AS Trenčín na čele tabuľky

Florbalová extraliga mužov pokračovala počas víkendu ďalším kolom. 1. FBC nestačil na Skalicu. AS Trenčín zvíťazil v Košiciach a prepracoval sa na vedúcu pozíciu.

(Zdroj: AS TRENĆÍN)

Skalica – 1. FBC Trenčín 7:6 (5:2, 2:1, 0:3)

Úvodný gól stretnutia vsietil domáci Vaško. Hostia však odpovedali a skóre otočili po góloch obrancov Trefného a Bulka – 1:2. To však bolo zo strany Trenčanov všetko. V prvom dejstve sa presadili už iba florbalisti Skalice. V rozmedzí desiatich minút sa im podarilo skórovať až štyrikrát a tak sa do šatne po úvodnej tretine išlo za stavu 5:2 v prospech domáceho mužstva.

V prostrednej časti hry chceli Trenčania vývoj zápasu zmeniť, avšak ich plány im opäť sťažil Pokovič, ktorý zvyšoval už na rozdiel 4 gólov – 6:2. V 33. minúte Zeliezka znížil, ale už o tri minúty bol rozdiel znova štvorgólový. Šiškova strela znamenal priebežný výsledok po dvoch tretinách – 6:3.

Po dvoch nevýrazných tretinách v podaní hosťujúceho celku 1. FBC sa šanca na vyrovnanie a otočenie výsledku minimalizovala na 20 minút v poslednej perióde. Zníženie na 7:4 priniesol Zeliezkov gól v oslabení. Ten istý hráč nahrával Bičanovi na gól v 56. minúte – 7:5. Trefného gól pri hre 6 proti 5 znamenal už iba korekciu vo výsledku – 7:6. Trenčania predviedli zlý výkon, a tak sa po konečnom výsledku 7:6 tešili z víťazstva domáci Skaličania.

Góly 1.FBC: Zeliezka 3, Trefný 2, Bičan, Bulko, vylúčení: 2:3, presilovky: 0:0. Pred 20 divákmi rozhodoval Rochovanský a Kolář.

1.FBC: Ďurmek – Bulko, Gallo – Trefný, Ďurík – Kiačik, Zeliezka, Poruban – Mrázik, Rebro, Mitucha – Kukáň, Filadelfi, Bičan P. Tréner: J. Lamačka.

Žltý Sneh Košice – AS Trenčín 5:7 (2:1, 1:3, 2:3)

Tradične slabšia prvá tretina Trenčanov ale ukázala, že nováčik florbalovej extraligy mužov nebude vôbec odovzdaným súperom. Matejka síce dokázal rozvlniť sieť Košičanov už v prvom striedaní, to bolo ale od Trenčanov v prvej tretine všetko a ich gólostroj sa na dlhé minúty zasekol. Florbalisti AS Trenčín vedomí si svojej sily a prevahy nad súperom naskočili do druhej tretiny s cieľom dostať sa do správnej hernej pohody, čo sa im podarilo a otočili priebeh stretnutia vo svoj prospech. Tradične sa darilo útočným esám Matejkovi s Mikolajom a vo skvelej forme hrajúcemu obrancovi Macharovi, ktorý dali v zápase každý po dva góly. Po druhej tretine tak už Trenčania vyhrávali 4:3.

Po náročnej letnej príprave si Trenčania najviac veria na tretie tretiny zápasov, v ktorých sa im darí súpera ubehať a prinútiť k chybám. Košičania ale mali nabehané minimálne rovnako a rozhodovali tak maličkosti a aj trošku smoly a nováčikovskej neskúsenosti na hokejkách Košičanov, ktorí mohli v zápase opäť vyhrávať, ale nepremenili viaceré sľubné šance hlavne v druhej časti tretej tretiny, keď Trenčania akoby poľavili v koncentrácii. V 52. min strelil dôležitý rozdielový gól Paťo Meliš, ktorému nezištne prihrával skvele hrajúci Machara a bolo 6:5. V záverečnej power-play mali Košičania čisté gólové šance, ktoré ale nepremenili, a Trenčania ich tak potrestali gólom do prázdnej bránky 7:5.

Góly AS: Matejka 3, Machara 2, Mikolaj, Meliš, vylúčení: 2:2, presilovky: 1:1, 81 divákov.

AS: Melicher (Turek) – Heleš Pa.,Kováč,Machara, Dávidek, Hrušovský, Balaj – Klapita, Matejka, Mikolaj – Mandinec, Meliš, Žiaček – Seewald, Múčka, Žilinský

Ostatné výsledky 5. kola: Záhorská Bystrica – Lido Bratislava 5:2, Žilina – Prešov 5:3, Nižná – Hurikán Bratislava 6:3, Florko Košice –ATU Košice 10:9.

1. AS Trenčín  5          2          3          0          0          29:23   12

2. Florko KE   5          3          1          0          1          35:32   11

3. Lido BA      5          3          0          1          1          27:21   10

4. Prešov         5          3          0          0          2          42:31   9

5. Záh. Bystrica           5          3          0          0          2          34:44   9

6. ATU Košice            4          2          0          2          0          36:23   8

7. Nižná           5          2          1          0          2          35:30   8

8. Hurikán BA 5          1          1          0          3          23:27   5

9. Skalica         4          1          1          0          2          21:23   5

10. Žilina          5          1          0          2          2          21:28   5

11. 1.FBC TN 5          1          0          1          3          30:33   4

12. Žltý Sneh KE         5          0          0          1          4          19:37   1

Program 6. kola: sobota 8. októbra 1. FBC Trenčín – Žltý Sneh Košice, Hurikán Bratislava – AS Trenčín.