Pondelok, 21. august, 2017 | Meniny má Jana

Novomestskí volejbalisti bronzoví

Volejbalisti Cityfarmy Nové Mesto nad Váhom po nekvalifikovaní sa do finálovej série play-off extraligy zápolili o zisk bronzových medailí s volejbalistami Zvolena.

Základný kameň k historickému úspechu položili Novomešťania už v prvom vzájomnom meraní síl vo Zvolene, kde zvíťazili po nadšenom a ucelenom výkone celého kolektívu výsledkom 0:3. Nakoľko séria o konečné tretie miesto sa hrala na dve víťazné stretnutia, tak reprezentanti Nového Mesta mali všetko vo svojich rukách v stredajšom odvetnom domácom zápase.

Nové Mesto nad Váhom - Zvolen 3:1 (14, -28, 19, 23)

V búrlivej atmosfére začali domáci v prvom sete vo veľkom štýle a naznačili obrovskú túžbu po víťazstve. Zvolenčania ťahali spočiatku za kratší koniec, ale v druhom sete zvýšili nasadenie, obrátky a stav stretnutia vyrovnali na 1:1. V nervy drásajúcom štvrtom sete sa oba kolektívy striedali vo vedení a diváci boli neustále vo vare. Nakoniec sa Novomešťanom predsa len po veľkej bojovnosti podarilo strhnúť víťazstvo na svoju stranu a získať v bohatej histórii volejbalu v tomto okresnom meste historické bronzové medaily! Zápas trval vyše 100 minút a sledovalo ho takmer 800 divákov.
KONEČNÝ STAV SÉRIE: 2:0

Zostava Cityfarmy: Ferenec, Minárik, Gábor, Barbierik, Halanda, Petrucha (libero Ochodnický, Šujan, Loffay, Čerešňa, Hyža, Tomášik). Tréner: D. Uváčik.