Prvé víťazstvá Neporadze a Zemianskeho Podhradia

Prehľad výsledkov VII. líg.

(Zdroj: TJ MNÍCHOVA LEHOTA)

SEVER

Horné Srnie – Drietoma 4:0 (2:0)

V 15. min rozohral domáci brankár Hajdák loptu na Galka, ten prihrávkou vysunul Tršku, ktorý krížnou strelou otvoril skóre stretnutia. V 31. min hosťujúca obrana urobila veľkú chybu, keď vysunula Blaška a ten v samostatnom nájazde šancu s prehľadom premenil. Hostia ako-tak pohrozili až v 41. min, no hlavička Holúbka bola nepresná. V 47. min sa krásne zbavil dvoch obrancov Trška. Prihrávkou našiel Švančárka a ten krížnou strelou zvýšil na 3:0. V 78. min zakončil center Chlebanu do siete Blaško a upravil konečný výsledok na 4:0.

Góly: 15. Trška, 31. a 78. Blaško, 47. Švančárek, rozhodoval: Murín, 100 divákov.

HORNÉ SRNIE: Hajdák – L. Kebísek, Sekula, L. Naňák, Švančárek, Trška, Galko, Kováčik, Hošo, Blaško, Kubíček (Štec, Chlebana)

DRIETOMA: Varga – Filo, Šišovský, T. Lacko, margetín, Gabrhel, Mikuš, Bečár, Kuzl, Holúbek, Babrnák (Baliak, Masaryk)

Skalka – Záblatie 0:4 (0:3)

V Skalke sa predstavil líder súťaže a domáci chceli odčiniť nešťastnú prehru z minulého týždňa v Horňanoch. Hostia však nenechali nič na náhodu a o výsledku rozhodli v priebehu prvej pol hodiny, keď boli maximálne efektívny a čistým hetrikom sa blysol ich útočník Jakub Kováčik. V druhom polčase si hostia s prehľadom udržiavali trojgólový náskok a výsledok prikrášlili Gajdošíkom na 0:4. S prehľadom rozhodoval Mikulášek.

Góly: 17., 19. a 34. Kováčik, 63. Gajdošík, rozhodoval: Mikulášek, 77 divákov.

SKALKA: B. Šumichrast – Vavruš, Švančárek, Vykopal, Podkopčan, Ješko, T. Dúžek, D. Šumichrast, S. Dúžek, Malec, Gašperec (Holíček, Lakatoš)

ZÁBLATIE: Köszeghy – Krišto, Žabár, Ševčík, Magál, Marček, Paldauf, Anton Fraňo, Andrej Fraňo, Gajdošík, Kováčik (Urban, Chorvát, Botlo)

Mn. Lehota – Horňany 5:0 (2:0)

Domáci sa do súpera zahryzli od prvej minúty. Vytvárali si pekné šance, lepšie sa hýbali a väčšinu času hrali na polovici súpera. Ku gólovým príležitostiam však pristupovali laxne a nevedeli pretrhnúť streleckú smolu. To sa podarilo až E. Lacovi v 44. min, keď s prehľadom premenil pokutový kop. Do polčasu sa ešte presadil Bachynec a do kabín sa odchádzalo za stavu 2:0. Druhý polčas začali domáci aktívne. Predvádzali pekný futbal a v 49. min premenil Mikušinec samostatný nájazd – 3:0. V 53. min trafil nádherne do šibenice z priameho kopu E. Laco, keď brankárovi nedal šancu. Po tom sa dlhé minúty nič vážnejšie nestalo. Až v 78. min sa strelou k žrdi presadil Bajzík. V 90. min ešte vystrelil z 30 m najlepší hráč na ihrisku E. Laco, ale jeho delovka skončila na brvne Porubčanovej brány. Domáci predviedli kvalitný výkon a potvrdili dobrú formu.

Góly: 44. a 53. E. Laco (1. z 11 m), 45. Bachnec, 49. Mikušinec, 78. Bajzík, ČK: 85. Ježík, rozhodoval: Klimčík, 100 divákov.

