Nemšová brala všetky body z Gabčíkova

Prehľad výsledkov III. ligy.

Nemšová vyhrala v Gabčíkove. (Zdroj: ZOLTÁN KOVÁCS)

Púchov – Dubnica 2:0 (1:0)

Derby začalo lepšie pre domácich, keď v 6. min si na Gambošovu kolmicu nabehol Pilát a po kľučke na brankára otvoril skóre – 1:0. O desať minút ho v šestnástke zrazil Poláček, no Digaňa vyrazil Gajdošíkovi jedenástku. V 20. min brankár hostí kryl pokus Gamboša a v 26. min prvú strelu hostí z kopačky Čurika chytil Letko. Ganbošov technický pokus v 28. min iba tesne minul bránu a o minútu na druhej strane vystihol Habšuda domácu rozohrávku, ale namiesto prieniku pred bránu zbrklo vystrelil, čo brankára nemohlo prekvapiť. Druhý polčas začali Púchovčania náporom, no najmä Gajdošík dokazoval, čo sa dá zahodiť. V 47. min po Pilátovom ideálnom centri dal gól, ktorý neplatil pre metrový ofsajd. O dve minúty strieľaný Mynářov center preletel päťkou, kde ho nik z domácich nezachytil. Digaňa v 51. min nádherne vytlačil Gajdošíkovu technickú strelu zo šibenice. Mojto o dve minúty na druhej strane hlavičkoval nepresne. V 57. min po Pilátovej akcii Gajdošík pálil tesne nad, v 59. min Digaňa zmaril Gajdošíkovu strelu po úniku a brankár hostí pádom pod nohy smoliara zápasu zabránil najhoršiemu. V 70. min po úniku Pilát našiel striedajúceho Bielika, ktorý sa nemýlil – 2:0. O minútu Gajdošíkovu gólovú strelu Digaňa reflexívne vyrazil nohou na roh a v 74. min Brezničanova hlavička letela tesne nad.  Dve minúty pred koncom po zlej spätnej prihrávke Poláčka sa Gamboš ocitol sám pred Digaňom, ktorý strelca vytlačil z ideálneho uhla a lopta minula odkrytú dubnickú bránu.

Góly: 6. Pilát, 70. Bielik. R Otiepka, ŽK: Mynář – Poláček, Štefánek, Čurik, 235 divákov.

PÚCHOV: Letko – Riška, Zavadzan, Brezničan, Vanák, Kopiš (63. Bielik), Mynář (72. Paliesek), Gamboš, Luhový, Gajdošík (85. Rosina), Pilát. Tréner J. Vágner.

DUBNICA: Digaňa – Floriš (55. Matuška), Štefánek, Poláček, Šupák, Čurik, Habánik (70. Gašpar), Habšuda, Mojto, Pišta (61. Minárik), Hlatký. Tréner P. Kopačka. JOZEF ŠPROCHA

Gabčíkovo - Nemšová 1:3 (1:1)

Po roku sa do Gabčíkova vrátila tretia liga, tentokrát už pod záštitou ŠK 1923. V úmornej horúčave domáci privítali Nemšovú, ktorá po úvodnej oťukávačke išla do vedenia v 12. minúte. Na center z pravej strany vyskočil najvyššie Holiš a loptu hlavou usmernil do šibenice. Domácim chvíľu trvalo, kým sa pozviechali zo šoku, ale v 24. min. sa už mohli radovať z vyrovnávajúceho gólu, keď Belkovics postupoval sám na brankára. Mal dostatok času na to, aby svoje sólo zúžitkoval, lenže jeho strelu Vozár vyškriabal na roh.. O dve minúty na to Belkovics opäť zlyhal v koncovke. V 36. min Revák z 20 m zaznamenal vyrovnávajúci gól. V 39. min. po Marcinovom kikse Holiš neprekonal vybehnuvšieho Rengela. Revák v 57. min. z priameho kopu trafil iba do brvna. Hostia v záverečnej desaťminútovke využili zaváhanie domácej obrany, keď v 81. min Schiszler prestrelil hradbu tiel pre Rengelom, ktorý nestačil zareagovať na odrazenú loptu. Poistku hostí pridal striedajúci Fabuš v 85. min., ktorý využil skrat domácej obrany. Gabčíkovčanom snahu uprieť nemožno, lenže ich ofenzíva bola jalová a navyše, často chybovali v defenzíve.

Góly: 36. Revák – 13. Holiš, 81. Schiszler, 85. T. Fabuš. R Gašparovič, ŽK: Kubík, Bódis – Da Silva, Holiš, Schiszler, Mizerák, 450 divákov.

FKS: Vozár – Da Silva, Yin, Kresánek, Huang, Ďuriš, Holiš, Vlček, Holíček (47. Mizerák), Schiszler, Kvasnička (77. Fabuš). Tréner B. Ďuriš.

Ost. výsledky: Komárno – Led. Rovne 2:2 (1:1), Šaľa – ViOn B Vráble 1:0 (1:0), Beluša – Horná Nitra 1:1 (0:1), DAC B/Vrakúň - FC Horses V. Úľany 1:2 (0:0), Neded - Veľký Meder 3:3 (1:0), Veľké Ludince – Galanta 1:1 (0:1). Stretnutie Topoľčany – Nové Zámky dohrajú 17. 8., Šurany mali voľno.

1. Kupujete alebo predávate byt? Týchto 5 vecí si skontrolujte!
  2. Boli ste v Novembri 89 na námestí? Patrí vám verejná vďaka!