Sobota, 23. september, 2017 | Meniny má Zdenka

FUTBAL / IV. liga Severozápad

Šimonovany - H. Streda 6:2 (3:0)
Góly: 25. a 56. Svorad, 21. Vavro, 23. Makva, 55. Beňačka, 68. Stručka - 78. Kusovský, 81. Šupka.
Hostia odolávali tlaku chorobami a zraneniami oslabených domácich len prvých dvadsať minút. Presná hlavička v páde v 21. min. odštartovala streleckú päťminútovku, počas ktorej strelili domáci tri góly. V druhom polčase Šimonovany v rozpätí dvoch minút pridali ďalšie dva góly a v jeho polovici dovŕšili poltucet. Potom sa ich hráči s dosiahnutým stavom uspokojili a hostia dvomi gólmi za tri minúty aspoň prikrálili výsledok slušne hraného zápasu. R Petránek, 150.
ŠIMONOVANY: Hurtiš - Škorec, Stručka, Vavro, Legéň (55. Halaška), Mošať (45. Káňa), Oravec, Beňačka, Svorad, Makva, Žiak.
H. STREDA: Mráz - Marián Miklovič, Kusovský, Madunický, Šupka (55. Petraš), Miroslav Miklovič (45. Klačan), Mašán, Majerník, Bielik, Mikuš, Luštík.

Hrnčiarovce – N. Pravno 4:1 (3:0)
Góly: 15. Čičmanec (vl.), 20. Minčič, 33. Kurinec, 80. Barcellona - 70. Šimko.
Skóre zápasu otvoril vlastným gólom v 15. min Čičmanec, ktorý loptu letiacu z polovice ihriska nešťastne tečoval a prehodil vlastného brankára. Na 2:0 zvýšil hlavou Minčič. Tlak domácich v prvom polčase korunoval v 33. min Kurinec po perfektnej spolupráci s Ďuračkom na jeden dotyk. Po zmene strán hostia pridali na dôraze i aktivite výsledkom čoho bol gól Šimka po prečíslení domácej obrany. Definitívnu podobu výsledku dal v 80. min Barcellona, ktorý si vymenil loptu s Kurincom a bez problémov skóroval na koneených 4:1.
HRNČIAROVCE: Čambal – Cíferský, Mihálik, Vido, Vnuk, Habioák, Mineie (Divíšek), Mišovie (Barcellona), Nekanovie, Iuračka (Mikula), Kurinec.
N. PRAVNO: Kreth – Šujan, Šimko, L. Proeka (Štiffel), Čičmanec, Koen, Jamrich, Valko, Šlosár, Klajber (M. Proeka), Štefan.

Ostatné výsledky: Partizánske - V. Kostoľany 7:1 (3:0), Chynorany - Vrbové 2:4 (1:2), Moravany – Chtelnica 5:1 (2:0), Čereňany – Tovarníky 2:2 (1:0). Dubnica B - Domaniža 0:0.

22. kolo (27. 4.):
Vrbové - Prievidza B 9:0 (4:0), 15., 38., 58. a 73. Šlahor, 18. a 59. Uvačik, 39. a 63. Kubiš, 87. Kurňava. Chtelnica - Dubnica B 0:2 (0:1), 33. Augustíny, 73. Filo. Veľké Kostoľany - Šimonovany 3:0 (0:0), 60. Kadlíček, 71, Lužák, 80. Čúzy (z 11 m). Hrnčiarovce - Partizánske 3:3 (3:1), 27., 32. a 42. Minčič - 22. Masár, 75. Stuparič, 80. Krajčo. Nitrianske Pravno - Tovarníky 1:1 (0:1), 67. Valko - 9. Meluš. Častkovce - Chynorany 4:0 (1:0), 11. Madera, 53. M. Madro, 75. a 80. Ščepko. Horná Streda - Moravany 1:9 (0:6), 73. Mašán - 4. vlastný, 8. a 68. Varga (oba z 11 m), 16., 45. a 49. Majerský, 21. Zavarský, 40. Salajka, 78. vlastný. Domaniža mala voľno.

1. Vrbové 22 15 2 5 61:15 47 (+14)
2. Dubnica B 22 12 5 5 54:21 41 (+5)
3. Partizánske 21 12 5 4 58:26 41 (+8)
4. Prievidza B 22 12 4 6 46:36 40 (+4)
5. Častkovce 21 12 2 7 40:27 38 (+8)
6. Moravany 22 11 3 8 49:30 36 (+3)
7. Chynorany 22 11 2 9 40:43 35 (+2)
8. Domaniža 21 9 6 6 42:23 33 (+3)