MN. LEHOTA: Lehotský – M. Hrnčár, Kňažek, Ďurža, Honza, Nkokolo, Mikušinec, T. Laco, Bachynec, E. Laco, Bajzík (D. Hrnčár, Dávidek)

HORŇANY: Porubčan – Jurák, Hanus, Ježík, Fridrich, Kostolanský, Minárik, Oriešek, Kapša, Lobotka, Balon (Filin, Masár)

Neporadza – Dolná Poruba 1:0 (0:0)

Neporadžania sa z prvého víťazstva tešili až v siedmom ligovom kole. V domácom prostredí dokázali zdolať Dolnú Porubu, keď o ich triumfe rozhodol v 55. min Ondráš.

Góly: 55. Ondráš, rozhodoval: Malík, 100 divákov.

NEPORADZA: Bližňák – J. Rychtárech, M. Begáň, Jánsky, Mário Rychtárech, Púčik, Matúš, Martin Richtárech, Uher, J. Richtárech, Ondráš (Laššo)

DOLNÁ PORUBA: Kijac – I. Suchý, Vlado, P. Ježík, J. Suchý, Hamaňa, Uhlárik, Daško, Ďuriš, Nedielka, R. Suchý (Bližnák, Váni, J. Ježík)

Mel.-Lieskové – Selec 4:4 (0:3)

Do Melčíc prišiel nováčik súťaže s úmyslom uchmatnúť si body. Domáci zahodili hneď v úvode veľkú šancu. Od toho momentu prebrali iniciatívu hostia. Boli pohyblivejší a dokázali využiť chyby v radoch domácich. Po čase sa hra vyrovnala, ale domáci si nevedeli dať rady s koncovkou. Selčania to dokonale využili a do prestávky viedli 0:3. Druhý polčas sa niesol v opačnom duchu. Domáci začali náporom, tlačili sa do šancí, ale opäť to boli hostia, ktorí zvýšili na 0:4. V tom momente sa akoby uspokojili s výsledkom. Domáci sa snažili, nerezignovali a po strelenom góle Štefáka zvýšili iniciatívu a zápas napokon doviedli do nerozhodného stavu 4:4. Hostia cítili krivdu zo strany rozhodcu, ale nemôžu sa vyhovárať, pretože víťazstvo stratili po tom, ako prestali v 55. min hrať aktívne.

Góly: 69. a 76. Batelka (oba z 11 m), 64. Štefák, 84. Žiška – 4. Š. Šišovský, 22. Dudášik, 26. a 55. Zaťko, rozhodoval: Kubica, 250 divákov.

MEL.-LIESKOVÉ: Šikuda – Capák, Luprich, Kotek, Birás, Hanták, Habdák, Štefák, Špaček, Pavlík, Batelka (Žiška, Motyka, Mizerák)

SELEC: Panák – Hájek, Masár, B. Panák, Dohňanský, Š. Šišovský, Zaťko, Sivák, O. Ondriška, Jurko, Dudášik (B. Šišovský, Puna)

Dohrávka 5. kola:

Neporadza – Mel.-Lieskové 4:4 (1:1)

Neporadžania chceli v dohrávke 5. kola konečne zaknihovať víťazstvo. Do zápasu mali lepší vstup, keď už v 9. min otvoril skóre Martin Begáň. Hostia v 36. min vyrovnali Mizerákom. Po prestávke poslal hostí do vedenia v 52. min skúsený Batelka, ktorý sa z bieleho bodu nemýlil. Za domácich o šesť minút vyrovnal Dlábik a v 60. min ich opätovne dostal do vedenia M. Begáň. Radosť z jednogólového náskoku trvala iba pár sekúnd. Po zakončení Pavlíka bolo 3:3 a začínalo sa prakticky odznova. V 78. min zavŕšil hetrik M. Begáň a zdalo sa, že Neporadza by konečne mohla zvíťaziť. To však sedem minút pred koncom znegoval Štefák, ktorý vyrovnal na konečných 4:4.

Góly: 9., 60. a 78. M. Begáň, 58. Dlábik – 36. Mizerák, 52. Batelka (11 m), 61. Pavlík, 83. Štefák, rozhodoval: Király, 50 divákov.

