Piatok, 20. júl, 2018 | Meniny má Iľja Eliáš

Trenčín zvládol záverečnú drámu, v Ľubľane vyhral 4:3

Z jasného zápasu bola nakoniec dráma. Po výbornom úvode získal Trenčín cenný triumf. V Slovinsku viedol už 4:0, súper ale zápas poriadne zdramatizoval.

(Zdroj: TASR)

ĽUBĽANA. Futbalisti AS Trenčín úspešne vykročili za postupom do 3. predkola tohtosezónnej edície Ligy majstrov. V stredajšom úvodnom stretnutí toho druhého viedli na pôde Olimpije Ľubľana už 4:0, no vlastnými chybami dovolili slovinskému súperovi streliť tri góly a znížiť manko na konečných 3:4. Napriek tomu má AS dobrú východiskovú pozíciu do odvety, ktorá je na programe budúcu stredu o 20.15 v Žiline.

1. zápas 2. predkola Ligy majstrov 2016/2017: NK Olimpija Ľubľana - AS Trenčín 3:4 (2:4)

Góly: 34. Velikonja, 43. Zajc, 89. Eleke - 4. Lawrence, 6. Kalu, 20. Janga, 32. Holúbek, 6000 divákov

Trenčania mali raketový vstup do zápasu a z úspešného úvodu ťažili po celý priebeh duelu. Skóre otvoril už v 4. minúte Lawrence, ktorému loptu sklepol Janga a anglický stredopoliar spoza šestnástky prekonal Šeligu v domácej bráne.

Zaskočení domáci sa ani nestihli otriasť z úvodného šoku a Kalu v 6. minúte šikovne využil prihrávku Lawrenca a zvýšil na 2:0 pre AS. Slovinského šampióna to dokonale vyviedlo z rytmu, jeho hráči kazili jednoduché lopty a smerom dopredu nevymysleli vôbec nič.

Po 20 minútach bol už rozdiel trojgólový, keď si strelecký účet v trenčianskom drese otvoril útočník Janga. Zdecimovaná Olimpija naďalej pôsobila ospalo a Trenčania si s jej obranou robili čo chceli. Po pol hodine hry opäť úradoval Rabiu, po jeho prihrávke strieľal Bero, lopta sa odrazila k úplne voľnému Holúbekovi a ten zvýšil už na 4:0.

Ofenzívny uragán hostí potom zastavil Velinkonja, ktorý využil zmätky v trenčianskej obrane a prekonal Šemrinca.

Kontaktný gól domácich povzbudil a v závere polčasu zatlačili súpera pred jeho šestnástku. Ich tlak zúročil tesne pred prestávkou Zajc, ktorý sa presadil z priameho kopu a upravil na polčasových 2:4.  Po zmene strán začala Ľubľana očakávaným tlakom, ale defenzíva hostí stála na pevných nohách.

Obranu AS výborne dirigoval Kleščík, dôležité zákroky predviedol aj mladý Šulek. V 65. minúte nebezpečne pohrozil Zajc, jeho prudká strela len tesne minula pravú žrď Šemrincovej brány. Trenčania sa nesústredili len na bránenie náskoku, ale aktívnym pressingom na polovici súpera si vytvárali šance. Jednu z nich mal Janga, ale v koncovke nebol presný. Ten istý hráč mohol v 72. minúte skórovať z rýchleho protiútoku, Šeliga ho však vychytal.

Domáci kouč Vanoli sa snažil oživiť hru striedaniami, ale želaný efekt to neprinieslo. Záver napriek tomu Trenčania nezvládli, po strate lopty v strede podľa so šťastím znížil Eleke - 3:4. V poslednej minúte ešte mohli domáci vyrovnať z priameho kopu, lopta však trafila len múr.

Zostavy:

NK Olimpija Ľubľana: Šeliga - Bajrič, Zarifovič, Kelhar - Klinar, Zajc, Matič, Novak (75. Alves), Kirm (80. Krefl) - Velikonja, Wobay (51. Eleke)

AS Trenčín: Šemrinec Šulek, Kleščík, Skovajsa, Madu Lawrence (39. Jančo) - Kalu, Rabiu, Bero, Holúbek (78. Diks) - Janga (90. Udeh)

1. Špeciálna príloha: Krížovky na leto
  2. Šesť dôvodov, prečo sa oplatí cestovať do Ruska
  3. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  4. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  5. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  6. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  7. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  8. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?
  7. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  8. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  9. Dubravské Čerešne majú sladké prekvapenie pre najrýchlejších!

Úplne vypnúť v lete nedokážem

Advokátka a poslankyňa trenčianskeho mestského zastupiteľstva Danica Birošová často kombinuje prácu s dovolenkou. Čo jej robí najväčšiu radosť, ktoré miesta v Trenčíne sú podľa nej najzaujímavejšie?