Nemšová aj Dubnica zostali bez bodu

Prehľad výsledkov III. ligy Západ.

(Zdroj: ZOLTÁN KOVÁCS)

Šaľa – Dubnica 3:0 (1:0)

V treťom kole sa odohral na ihrisku za Váhom majstrovský duel mladíkov, až 20 aktérov bolo narodených v rokoch 1996 až 1998. Napriek tomu videlo obecenstvo zaujímavý futbal, s peknými akciami, ale aj korením futbalu - gólmi. Lepšie začalo skúsenejšie Duslo, ktoré malo v prvej štvrťhodine dve dobré príležitosti. Najskôr v 5. min. vyrazil tvrdú strelu Domastu na roh výborný brankár Digaňa a o šesť minút neskôr Herceg nezvládol koncovku o centimetre. V 24. min. už diváci kričali „gól“, keď Herceg vybojoval stratenú loptu, vysunul Karima, ale jeho krížnu strelu vytesnil brankár na ľavú žrď. Hostia hrali dobre v strede poľa, z ktorého Mojto zásoboval presnými prihrávkami vysunuté hroty a po polhodine hry hlavička Remšíka tesne minula Kubicovu svätyňu. O štyri minúty však už diváci jasali. Po prieniku Kochana a jeho presnom centri Filip Prúčny z malého vápna vymietol anglickou hlavičkou ľavú šibenicu a dostal Duslo do vedenia 1:0. O pár minút neskôr ho mohol napodobniť Herceg, ale hlavou tesne minul. Po obrátke mohol Kochan pridať druhý gól, ale podobne ako hosťujúci Štefánek v 58. min. hlavou mierili vedľa. Od tohto momentu dostali zverenci trénera Bartoša súpera pod tlak, vypracovali si niekoľko dobrých streleckých príležitostí, ale ujali sa iba dve. Najskôr v 77. min. konečne pretrhol streleckú smolu Herceg (hlavou zvýšil na 2:0) a v 84. min. zakončil gólový účet chemikov s chuťou hrajúci Kochan, keď sa presadil v skrumáži. Po zaslúženom víťazstve, ktoré odmenilo potleskom aj obecenstvo, sa domáci posunuli opäť do horných poschodí tabuľky.

Góly: 34. F. Prúčny, 77. Herceg, 84. M. Kochan. R Šandrik, ŽK: Herceg – Štefánek, Šupák, Mojto, Suchánek, 250 divákov.

MFK: Digaňa - Suchánek (71. Gašpar), Remšík, Poláček, Floriš, Šupák, Štefánek, Čurík, Mojto, Hlatký (46. Minárik), Habánik (84. Turza). Tréner P. Kopačka. JOZEF SKLENÁR

DAC B – Nemšová 3:2 (1:1)

Hral sa vynikajúci futbal, zásluhu na tom mali oba celky. Domáci boli herne lepší, vytvárali si šance. Do vedenia však išiel ich súper, po brejku a faule v šestnástke sa z penalty nemýlil Slávik. Do polčase rezerva vyrovnala, po centri legionára Sarra Kondrlík hlavou dal na 1:1. Domáci pokračovali aj po príchode zo šatne v aktívnej hre, odmenou im boli dva góly v krátkom časovom slede. Najprv sa trafil po krásnej krídelnej akcii Hubert a o päť minút potiahol po pravej strane Černák a opäť Kondrlík dával tretí gól domácich. V 66. minúte kopala Nemšová priamy kop a Černák hlavou znížil. DAC súpera už do ničoho nepustil, naopak, mohol pridať ešte poisťovací tretí gól, nestalo sa tak. Napriek tomu bral vo výbornom dueli všetky body.

Góly: 39. a 56. Kondrlík, 51. Hubert – 26. (11 m) a 66. Slávik. R Santa, ŽK: Varga – Richtárech, Kvasnička, 200 divákov.

FKS: Vozár – Kresánek, Slávik, Ďuriš, Holíček, Mikeš, Yin, Calderon (72. Fabuš), Richtárech, Mizerák (85. Dzurilla), Kvasnička. Tréner B. Ďuriš.

Ost. výsledky: Topoľčany - Gabčíkovo 1:0 (1:0), Veľký Meder - FC Horses 0:0, Šurany – Horná Nitra 2:1 (2:0), Veľké Ludince – Púchov 1:1 (0:0), Beluša - Komárno 2:2, Neded – Led. Rovne 1:3 (0:1), ViOn B Vráble – Nové Zámky 1:2 (0:2), Galanta mala voľno.

1. Šurany         3          3          0          0          7:4       9          (+3)

2. DAC B/Vrak.          4          3          0          1          7:4       9          (0)

3. Topoľčany   4          3          0          1          6:4       9          (0)

4. Púchov        4          2          2          0          7:3       8          (-1)

5. Led. Rovne  4          2          1          1          9:7       7          (+4)

6. Šaľa 4          2          1          1          4:3       7          (-2)

7. Neded         4          2          1          1          7:7       7          (-2)

8. Beluša          4          1          3          0          4:3       6          (-3)

9. Komárno     4          1          2          1          12:8     5          (-1)

10. Veľký Meder        3          1          2          0          5:3       5          (-1)

11. V. Ludince 4          1          2          1          6:7       5          (-4)

12. FC Horses 4          1          2          1          3:8       5          (+5)

13. Horná Nitra           4          1          1          2          5:4       4          (+1)

14. Nové Zámky         3          1          0          2          5:6       3          (+3)

15. Gabčíkovo 4          1          0          3          4:5       3          (-3)

16. Nemšová   4          1          0          3          7:9       3          (0)

17. Galanta      3          0          2          1          2:3       2          (-1)

18. ViOn B Vráb.        4          0          1          3          2:6       1          (-5)

19. Dubnica     4          0          0          4          0:8       0          (-3)

1. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!
  2. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí
  3. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  4. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  5. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  6. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  7. O asistovanej reprodukcii sa šíri množstvo zavádzajúcich tvrdení
  8. Pivovar Šariš rozdá tisíce eur, o časti peňazí rozhodnú ľudia
  9. Volkswagen Golf GTI TCR naživo na Slovakia Ringu!
  10. 3 dôvody, prečo sa oplatí mať online účet v ZSE už toto leto
  2. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  4. Infografika: Slováci minuli na Pohode historicky najviac peňazí
  5. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  6. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  7. Salón architektov A0 – Coneco 2018
  8. Záhradný nábytok: aký materiál je najlepší?
  9. Životné jubileum prof. Ing. Jaroslava Valáška, PhD.

Slávny Kurt Elling v Blue Note klube

Takýto titulok by sa v New Yorku prijal ako samozrejmosť. Ale ak sa tieto dva pojmy týkajú Považia, potom je to pre vyznavačov džezu výzva k najvyššiemu stavu pohotovosti.

Kačenov memoriál vyhrali Zamarovce

V nedeľu 1. júla sa na ihrisku v Soblahove konal 18. ročník turnaja starších žiakov Memoriál Ing. Viktora Kačenu.