NEPORADZA: Bližňák – Ján Rychtárech, M. Begáň, Jánsky, Dlábik, Matúš, Martin Richtárech, Fekete, Laššo, Uher, Ondráš (Laco, Joz. Richtárech)

MEL.-LIESKOVÉ: Kamecki – Capák, Luprich, Kotek, Birás, Mizerák, Hanták, Oravec, Štefák, Pavlík, Batelka (Motyka, Špaček, Žiška)

1. Záblatie        8          8          0          0          31:6     24

2. Dolná Poruba          8          5          0          3          16:8     15

Brezová – Polianka 3:0 (1:0)

Futbalisti Polianky išli do zápasu s lídrom súťaže s cieľom neprehrať, čo sa im darilo napĺňať až do 33. min., keď domáci Gabriš našiel presným centrom z ľavej strany v šestnástke Jaroslava Potúčka, ktorý prvýkrát prekonal brankára Černáka – 1:0. Dovtedy sa na ihrisku nič podstatnejšie neudialo, prevahu mali o poznanie technickejší a rýchlejší hráči Bradlana, no okrem niekoľkých streleckých pokusov, ktoré si brankári postrážili, alebo pár náznakov šancí na obidvoch stranách to bolo v prvom polčase všetko. V druhej časti prevaha Bradlana pokračovala a bola ešte výraznejšia. Hostia sa okrem pár štandardných situácií k ohrozeniu domáceho brankára Maliarika vôbec nedostali. Výdatný dážď sťažoval kontrolu lopty a poznačil aj terén. V 63. min. domáci Dúbrava pred bránou minul Potúčkov center. V 67. min. brankár hostí bravúrne zneškodnil strelu Siváka a v 70. min. si poradil aj so zakončením Šlahora k ľavej žrdi. V tej istej minúte napriahol spoza šestnástky Viktor Tomka, ktorý využil aj mokrý terén a brankárovi lopta prekĺzla pri pravej žrdi do siete – 2:0. V 79. min. nevyužil veľkú šancu po prihrávke Šlahora pätičkou Sivák. V 86. min. postupoval sám na Černáka striedajúci Peter Osuský, ktorý dlho váhal, brankár jeho zakončenie vystihol, ale domáci v akcii pokračovali. Jeho menovec Peter Osuský všetko dokončil strelou k žrdi a stanovil výsledok na 3:0. V 90. min. gól Gabriša pre ofsajd neplatil, takže výsledok ostal v platnosti. Bradlan Brezová si zaslúžene pripísal presvedčivé víťazstvo a ďalšie tri body.

Góly: 32. Potúček, 69. Tomka, 85. Osuský, rozhodoval: Michalec, 80 divákov.

BREZOVÁ: P. Maliarik – Potúček, Michalička, Danko, Krásny, Žabka, Šlahor, Osuský, Tomka, Gabriš, Dúbrava (P. Osuský, Sivák)

POLIANKA: Černák – Gajdošík, Zmeko, Černáček, Čmela, Čepko, Tomka, M. Šimko, Kovár, J. Kováčiny, V. Šimko (Chňupa, R. Kováčiny)

Pobedim – Dolné Srnie 4:0 (2:0)

Od prvej minúty na ihrisku dominovali domáci hráči. Všetky formácie hýrili aktivitou, prihrávky boli časté a presné. V 15. min zoči voči brankárovi ešte T. Žitňanský nepremenil, ale o desať minút neskôr sa už skóre menilo. D. Kohutovič poslal nadýchaný center do šestnástky priamo na hlavu V. Heráka – 1:0. To isté sa zopakovalo v 32. min v tom istom hráčskom obsadení – 2:0. V druhom polčase sa už iskrilo na obidvoch stranách, prišli žlté karty, ako aj po jednej červenej na obidvoch stranách, ale futbalovosť napokon zvíťazila. Skvelý výkon odviedli všetci domáci hráči, navyše T. Žitňanský sa po niekoľkých šanciach a dobrej práci záložníkov presadil aj gólovo a stanovil dvoma gólmi konečný stav stretnutia na 4:0.

Góly: 60. a 62. Žitňanský, 23. a 32. Herák, ČK: 83. Mrekaj - 79. Mažár, rozhodoval: Kvasnica, 100 divákov.

