Štvrtok, 17. august, 2017 | Meniny má Milica

FUTBAL / V. liga Sever

Podolie – Rybany 2:0 (1:0)
Oproti minulému týždňu sa pre domáce mužstvo zápas vyvíjal oveľa lepšie. Postupne si šance vytvorili Augustín a Brezuľa, avšak výborný brankár hostí im šance zneškodnil. Podolie dosiahlo gól v 31. minúte po priamom kope Mariána Ivanu. Do prestávky mal ešte gól na kopačke Ostrenka, ale svoju šancu nepremenil. V úvode druhého polčasu, v 49. minúte, sa strelecky presadil opäť Marián Ivana. Vo zvyšnom čase mali domáci hráči akoby prilepenú smolu na kopačkách, najmä šance Brezuľu a Ostrenku volali po góle.
Góly: M. Ivana 2. ŽK: R. Hrušovský – Valach, Ďuračka. Rozhodoval Šiška, 250 divákov.
PODOLIE: J. Ščepko – R. Hrušovský, A. Ščepko, Krajčík, M. Hrušovský, Havrlent, Červeňanský, Brezuľa, Ivana, Ostrenka, Augustín, striedali Kališ.
RYBANY: Zaťko – Valach, Burza, Kikuš, Stolárik, O. Šimuni, Bobuš, Podolák, Horváth, Tretinár, M. Ďuračka, striedali P. Šimuni, Reis.
ŽIACI: Podolie – Horná Súča 3:0. Góly: Zárecký 2, Halan. DORAST: Kočovce – Podolie 1:1. Gól za hostí: Dušan Klčo.
Peter Srnec

Trenč. Jastrabie – Prečín 1:1 (1:1)
Góly: Doktor – Buday.
ŽK: M. Glasa, A. Piláthy, Mišák – Buday. ČK: Mišák. Rozhodoval Pavlačka, 100 divákov.
Július Glasa

Brezová p/Br. – Bošany 0:1 (0:1)
Domáci futbalisti odohrali smolný zápas. Na dobré výsledky z posledných zápasov chceli nadviazať aj proti ašpirantovi na postup. Počas celého zápasu mali územnú prevahu, vytvorili si niekoľko výborných streleckých príležitostí, gólmana v bráne hostí však počas deväťdesiatich minút prekonať nedokázali. Domáci hráči si za výkon zaslúžili minimálne bod.
Gól: 40. Kontúr. Rozhodoval Tekeľ, 250 divákov.
(vrk)

Krásno - M. Lednice 0:2 (0:0)
Góly: 55. Bielik, 90. Hamar.
Už od úvodu mohli byť diváci svedkami kombinačného futbalu. Krásno v prvom polčase svojho súpera herne prevyšovalo, avšak nedokázalo premeniť množstvo šancí, ktoré im súper ponúkol. Hostia sa ujali vedenia v druhom polčase po strele z priameho kopu. Domáci sa snažili odpovedať vyrovnávajúcim gólom, no ich strelecká nemohúcnosť pokračovala aj naďalej. M. Lednice si potvrdili trojbodový zisk druhým gólom v nastavenom čase, to aj napriek tomu, že od 78. minúty hrali bez vylúčeného Bielika. Za predvedený výkon by bola deľba bodov spravodlivejšia, no spokojnejší boli tentokrát hostia. R Šamko, 110.
KRÁSNO: Obert - Adamus, Žiak, J. Záhradný, Hýroš, Gulich, Beliansky, Šesták, Domček, P. Záhradný, Lubuška, Švec, Chrenko.
M. LEDNICE: Rybárik - P. Lednický, Vančo, Michal Lednický, Miloš Lednický, Žilinčík, Bielik, Hamar, Dudák, Čerňanský, J. Hudek, M. Hudek.

