Tr. Teplice s Častkovcami nerozhodne, Bánovce stále na čele

Prehľad výsledkov IV. ligy severozápad.

(Zdroj: MILOŠ ORSZÁGH)

J. Bohunice – Bánovce 1:2 (0:0)

V príjemnom počasí a v slušnej kulise sa v prvom  polčase odohrával väčšinou medzišestnástkový futbal. Prvá polhodina patrila domácim, paradoxne mohli po chybe obrancu udrieť hostia, ktorý hrali na rýchle protiútoky a organizačne pôsobili počas celého zápasu na vysokej úrovni. Vyšlo im to až v druhom polčase, keď napádajúci hráč vypichol loptu Jakubičkovi a prihral pred bránu Mrocekovi, ktorý nemohol nedať – 0:1. Domáci zvýšili aktivitu v snahe o vyrovnanie a tá vyústila do ruky a následného pokutového kopu, ktorý premenil Krajčovič – 1:1. Okamžite po rozohrávke však hostia podnikli kombinačnú akciu, domáca obrana nezachytila spätnú prihrávku a Oravec zblízka gólom pod brvno opäť poslal hostí do vedenia. Zvyšok stretnutia sa niesol vo zvýšenej aktivite domácich, no vyrovnať sa nepodarilo Pavlíkovi, ktorého hlavičku zastavila konštrukcia brány a rovnako tak ani Machovičovi či Krajčovičovi. Hostia aj naďalej hrozili z brejkov, ale stav sa už nezmenil a Bánovce sa udržali na čele.

Góly: 66. P. Krajčovič (11m) – 46. Mrocek, 66. Oravec. R. Hulínek, ŽK: Machovič, 100 divákov.

SPARTAK: Bohunský – Poštrk, Mrocek, Líška, Jambor (90. Borcha), Olej (85. Minárik), Svatík, Gajdošík, Ondráš, Marko (56. Oravec), Szabó. Tréner M. Slovák. (STC)

Tr. Stankovce – Šimonovany 1:0 (0:0)

V zápase sa predstavili dva technicky vyspelé kolektívy, preto sa dal očakávať kvalitný futbal. Úvod zápasu patril hosťom zo Šimonovian, ktorí sa od začiatku pustili do útočenia. Hra sa potom vyrovnala a aj hráči Trenč. Stankoviec predvádzali útočné akcie. Snahy oboch kolektívov však končili pred šestnástkami. Hral sa rýchly, technický futbal a hra bola vyrovnaná. Do prvej šance sa dostal v 13. min. Hazda, ale jeho prudkú strelu k tyči brankár hostí vytlačil na roh. V 16. min. zahrával štandardnú situáciu Čibík, ale mieril vedľa. Hostia pri protiútokoch skúšali streľbu z diaľky, ale tieto strely nemohli Zemanoviča ohroziť. Dlhé minúty sa potom hralo bez šancí a bez ohrozenia súperovej brány. Mužstvá predvádzali kvalitný futbal, ale najviac však chýbala streľba. V závere 1. polčasu boli iniciatívnejší hráči Šimonovian a ich útoky boli veľmi nebezpečné. Domáca obrana však stačila útočné snahy hostí elimonovať a čo prešlo na bránu bezpečne kryl Zemanovič.

Aj v druhom polčase sa hral technický a útočný futbal. Hra bola naďalej vyrovnaná, ale streľby na bránu  bolo veľmi málo. Hostia v 55. min. po rohovom kope urobili závar pred Zemanovičom, ale nič z toho nevyťažili. Naopak, hneď z protiútoku sa dostal do brejku Ďuráči a svoje sólo zakončil gólom – 1:0. Hra bola aj po úvodnom góle naďalej otvorená a bojovalo sa o každú loptu. V 72. min. predviedol sólovú akciu Marcinát, išiel sám na súperovu bránu, ale Gramblička ho vychytal. V 80. min. mal gólovú šancu hosťujúci Kodaj, ale hlavičkoval tesne vedľa tyče. V 85. min. kopal Rybanský priamy kop z hranice šestnástky a trafil tyč. Hráči Šimonovian sa v závere zápasu snažili o vyrovnanie, ale hráči Tr. Stankoviec taktickou hrou zvrat v zápase nepripustili a vo veľmi kvalitnom zápase si pripísali 3 cenné body.

Gól: 55. Ďuráči, ŽK: Marcinát, rozhodoval: Darnadi, 250 divákov.

TR. STANKOVCE: Zemanovič – Antošík, Jantošovič, Blaško (79. Dohnan), Čibík, Poruban (46. Marcinát), Hazda (87. Polek), Škvarka, Ďuráči, Ďanovský, Ančic. Tréner: R. Pevný. ŠTEFAN ŠMATLÁK

Tr. Teplice – Častkovce 1:1 (0:1)

Od prvej minúty Tr. Teplice pritlačili súpera, ale prvý protiútok Častkoviec skončil gólom Halása. Domáci v snahe nepoľavili, ale gólom sa ich snaha v prvom polčase neskončila. Hneď po prestávke Kopčan z priameho kopu z 30 m vyprášil rukavice Korčeka a Bretschneider následne pohodlne vyrovnal. V druhom polčase boli aktívne obe mužstvá, ale to vieme iba z počutia, pretože prestupy samé z neba nepadnú, ale fanúšik nespí...