POBEDIM: Fuksa – Herák, Ľ. Gono, Foltýn, Kohutovič, Šiška, Husár, Havrlent, Dudášik, M. Gono, Žitňanský (Hlatký, Mrekaj)

DOLNÉ SRNIE: R. Hejbal ml. – Dobrik, Mučaji, Kopunec, Rehora, Petkov, R. Hejbal st., Golecký, Poláček, L. Bušo, J. Bušo (Mažár)

Horná Streda – Krajné 3:2 (2:1)

Skóre zápasu otvoril už v 6. min po šťastnom teči z bezprostrednej blízkosti Škodáček. Domácich tento moment prinútil zatlačiť súpera na jeho polovicu, avšak viaceré výborné šance zostali nevyužité. Hornej Strede sa podarilo vyrovnať v 19. min, keď si na ideálny center L. Vrábla nabehol Jakubička a hlavou skóroval. V 34. min kopali domáci rohový kop, na ktorý najlepšie reagoval Hasan a hlavičkou zaistil vedenie Hornej Stredy. V poslednej minúte prvého polčasu pekná kombinačná akcia domácich skončila po umiestnenej strele Stojanova na brvne brány hostí. Domáci pokračovali v nápore aj po prestávke a už v 52. min sa skóre menilo znova. Madunický naservíroval loptu do šestnástky voľnému P. Vráblovi, ktorý prestrelil hosťujúceho brankára a zvýšil na 3:1. Aj potom sa domáci pretekali v zahadzovaní gólových príležitostí, čo sa im vypomstilo v 90. min, keď sa po ojedinelom útoku presadil strelou Tížik – 3:2. Stretnutie skončilo tesným víťazstvom Hornej Stredy, ktoré však nevystihuje pomer síl na trávniku, keď domáci hostí jednoznačne prevalcovali a zaslúžene si pripísali tri body.

Góly: 19. Jakubička, 34. Hasan, 52. P. Vrábel – 6. Škodáček, 90. Tížik, rozhodoval: Šišovský st., 80 divákov.

HORNÁ STREDA: Mir. Satina – Bango, Harlent, Mich. Satina, Madunický, Čeh, Hasan, P. Vrábel, Jakubička, L. Vrábel, Stojanov (Votava, Uhrlík, Čaňo)

KRAJNÉ: Toman – Škodáček, Melicher, Kostelný, Baranovič, Kňazský, Medveď, Otrubčák, Marek, Podmajerský, Tížik (Vavák, Lacho, Herák)

Zem. Podhradie – Bzince 1:0 (0:0)

Zemianske Podhradie si v siedmom zápase nového ročníka pripísalo prvé víťazstvo. Súpera z Bziniec zdolali vďaka gólu Bližniaka z polovice druhého polčasu.

Góly: 67. Bližniak, rozhodoval: Cibulka, 100 divákov.

ZEM. PODHRADIE: Poláček – Katrinec, Duga, Staňo, D. Zámečník, Lehocký, Bližniak, Bako, helík, Samotný, Marouany

BZINCE:Kostolanský – De Carvalho, Bončo, málik, Horák, Toráč, Skovajsa, Mazáň, Biháry, Herák, Miškech (Kucharovič, Urban)

Hrádok – Kostolné/St. Turá B 1:1 (0:1)

V zápase, v ktorom sa domácim v prvom polčase vôbec nedarilo, sa ujali vedenia hostia. V 16. min po centri kapitána Kolárika prekonal Kucharoviča obranca Szekfu – 0:1. V druhom polčase sa hra domácich zlepšila, čoho výsledkom bol vyrovnávajúci gól, keď v 64. min po centri Šimloviča vyrovnal na 1:1 Šagát. Záver zápasu patril domácim, ktorí mohli v 85. min strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale Šagát vo vyloženej šanci poslal loptu vedľa brány, a tak zápas skončil remízou 1:1.

Góly: 64. Šagát – 16. Szekfu, rozhodoval: Gago, 80 divákov.

