Utorok, 3. august, 2021 | Meniny má JergušKrížovkyKrížovky

Podolie prišlo o trojgólový náskok

V piatok sa začala najvyššia futsalová súťaž prvým kolom. Dragons Podolie v ňom hostilo Banskú Bystricu a pripísalo si remízu.

(Zdroj: DRAGONS PODOLIE)

Dragons Podolie – Ban. Bystrica 4:4 (4:1)

Podolie  si chcelo pripísať úvodné 3 body na svoje konto a prvý polčas nenasvedčoval, že by to mohlo byť inak. Boli to domáci, ktorí si vypracovali prvé šance a mali výraznejšiu prevahu. Prvý gól videli diváci v 9. minúte, keď po signále z rohového kopu najskôr Šimorova strela s prispením hosťujúceho brankára opečiatkovala žrď, no následná dorážka Bobockého už skončila v sieti. Draci sa z vedenia netešili dlho, keď už po pár sekundách po rozohrávke vyrovnal Marko. O dve minúty sa však domáci opäť dostali do vedenia, keď brankár Trebatický našiel presnou rozohrávkou Halása a ten sám zoči-voči Krejčimu nezaváhal. Bystričania začali hroziť prevažne z rýchlych protiútokov a zo štandardiek, no Trebatický si s ich šancami viackrát veľmi dobre poradil. V 18. minúte sa Podolie tešilo z ďalšieho gólu, keď Ondris po signále z autu vymietol šibenicu hosťujúcej brány. V poslednej minúte úvodného dejstva využil ešte zaváhanie banskobystrickej obrany Hikel a zvýšil vedenie na 4:1.

Draci chceli v druhom polčase potvrdiť víťazstvo, snažili sa o dlhšie držanie lopty, no začali doplácať na slabší pohyb a chyby v rozohrávke. Vypracovali si aj niekoľko šancí, no skórovať sa im nedarilo. Boli to hostia, ktorí po rýchlom úniku Giertla v 27. minúte, znižovali na 4:2. O tri minúty neskôr využil zlé bránenie a slabý pohyb Drakov Kuník, ktorý sa poľahky dostal k lopte a strelou od tyčky znížil na rozdiel gólu. Bystričania sa tak dostali na koňa a vyrovnanie viselo na vlásku. V 32. minúte to už bolo realitou, keď si hosťujúcu prihrávku zrazil do vlastnej brány Šimor. Domáci tréner si zobral oddychový čas, aby sa hráči upokojili. Drakom sa však nedarilo streliť rozhodujúci gól. Navyše ich aktivita bola mierne stlmená po tom, čo mali na svojom konte už 5 faulov a každý ďalší by znamenal 10 metrový kop. Približne minútu a štvrť pred koncom stretnutia, dostali domáci príležitosť strhnúť vedenie na svoju stranu, keď po vylúčení hosťujúceho Širku, hrali do konca stretnutia presilovku. Tú sa však Podoliu nepodarilo využiť.

Góly: Bobocký R., Halás, Ondris, Hikel – Marko, Giertl, Kuník, vlastný, ŽK: Ondris; čk: Širka (po 2. žk), 150 divákov. Rozhodovali: Kopec, Havrila.

Ostatné výsledky 1. kola: Wild Boys Bratislava – Pinerola Bratislava 1:6, FTVŠ UK Bratislava – Nové Zámky 5:4, Nitra – ilina 3:4, Slov-Matic Bratislava – Levice 6:2.

Program 2. kola: piatok 16. septembra o 17.00 h Žilina – Podolie.