Góly: 46. Bretschneider – 12. Halás, ŽK: Haško, Bubenko – Končitík, Husár, Tuschel, Sarr, rozhodoval: Révai, 120 divákov.

TR. TEPLICE: Kopčan – Krivda, Beňo, Obert, Haško, Bretschneider, Šiko, Paška, Bubenko, Puček, Švikruha (88. Poruban). Tréner: J. Ružička.

ČASTKOVCE: Korček – Rusnák, Sarr, Gono, Osuský, Končitík (78. Jančovič), Husár, Tuschel, Adamec (46. Vlado), Madro, Halás. Tréner: P. Meliš. JAROSLAV RUŽIČKA

Borčice – Domaniža 3:1 (3:0)

Hostia dali o sebe vedieť iba v úvode, keď tvrdú strelu Miroslav Kvaššaya v 3. min odvrátil obranca. Borčice prevzali iniciatívu a v 7. a 8. min neskórovali po troch rohoch. Skóre otvoril v 13. min Zuziak, ktorý vrátil Kubišom vyrazenú loptu po Mačinovej strele do siete. Kubiš sa vyznamenal v 19. min, keď vyrazil Hanzelovu strelu.  V 25. min unikol Novák, presnou prihrávkou našiel Mačinu a bolo 2:0. v 28. min Kubiš skvele vyrazil bombu Nováka a v 30. min si poradil so strelou Mačinu. V 31. min Mačina dopravil loptu z päťky do siete – 3:0. Hostia do prestávky iba trikrát pohrozili náznakom útoku, ale druhý polčas začali lepšie. Po dvoch rohoch sa skóre nemenilo. Domáci sa nikam neponáhľali a hra bola iba priemerná. Výsledok mohol prikrášliť v 63. E. Le Giang, ale trafil iba žrď. Z pohody domácich nevyviedol gól M. Košúta v 67 min po Haviarovej prihrávke. V 79. min peknú strelu E. Le Gianga Kubiš chytil, v 80. min Novák bombou opečiatkoval žrď a posledný pokus mal v 88. min Sádecký.

Góly: 25. a 31. Mačina, 13. Zuziak – 67. M. Košút. Rozhodoval Piaček, ŽK: Kubiš, M. Šterdas, T. Lednický, 485 divákov.

BORČICE: Kosa – Petruš, Hanzel, Barčík, Mačina (59. E. Le Giang), Mravec (50. Púpala), Siva, Novák, Zuziak (50. Machara), Gábor, Náther. ONDREJ MIŠECH

N. Dubnica – Myjava B 1:1 (0:1)

Prvom polčase sa hral vyrovnaný futbal bez výraznejších šancí. Na oboch stranách prevládali osobné súboje, no väčšinou sa hralo medzi šestnástkami. V 44. min po chybnej rozohrávke a faule sa po priamom kope odrazila lopta od Holiša do siete – 0:1. Po prestávke nastúpili domáci s cieľom vyrovnať a súpera pritlačili na jeho polovicu. Po veľkom závare Držík nastrelil brvno, Jakubekovu delovku s námahou vyrazil Komíček pred Švikruhu, ktorý trafil žrď. Novodubničania tlačili a ich snaha bola odmenená, keď bol v 69. min faulovaný v šestnástke Zahranyčnyj a jedenástku premenil Filo. O tri minúty mal obrovskú šancu Jakubek, ale z desiatich metrov nechal vyniknúť gólmana. Domáci mali do konca prevahu, ale výhry sa nedočkali.

Góly: 69. Filo (11 m) – 44. Holiš. Rozhodoval Janus ml., ŽK: Maník, Švikruha – Koníček, Pecha, Pavol Sivák, Holiš, Horeš, 120 divákov.

N. DUBNICA: Zaťko – Burdej (86. Kucharík), Zahranyčnyj, Behan (58. Žifčák), Filo (77. Tadlánek), Jakúbek, Maník Švikruha, Držík, Častulín, Lendvay.

MYJAVA B: Koníček – Pecha, Egri, Šmehyl, Copko (71. Čobrda), Peter Sivák, Pavol Sivák, Toman, Holiš, Oríšek (79. Kubica), Horeš. (MŠ)

Ostatné výsledky: Hlohovec – Boleráz 2:0 (0:0), Partizánske – Malženice 0:8 (0:4), Holíč – Prečín 1:0 (0:0), Vrbové malo voľno.

1. Bánovce 7    6    1    0    21:6 19

2. Borčice 6    5    1    0    21:3 16

3. Častkovce    6    3    3    0    9:3  12

4. Vrbové 6    3    3    0    13:9 12

5. Tr. Stankovce     6    3    2    1    6:3  11

6. Malženice    7    2    4    1    12:6 10

7. Domaniža     6    3    0    3    15:13 9

8. J. Bohunice  7    2    3    2    6:5  9