Pondelok, 2. august, 2021 | Meniny má GustávKrížovkyKrížovky

Ševela si pripadal ako na Vianoce

Takú drámu nečakal a vydýchol si až po záverečnom hvizde. Tréner AS Trenčín Martin Ševela prežíval záverečné minúty odvetného zápasu proti Ľubľane (2:3) intenzívne a bez saka. Napokon si po záverečnom hvizde zhlboka vydýchol.

Martin Ševele v záverečných minútach prežíval poriadne muky.Martin Ševele v záverečných minútach prežíval poriadne muky. (Zdroj: TASR)

TRENČIN. A pritom šlo všetko v úvodných minútach hladko. Trenčania od úvodu udávali tempo zápasu a mali hru pevne v rukách. Do dvadsiatej minúty strelili dva góly a pevným krokom kráčali za pohodlným víťazstvom. „Mali sme do zápasu výborný vstup. Štyridsať minút sme dominovali. Potom dovolíme súperovi nadýchnuť. Pripadal som si ako na Vianoce. Olimpiji sme darovali darčeky v podobe gólov. Ľubľana má kvalitu na to, aby nás potrestala,“ povedal na pozápasovej tlačovej konferencii tréner Martin Ševela.

Kormidelník AS Trenčín netajil rozčarovanie. Dva zlepené góly v závere prvého dejstva dali zápasu nový náboj. Slovinci pocítili šancu na zvrat. Napokon sa im desať minút pred záverečným hvizdom podarilo dostať sa prvý raz v zápase do vedenia. „Boli to poriadne nervy. Človek rozmýšľa, ako mužstvu pomôcť. Na ihrisko som poslal dobre stavaných hráčov. Hostia lopty nakopávali dopredu, potrebovali sme byť vzadu silní. Poriadne som sa spotil. Podobné nervy prežívam nerád,“ pokračoval rodák z Mosta pri Bratislave.

Akoby sa jeho zverenci nepoučili z prvého zápasu. Na štadióne Stožice takmer stratili štvorgólové vedenie, keď súper postupne stiahol jeho náskok na jediný gól. V domácom dueli pre zmenu prehral zápas, hoci viedol 2:0. A mohlo byť aj horšie, keby ich v záverečných sekundách nepodržal gólman Igor Šemrinec. „Máme problémy s koncentráciou. Nie je jednoduché sústrediť sa celých stoosemdesiat minút. Hráči sú fyzicky dobre pripravení a skvelí na lopte. Keď však dostaneme gól, akoby na nás prišla kríza a psychicky ideme dole. Na tomto potrebujeme pracovať. Je to však dlhodobý proces, no budeme sa chyby snažiť odstrániť v čo najkratšom časovom horizonte,“ dodal 40-ročný Ševela.

Načítavam video...

Dvojzápas v celkovom súčte skóre skončil nerozhodne 6:6. Trenčanov ďalej posúva vyšší počet strelených gólov na pôde súpera. Štatistiky hovoria jasnou rečou. Slovenský šampión má skvelý útok, ale obranu na hlinených nohách. Pokiaľ má loptu na kopačkách a útočí, narobí problémy aj súperom zvučnejšieho mena ako je Olimpija. Pokiaľ však prídu fázy bez lopty v ich moci, nastávajú problémy. Nelichotivá je aj šírka kádra. Ešte pred začiatkom prípravy opustila Sihoť štvorica skúsených futbalistov. Ku nim sa pridal Gino Van Kessel, ktorý prestúpil do pražskej Slavie. „Na ďalšie predkolo môžeme na súpisku pripísať ďalších hráčov. Určite ním bude Holanďan Ket. V tíme máme niekoľko zaujímavých mladých hráčov, tí však ešte potrebujú čas.“

V treťom predkole sa slovenský majster stretne s poľským šampiónom Legiou Varšava. Tá vyradila majstra Bosny a Hercegoviny Zrinjski Mostar po výsledkoch 1:1 a 2:0. Zápas je na programe v stredu.