Nedeľa, 23. september, 2018 | Meniny má Zdenka

Trenčín s výhrou rozdielom triedy

Zverenci trénera Martina Ševelu zvíťazili v druhom kole Fortuna ligy nad Senicou s prehľadom 3:0.

Trenčania v domácej premiére strelili tri góly. (Zdroj: TASR)

Trenčín – Senica 3:0 (2:0)

Úvod zápas sa niesol v znamení vyrovnanej hry. Hostia sa v prvých minútach iba nebránili, ale snažili sa ukázať niečo aj smerom dopredu. V 12. min Andres podnikol nebezpečný protiútok, ale jeho prihrávka do šestnástky nenašla presného adresáta. Domáci postupne zvyšovali obrátky, ale do vyložených šancí sa v úvodnej dvadsaťminútovke nedokázali dostať. Až v 23. min sa po centri Bera oprel do lopty z voleja Rabiu a prestrelil Šullu po prvý raz. O štyri minúty dostal ideálnu prihrávku do behu Janga, no gólman Senice bol na mieste. O malú chvíľu sa do rovnakej pozície dostal Holúbek a povedľa Šullu poslal loptu do siete po druhý raz v zápase. V 32. min predviedli domáci parádnu kombinačnú akciu, keď vypojili senickú obranu. Bala sa už rútil do samostatného nájazdu, lenže si loptu príliš predkopol a nedostal sa k zakončeniu. Päť minút pred koncom mohol pridať tretí gól majstra Kleščík. Priamy kop zakrútil tesne vedľa pravej tyče. Seničania mohli znížiť v 45. min. Blažeka v dobrej pozícii vychytal Chovan.

Trenčín pokračoval v aktivite aj po prestávke. Domáci si pýtali pokutový kop po ataku na prenikajúceho Balu. Ten istý hráč v 54. min obišiel obrancu, ale nenašiel prihrávkou žiadneho zo spoluhráčov. Záhoráci podnikli rýchly protiútok v 58. min. Ideálnu šancu na strelenie kontaktného gólu mal Dolný. Šulek mu nechal priveľa miesta, avšak pálil vysoko nad bránu. Obhajca double následne prestriedal dvoch hráčov a hre chýbal lepší spád. Šance sa nerodili ani na jednej strane a vzruchu pred oboma bránami bolo pomenej. Až  75. min podnikli Seničania brejk. Na jeho konci bol Kratochvíl rýchlejší ako obrana. Vyznamenal sa Chovan, ktorý jeho strelu po zemi kryl nohami. Deväť minút pred naplnením riadneho hracieho času sa nepresadil Janga. Z následnej akcie sa po spätnej prihrávke strelou k žrdi presadil Nigérijčan Kalu a uzavrel skóre na konečných 3:0.

Góly: 23. Rabiu, 27. Holúbek, 81. Kalu, ŽK: Březina)Rozhodoval: Očenáš, 1757 divákov.

TRENČÍN: Chovan – Šulek, Udeh, Kleščík, Madu – Holúbek – Kalu, Rabiu (68. Ket), Bero (85. Jančo), Bala (68. Diks) – Janga

SENICA: Šulla – Honchar, Košťál (55. Březina), Pillár, Delgado – Kratochvíl – Dolný (59. Quaye), Blažek, Ruiz, Mráz (31. Turyna) – Andres

HLAS TRÉNERA

Martin Ševela (tréner Trenčína): „Som spokojný s výsledkom. Mali sme šance, ktoré sme však nevyužili. Čo sa týka výkonu, nebolo to naše optimum. Chýbal nám lepší pohyb. V tomto smere možno zohrala úlohu únava. V takýchto zápasoch sa musíme viac zomknúť. Hostia mali určité úseky loptu pod kontrolou. V druhom polčase sme si mohli lepšie realizovať niektoré akcie. Chalani hrali individuálne. Rozoberieme si to, zregenerujeme a už teraz sa budeme pripravovať na Ligu majstrov.“