Derby v Tepliciach vyhrali Stankovce, Madro zabezpečil Častkovciam víťazstvo

Prehľad výsledkov IV. ligy severozápad.

Tr. Teplice doma podľahli Tr. Stankovciam.(Zdroj: MILOŠ ORSZÁGH)

N. Dubnica – Šimonovany 0:1 (0:0)

V 1. min Suchého strelu zblokovala obrana na roh, po ktorom sa nepresadil Zahranyčnyj. Maník v 5. min sám pred brankárom zle trafil lopzu a o minútu Sobota po nevydarenej ofsajdovej pasci rozvlnil len bočnú sieť. Lendvay v 10. min pálil vysoko nad a v 18. min Chrenkovu strelu vytlačil Zaťko na roh. V 27. min Suchého strelu vyrazil Gramblička. Potom sa hralo až do prestávky bez šancí. V 50. min Švikruhovu gólovú hlavičku zblízka vyrazil brankár a z protiútoku Kodaj netrafil ideálne loptu. V 55. min Kodaj z 20 metrov mieril vedľa a v 60. min Zaťko bravúrne zneškodnil hlavičku Sobotu. Po následnom rohu obrancovia odkopávali loptu spred bránkovej čiary. Oravec v 67 min minul a v 68. min neuspel ani Oršula. Chrenkov center nenašiel adresáta. Šťastnejší hostia rozhodli v 84. min, keď po nedorozumení v obrane dal Sobota hlavou víťazný gól.

Gól: 84. Sobota. Rozhodoval Otrubčák, bez ŽK, 150 divákov.

N. DUBNICA: Zaťko – Zahranyčnyj, Kucharík (78. Vaško), Maník, Švikruha (82. Tadlánek), Držík, Častulín, Smolka (76. Mozolík), Lendvay, Suchý, Burdej. (VB)

Prečín – Bánovce 0:3 (0:1)

Hostia sa predstavili ako konsolidovaný tím, keď už v 8. min sa po chybe obrany ujali vedenia Markom po samostatnom nájazde. O desať minút Miščík vyrazil nebezpečnú strelu Jambora na roh a Škultéty v 29. min volejom prestrelil domácu bránu. Po chybe brankára domáci v závere prvého polčasu nevyužili šancu Blaškom. V 60. min po centri Kosiba umiestnil loptu do siete – 0:2. V 65. min mal šancu Orávik, no jeho center preletel popred bránu, kde ho nik nezachytil. V 71. min sa po Kosibovej prihrávke presadil Jambor – 0:3. Hybben trafil v sľubnej šanci spoluhráča a v 83. min Miščík vychytal Jambora. V 85. min Orávikovu možnosť zmaril včasným vybehnutím Bohunský.

Góly: 8. Marko, 60. Kosiba, 71. Jambor. Rozhodoval Bartko, ŽK: V. Gajdošík, 120 divákov.

BÁNOVCE: Bohunský – Škultéty (67. Borcha), Oravec, Líška, Kosiba, Jambor, Svatík, V. Gajdošík (81. Poštrk), Ondráš, Marko (72. Olej), Szabó. JOZEF MAMIS

Malženice – Myjava B 0:0

Malženice sa ani vo svojom druhom zápase nedočkali streleného gólu. V súboji s rezervou Fortunaligistu z Myjavy odohrali vyrovnaný duel, bol to hlavne súboj obrán a boj o stred poľa. Výraznejšiu šancu na otvorenie skóre mali domáci, keď sa Gogolák zbavil brániaceho hráča, ale z uhla obstrelil brankára a aj bránu. V samom závere sa o to opäť pokúšal Gogolák pri nevydarenom odkope gólmana, ale slabá strela skončila iba na žrdi. Zrodila sa tak bezgólová remíza.

R. Mlinkovics, ŽK: Benkovský, 340 divákov.

MYJAVA B: Koníček – Pecha, Egri, Flamik, Copko (84. Sivák), Sivák, Toman, Abrahám, Oríšek, Horeš, Bruško (89. Nikodém). Tréner V. Stančík. (STC)

Hlohovec – Častkovce 0:1 (0:0)

Hlohovčania zatiaľ kruto platia nováčikovskú daň. Najskôr nečakane cestovali miesto Holíča do Borčíc a teraz prišli o body v samom závere zápasu. Častkovce prišli do Hlohovca hrať futbal a od úvodu mali kombinačne navrch. Nedokázali to však využiť a domáci sa postupne osmeľovali, ku koncu polčasu už to bol vyrovnaný boj. V druhom polčase už mali navrch Hlohovčania a snažili sa niečo proti dobrému súperovi vymyslieť. Keď už sa zápas chýlil k deľbe bodov, stratili domáci v strede poľa loptu, prišiel center ktorá domáca obrana odhlavičkovala iba k pred šestnástkou stojacemu Madrovi a ten strelou k tyči rozhodol o víťazstve hostí. Zápasu by viac svedčala remíza.

Gól: 90. Madro. R. Šlosár, ŽK: Srnka, Cabadaj – Vlado, Madro, 120 divákov.

ČASTKOVCE: Korček – Čechvala, Sarr, Gono, Osuský, Končitík, Vlado (60. Jančovič), Halás, Husár, Madro, Ostrovský (69. Meliš). Tréner P. Meliš. (STC)

Tr. Teplice – Tr. Stankovce 0:2 (0:1)

Vo vyrovnanom zápase sa hostia dostali do vedenia hlavičkou Ďanovského. Následne Stankovčania kontrolovali hru. V druhom polčase začali lepšie domáci, ale Stankovčania z prvej možnosti opäť skórovali Ďanovským. Záverečná snaha Tepličanov nebola odmeneá gólom. Naopak, Bernát zlikvidoval tutovku hostí.

Góly: 30. a 65. Ďanovský, ŽK: Haško – Blaško, rozhodoval: Bartoš, 100 divákov.

TR. TEPLICE: Bernát – Puček, Krivda, Beňo, Vlado, Haško, Bretschneider, Hamaňa, Švikruha (75. Masaryk), Šiko, Paška. Tréner: J. Ružička.

TR. STANKOVCE: Zemanovič – Koprivňanský, Jantošovič, Čibík, Takáč, Blaško (81. Ančic), Hazda (76. Polek), Škvarka, Ďuráči (86. Žiška), Ďanovský, Poruban. Tréner: R. Pevný.  JAROSLAV RUŽIČKA

Ostatné výsledky: Jaslovské Bohunice – Domaniža 3:0 (3:0), Partizánske – Vrbové 2:3 (1:1), Holíč – Boleráz 1:1 (0:0), Borčice mali voľno.

2. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  3. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  4. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  5. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!
  3. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  4. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  5. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  6. Polus Market – trh v srdci nákupného centra
  7. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!

Trenčín v predĺžení zdolal MAC Budapešť

V drese domácich sa blysol Peter Ölvecký, ktorý strelil dva góly.

Víkend prinesie silné ochladenie, vietor i dážď

Zdá sa, že krátkym rukávom aspoň na nejaký čas odzvonilo.

Meteorológovia varujú pred vetrom na západe krajiny

V sobotu ráno bude na západe Slovenska fúkať silný vietor, meteorológovia vydali výstrahu prvého stupňa.