V. Uherce - Z. Kostoľany 0:1 (0:1)
Góly: 24. A. Oršula.
Obe mužstvá hrali od začiatku stretnutia opatrný futbal. Hra sa dlhé minúty odohrávala medzi šestnáskami. V 24. min. sa po Bajgarovom centri z pravej strany dokázal presadiť nekrytý Oršula a hostia sa ujali vedenia. Po góle prebrali taktovku V. Uherce, avšak sľubné gólové šance zostali nevyužité. V druhom polčase si hostia kombinačnou hrou vypracovali množstvo gólových príležitostí, ktoré však nedokázali úspešne premeniť. Domáci v závere vystupňovali tlak, no aj po sérií priamych kopov zostala strelecká listina nezmenená. V 88. minúte hostia faulovali v pokutovom území Vlčka. Pokutový kop domácim nevyšiel, keď loptu zastavila tyčka. Skóre sa už do konca zápasu nemenilo. R Kusý, 300.
V. UHERCE: Radosa - Jančich, Gulika, Svrček, Štálnik, Zeleník (Nechala), Vlčko, Bartoš (Uhlár), Kráľ, Kováč, Bučko (Dulina).

Kanianka – Sverepec 5:0 (1:0)
Góly: Nemec 3 (2 z 11 m), Miro Pipíška, Barborka.

Lehota p/Vt. - Trenč. Stankovce 0:2 (0:0)
Góly: Breznický, Sedláček, 200 divákov, rozhodoval Strečko.
Prvý polčas obe mužstvá predvádzali kvalitný futbal. V druhom dejstve líder súťaže, na rozdiel od domáceho tímu, vsietil dva góly...
LEHOTA P/Vt: Rybnický – M. Habrman, Vida, Orságh, Trungel, Štefanička, Beláň, R. Habrman, Dobrotka, Vojta, Mendel, str: Haľama.
TR. STANKOVCE: Haško – Pet. Bulko, Brandís, Pav. Bulko, Kapko, Daško, Sedláček, Raček, Šmátrala, Minaroviech, Ďuďák, str: Bogár, Breznický, Hrbas.

Horná Poruba – Pov. Teplá 3:0 (1:0)
Góly: 34. J. Staňo, 60. Kozík (z 11 m), 90. M. Staňo.
V priemernom zápase sa prvá akcia zrodila až v 34. min, keď Kvasnicovu strelu Zábojník vyrazil na roh, a po ňom skóroval J. Staňo. V 60. min Kozík premenil jedenástku za ruku a zvýšil na 2:0. V 90. min striedajúci M. Staňo uzavrel skóre na konečných 3:0. Domáci boli lepším celkom, hostia výkonom zaostali a väčšiu šancu si nevypracovali.
H. PORUBA: D. Staňo, Hofierka, Buchta, J. Staňo, Krajči, Kvasnica, Kozík, Jozefovič (A. Staňo), Prostinák, Solík (M. Staňo st.), Vrábel (R. Puček.
POV. TEPLÁ: Zábojník, Meško (Hrubo), Urík (Mičo), Hlušek, Barenčík, Jankejech, Mucha, Bauer, Lašček (Lutišan), Repáč, Sárinec.
(sta)

Dohrávky 17. kola (streda 20. 4.): Horná Poruba - Kanianka 0:0, Lehota p/Vt. - Podolie 3:2 (2:0). Góly: 22. Halama, 42. R. Mendel, 79. Habrnár - 49. R. Augustín, 82. M. Ivana. Prečín - Malé Lednice 0:2 (0:1). Góly: 22. Čerňanský, 62. Ján Vančo.

1. Tr. Stankovce 21 13 6 2 36:14 45 (+15)
2. Bošany 21 13 2 6 45:31 41 (+11)
3. Kanianka 20 12 4 4 57:19 40 (+10)
4. Horná Poruba 21 11 3 7 48:34 36 (+3)
5. Malé Lednice 21 11 3 7 31:33 36 (+6)
6. Podolie 21 10 2 9 34:37 32 (-1)
7. Zem. Kostoľany 21 7 9 5 42:35 30 ( 0)
8. Brezová p/B 21 9 3 9 29:31 30 (-3)
9. Rybany 21 8 5 8 29:25 29 (-1)
10. Veľké Uherce 21 8 5 8 29:32 29 (-4)
11. Prečín 20 8 4 8 28:26 28 (-2)
12. Tr. Jastrabie 21 8 3 10 38:47 27 (-6)
13. Pov. Teplá 20 7 2 11 33:34 23 (-4)
14. Lehota p/Vt. 21 4 6 11 25:37 18 (-15)
15. Sverepec 21 4 5 12 25:44 17 (-13)
16. Krásno 20 2 0 18 18:68 6 (-27)
Rybanom po skončení súťaže odrátajú 6bodov.

1. Jedenásť gólov Melčíc-Lieskového, šláger kola v Novej Vsi skončil nerozhodne 500