Piatok, 22. február, 2019 | Meniny má Etela

Myjava zostala bez bodu

Zverenci trénera Mikuláša Radványiho nestačili na Ružomberok a pripísali si prvú prehru v sezóne.

(Zdroj: sita)

Spartak Myjava – MFK Ružomberok 1:3 (1:1)
Na kopaniciach sa hral od úvodu svižný futbal. Ako prvý v štvrtej minúte pohrozil domáci Machovec, s jeho tečovanou strelou si Macík poradil. Na opačnej strane hlavičkoval v jedenástej minúte nad bránu Gal-Andrezly. Aktívnejší hráči Myjavy sa v devätnástej minúte ujali vedenia, keď po rohovom kope zakončil presne Kóňa – 1:0. Už o chvíľu sa dostal do zakončenia Duga a Macík s námahou vyrazil loptu mimo brány. Ten istý mikrosúboj sa zopakoval aj o tri minúty, Macík tento raz loptu na dvakrát skrotil v rukaviciach. Ružomberčania dokázali v 40. minúte vyrovnať, k realizácií priameho kopu sa postavil Ján Maslo a umiestnenou strelou k žrdi rozvlnil sieť – 1:1.

V druhom dejstve hry sa bojovalo hlavne v strede poľa. V 56. minúte vystrelil zo strednej vzdialenosti Marček, lopta skončila mimo brány. Medzi tri žrde sa nezmestila ani strela Kóňu zo 69. minúty. Hostia gólovo udreli v 71. minúte, keď sa po štandardnej situácií gólovo presadil Gal-Andrezly – 1:2. V 78. minúte hlavičkoval vedľa domácej brány Chrien, podobne aj Gal-Andrezly v 83. minúte. O dve minúty podnikli hostia rýchly protiútok do otvorenej obrany, v čistej šanci bol Gal-Andrezly, ale minul. Kopaničiari mohli vyrovnať o minútu, Holišovo zakončenie vyrazil Macík. V samom závere vyšla Ružomberku kontra a Ďubek spečatil výhru hostí v pomere 3:1.

Góly: 19. Kóňa - 40. J. Maslo, 71. Gal-Andrezly, 90.+Ďubek. Rozhodoval: Hrčka, ŽK: Bílovský – Lačný, Menich, 1890 divákov.
MYJAVA: Solnička – Machovec, Ostojić, Pavlík, Beňo – Kóňa, Marček (61. Bílovský), Duga (80. Holiš) – Brigant, Kolár (71. Sabler), Kukoľ

RUŽOMBEROK: Macík – P. Maslo, J. Maslo, Kružliak, Kupec – Nagy – Daniel (88. Menich), Chrien, Mareš (77. Ďubek), Gal-Andrezly – Lačný (46. Sapara)