HRÁDOK: Kucharovič – Tekula, J. Sevald, Gáor, Štekel, Šimlovič, M. Sevald, Tomka, Šagát, Jurák (Vašíček)

KOSTOLNÉ: Mazíny – Filip, Pisca, Szekfu, Bruško, Baran, Györög, Kolárik, Drahoš, Straka, Baranovič (L. Zámečník)

Lúka – Tr. Bohuslavice 4:5 (1:4)

Na hodový zápas do Lúky pricestovali Tr. Bohuslavice, ktoré sa do domácich pustili s chuťou. Už v 3. min otvoril skóre Kukuča. O chvíľu hostia zvýšili náskok na 0:2 Vojtekom. Domáci nezostali zakríknutí a tlačili sa pred bránu hostí, čo otváralo priestor na brejkové situácie. Hostia dokázali postupne navýšiť skóre na 0:4. Domácim sa znížiť podarilo až na 1:4 Šupkom. Domáci sa po prestávke snažili niečo urobiť s výsledkom, ale znova to boli hostia, ktorí Zaťovičom upravili na 1:5. Od tohto momentu hostia akoby odišli z ihriska a domáci začali diktovať tempo hry. Lúčania postupne znižovali skóre. Hostia sa z letargie nevedeli prebrať a hrali profesorský futbal, čo domáci využívali a pred koncom zápasu hostia ponúkli súperovi výhodu dvoch pokutových kopov. Oba premenil Karaba. Malý zázrak sa už Lúke nepodaril dokonať, pretože o chvíľu už hlavný rozhodca ukončil zápas. Domáci si za predvedenú hru zaslúžili získať aspoň bod, no boli to hostia, ktorí ako sa povie utrpeli výhru a odviezli si všetky tri body.

Góly: 84. a 90. Karaba (oba z 11 m), 36. Šupka, 73. Vasičkanin – 23., 31. a 50. Zaťovič, 3. Kukuča, 16. Vojtek, rozhodoval: Svetkovič, 120 divákov.

LÚKA: Krchlík – Furtkevič, Buška, Adamus, Oríšek, Šupka, Karaba, Vasičkanin, Vöröš, Somsedík, Cíbik (Adamus)

TR. BOHUSLAVICE: Krajčík – Hanták, Sevald, P. Vavro, Zaťovič, Drahoš, Vojtek, Bečárk, Igaz Kukuča, Gavalec (Kaššovic, M. Vavro)

Kálnica – Turá Lúka 0:1 (0:1)

Hostia o svojom triumfe rozhodli už v úvode zápasu, keď sa presadil Šarudi. Turá Lúka nastúpila na zápas s viacerými skúsenými hráčmi, ktorí už vedenie tímu z predmestia Myjavy dokázali skúsene udržať a z Kálnice si odviezli cenné tri body.

Góly: 9. Šarudi, rozhodoval: M. Ševčík, 55 divákov.

KÁLNICA: J. Šicko – Králik, Ivana, Unčík, Mordin, Kukučka, M. Hladký, M. Šicko, Uher, Važan, Janega (Režný)

TURÁ LÚKA: Oravec – Buček, Žabka, Petrovič, Šarudi, Kročian, Babiar, Nečas, Viskup, Ťulák, Duga (Augustín, Malek)

Dohrávka 15. kola:

Pobedim – Turá Lúka 1:3 (1:1)

Góly: 34. Foltýn – 17. a 87. Ťulák, 72. Viskup, rozhodoval: Ježík, 100 divákov.

POBEDIM: Fuksa – Žitňanský, Ľ. Gono, Foltýn, Kohutovič, Šiška, Husár, Havrlent, Dudášik, M. Gono, Luštík (Hlatký, Herák)

TURÁ LÚKA: Oravec – Buček, Žabka, Petrovič, Šarudi, Kročian, Baiar, Nečas, Viskup, Ťulák, Duga (Malek)

1. Brezová p/Br.          7          7          0          0          25:3     21

2. Pobedim      7          6          0          1          28:5     18

3. Turá Lúka    7          5          1          1          14:9     16

4. Horná Streda           7          4          1          2          29:18   13

5. Tr. Bohuslavice        7          3          3          1          12:9     12

6. Hrádok        7          2          4          1          10:7     10

7. Krajné         7          2          3          2          15:9     9

8. Kálnica        7          2          2          3          14:11   8

9. Bzince p/J.   7          2          2          3          12:14   8

10. Dolné Srnie            7          2          1          4          13:25   7

11. Polianka     7          2          0          5          17:14   6

12. Kostolné/St. T. B   7          1          2          4          11:16   5

13. Zem. Podhradie     7          1          1          5          5:21     4

14. Lúka          7          0          0          7          8:52     0