Utorok, 19. február, 2019 | Meniny má Vlasta

Trenčín v Zlatých Moravciach prehral rozdielom triedy

Zverenci trénera Martina Ševelu ťahali v Zlatých Moravciach za kratší koniec povrazu, keď prehrali trojgólovým rozdielom.

Trenčania zostali tento raz bez bodu.Trenčania zostali tento raz bez bodu.(Zdroj: TASR)

ViOn Zlaté Moravce - Vráble - AS Trenčín 3:0 (1:0)
Domáci sa favorita nezľakli a už v desiatej minúte sa ujali vedenia, keď po Orávikovom rohu nedôrazne bránený Ranko poslal loptu hlavou do brány. Koncepciu úradujúceho majstra následne narušilo vylúčenie Udeha, ktorý si nebezpečne "vyšliapol" na Sedláka a hlavný rozhodca Glova mu z voleja ukázal červenú kartu. Tempo hry upadlo, ďalší vzruch videli diváci až v 38. minúte. Najskôr Guilavogui neuspel pred Chovanom a z následného brejku na opačnej strane Bala netrafil Kováčovu bránu. V úplnom závere úvodného dejstva mohol Válovčan poslať ViOn do dvojgólového vedenia, šikovne vnikol do šestnástky hostí, ale lopta mu v dobrej pozícii nesadla a minula bránu.

Aj vstup do druhého polčasu vyšiel domácim nad očakávanie. Bariš našiel na hranici šestnástky Válovčana a ten zamieril presne k ľavej žrdi. V 63. minúte po Válovčanovej akcii a milimetrovej prihrávke zvýšil už na hrozivých 0:3 z pohľadu favorita striedajúci Rejdovian. Trenčania pôsobili v Zlatých Moravciach odovzdaným dojmom, v 75. minúte ich od štvrtého gólu uchránila iba nepresnosť Rejdoviana. O tri minúty mohli hostia aspoň znížiť, ale Diks spálil tutovku. Skóre sa už nezmenilo a zverenci trénera Martina Ševelu tak pred stredajšou odvetou tretieho predkola Ligy majstrov na pôde Legie Varšava utrpeli v Zlatých Moravciach hanebnú prehru rozdielom triedy.

Góly: 10. Ranko, 54. Válovčan, 63. Rejdovian. Rozhodoval: Glova, ŽK: Pintér - Kleščík, Baez, Prekop, ČK: 20. Udeh (Trenčín).

VION: Kováč - Boszorád, Ranko, Kapor, Pintér - Bariš, Sedlák (22. Rejdovian) - Orávik, Kostadinov (90. Kastelovič), Válovčan - Guilavogui (73. Gešnábel)

TRENČÍN: Chovan - Šulek (61. Diks), Kleščík, Udeh, Holúbek - Baez - Kalu, Bero, Jančo, Bala (61. Ket) - Janga (46. Prekop)

HLAS TRÉNERA

Martin Ševela, tréner Trenčína: "Nepodarilo sa nám nadviazať na výborný výkon proti Legii. Zlyhali sme v disciplíne pri osobnom bránení. Nasledovala osobná nedisciplinovanosť nášho stopéra. Toto ovplyvnilo náš výkon. Chceli sme v druhom polčase otočiť zápas, ale po stratách lopty nás súperovi rýchli hráči potrestali. Zápas ovplyvnila asi aj čiastočná únava. Ešte nie sme také veľké mužstvo, aby sme po sebe zopakovali takéto výkony. Je to skúsenosť a veľká škola. Nedá sa viezť na vlne, ale treba ukázať túžbu a srdce."

1. Premýšľate o aute do 10 000 eur? Poradíme vám, ako nenaletieť
  2. Čo sa stalo s mojimi úsporami v druhom pilieri?
  1. Slovensko má zasiahnuť robotizácia
  2. Viete, aké sú najlepšie možnosti sporenia pre mladých?
  4. Lídri farmárov? Jeden je spájaný so zločinom. A druhý?

V Trenčíne i Veľkej Ide platí upozornenie na smogovú situáciu

Hrozba smogu je opäť realitou, tentoraz v Trenčíne a Veľkej Ide.

Prezidentskí kandidáti vyrazili vlakom, aby spolu diskutovali

Diskusia prezidentských kandidátov vo vlaku.

Mladé talenty končia s cyklistikou, pretože nám chýbajú profesionálne tímy, tvrdí Milan Barényi

Je majstrom sveta v cyklokrose. Tridsaťtri kilometrov do práce a späť chodí na bicykli.