Pondelok, 19. november, 2018 | Meniny má Alžbeta

Myjava vezie zo Zlatých Moraviec tri body

Kopaničiarom vyšiel prvý zápas Fortunaligy, v Zlatých Moravciach bodovali naplno.

Tihomír Kostadinov zo Zlatých Moraviec (vľavo dole) a Ľuboš Kolár z Myjavy počas zápasu 1. kola futbalovej Fortuna ligy medzi FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble a Spartak Myjava 16. júla 2016 v Zlatých Moravciach. (Zdroj: ILUSTRAČNÉ FOTO: TASR)

ZLATÉ MORAVCE. Od úvodných minút to boli "kopaničiari", ktorí diktovali tempo hry. V 7. minúte Kóňa vysunul Pekára, ale s jeho prízemnou strelou si Kováč poradil. V 19. minúte vydarený center Kolára našiel na hranici šestnástky Machovca, jeho dobre mierenú strelu však Kováč kryl.

Prebiehala 23. minúta, Machovec rozohral štandardnú situáciu z pravej strany, na jeho center si vyskočil Kolár a jemným tečom hlavou Kováča prekonal - 0:1. V 27. minúte skúšal šťastie Pekár, ale jeho strele z hranice šestnástky chýbali decimetre. Domáci sa v priebehu 1. polčasu snažili, avšak ku koncovke sa vôbec nedostali.

Obraz hry sa príliš nezmenil ani po zmene strán. Hostia s prehľadom kontrolovali dianie na hracej ploche. Skóre sa opäť menilo v 58. minúte. Duga poslal ideálny center do šestnástky, Kolárovu prvú strelu ešte Kováč stihol vyraziť, ale na následnú dorážku bol už prikrátky.

V 62. minúte sa po druhej žltej karte porúčal z trávnika Kolár a domácim svitla nádej v podobe polhodinovej hry v presile. V 76. minúte sa odhodlal k strele spoza šestnástky Bariš, pozorný Hruška však s prehľadom kryl.

V 82. minúte Duga vystrelil spoza obrancu a jeho dobre mierená strela tesne minula ľavú žrď. Na opačnej strane Pepe našiel Gešnábela a ten strelou z prvej len tesne minul Hruškovu bránu.

V závere Barišovu strelu z priameho kopu Hruška stihol vyraziť. Domáci sa napokon predsa dočkali kontaktného gólu, keď Gešnábelov center poslal v 90. minúte za Hruškov chrbát Kuzma. V nadstavenom čase mal Kuzma na kopačke vyrovnanie, ale jeho strelu odvrátil na roh už na bránkovej čiare jeden z obrancov hostí.

ViOn Zlaté Moravce - Spartak Myjava 1:2 (0:1)

Góly: 90. Kuzma - 23. a 58. Kolár.

Rozhodoval: Marhefka, ŽK: Kostadinov Kolár, Daniel, ČK: 62. Kolár po 2. ŽK, 1152 divákov.

Zostavy a striedania:

ViOn Zlaté Moravce: Kováč Boszorád, Kapor, Karlík, Švec (69. Sedlák) - Pastva (66. Pepe Guilavogui) - Gešnábel, Bariš, Rejdovian (60. Válovčan), Kostadinov Kuzma,

Spartak Myjava: Hruška Beňo, Pavlík, Ostojič, Machovec - Kolár, Bílovský, Kóňa, Kukoľ (90. Abrahám) - Pekár (28. Duga) - Sládek (70. Daniel).

1. Kupujete alebo predávate byt? Týchto 5 vecí si skontrolujte!