penaltu hosťujpceho Pavlíka. V 66. min. dostal po rýchlej akcii domácich do vedenia Ďuračka. Hostia sa v závere snažili vyrovnať, ale boli to domáci, ktorí v nadstavenom čase hlavou po centri stanovili konečný výsledok. R Guliš, 100.

Lehota pod Vtáčnikom – Malé Lednice 1:2 (0:2)
Góly: R. Habrman – Dudak, T. Čelko, 120 divákov, rozhodoval Macho. Zápas lepšie rozohrali hostia, postupne sa hra vyrovnala a aj domáci hrozili nebezpečnými útokmi. V 17. min hostia po rohu mohli skórovať, ale z brankovej čiary strelu vyhlavičkoval Vida. Hneď z protiútoku, po peknej akcii, zle zakončil Vojta. No po chybách domácich v priebehu dvoch minúť hostia strelili dva góly a tak skončil aj polčas. Snaha Lehoťanov v 2. polčase nepriniesla želaný efekt, hoci strelili aj vyrovnávajúci gól, ktorý na prekvapenie všetkých rozhodca neuznal. Za výkon v druhom polčase si domáci zaslúžili minimálne bod.
LEHOTA POD VTÁČNIKOM: Rybnický – M. Habrman, Vida, Orság, Trungel, Štefanička, Beláň, Mendel, Dobrotka, Vojta, Gatial, str.: R. Habrman, Halama.
MALÉ LEDNICE: Rybárik – P. Lednický, P. Vančo, J. Vančo, M. Lednický, Tepličanec, Hudek, Galko, Dudák, Čelko, J. Lednický, str.: Čertík, Morávik.
(V. Škríba)

V. Uherce - Pov. Teplá 3:0 (1:0)
Góly: 35. Bartoš, 62. Kováč, 84. Nechala.
Domáci nastúpili do zápasu s odhodlaním pretrhnúť sériu nepriaznivých výsledkov. V 11. min. R. Kováč vyslal peknú strelu od šeštnástky, ktorá len tesne minula bránu hostí.V 35. min. po krásnej krížnej strele s 25. m otvoril skóre Bartoš. O 5 min. neskôr mohli hostia vyrovnať, ale Fárinec strelou zo šestnástky trafil brvno. V ďalšom priebehu začali na ihrisku dominovať domáci. Šance Kováča a Bučka však ostali nevyužité. V 62. min. R Kováč po predĺženom centri zvýšil na 2:0. Na konečných 3:0 upravil Nechala po krásnom sóle od polky ihriska.R Fehér, 250.

Krásno - Bošany 2:5 (0:4)
Góly: 66. Domček, 70. Kopčo - 12. Husár, 42. Papranec, 43. Husár, 43. Papranec, 50. M. Kalamár.
Na začiatku stretnutia sa hra prelievala z jednej strany na druhú. V 12. min po hrubej chybe domácich v obrane skóroval Husár. V závere prvého polčasu domáci mysleli viac na koniec ako na hru a po fatálnych chybách skórovali dva krát Papranec a raz Husár. Po prestávke sa domáci zobudili a aspoň skorigovali nepriaznivý výsledok Domčekom a Kopčom. Od 70. min. domáci hrali bez vylúčeného Žiaka. R Rosípal, 300.

Kanianka – Zemianske Kostoľany 4:2 (2:1)
Góly: Rybár 2, Drahňanský, Píš – Duda, A. Oršula, 200 divákov, rozhodoval Ďatko. V Kanianke sa hral dobrý rušný zápas s množstvom šancí na oboch stranách. Lepšie začali domáci, ktorí už v 21. min viedli po góloch Rybára 2:0. Hostia skorigovali stav gólom do šatne, keď po chybe domácej obrany presne strieľal Duda. Hneď po obrátke hostia šokovali domácich, keď Oršula vyrovnal na 2:2. Za tohto stavu mali hostia ďalšie šance, ktoré však zostali nevyužité. V záverečnej polhodine domáci pridali a výsledok zvrátili vo svoj prospech.
(J. Kobulda)

22. kolo (27. 4.):
Tr. Stankovce - V. Uherce 3:0 (1:0), Breznický 2, Minaroviech. Z. Kostoľany - Podolie 2:0 (1:0), 17. Pružinec, 53. Bajgar (11 m). Sverepec - Brezová 4:2 (1:0), 15. a 60. Falučka, 52. a 70. Popelka - 79. Šimček (11 m), 82. Šimček. Prečín - Krásno 6:0 (3:0), 3. Almasy, 31. Kopáč, 40., 60. a 62. Birošík, 50. Mojžišík (11 m); nedohrané v 65. min. pre nízky počet hostí. M. Lednice - H. Poruba 2:1 (1:1), 16. Dudák, 81. P. Lednický (11 m) - 5. J. Staňo. P. Teplá - Lehota 1:0 (1:0), 20. Sárinec. Bošany - Tr. Jastrabie 5:0 (4:0), 3. a 45. Paprnec, 8. Husár, 10. Kuna, 71. Kontúr. Rybany - Kanianka 2:2 (1:1), 39. P. Stolárik, 88. M. Horváth - 28. M. Mečiar, 86. M. Píš.

1. Tr. Stankovce 23 14 6 3 39:16 48 (+15)
2. Kanianka 23 14 5 4 67:23 47 (+11)
3. Bošany 23 15 2 6 55:33 47 (+14)
4. Malé Lednice 23 13 3 7 35:35 42 (+9)
5. Horná Poruba 23 12 3 8 52:37 39 (+3)
6. Podolie 23 11 2 10 36:39 35 (-1)
7. Zem. Kostoľany 23 8 9 6 46:39 33 ( 0)
8. Rybany 23 9 6 8 34:28 33 (-3)