Sobota, 22. september, 2018 | Meniny má Móric

Myjava v pohárovej Európe skončila

Zverenci trénera Mikuláša Radványiho prehrali v domácej odvete s Admirou 2:3 a s Európskou ligou sa lúčia.

Myjava sa po domácej prehre s pohárovou Európou lúči. (Zdroj: TASR)

Spartak Myjava - Admira Wacker Mödling 2:3 (1:2)

Myjavčania nechceli v odvete inkasovať, no tento zámer im nevyšiel hneď v druhej minúte. Po rohovom kope vystrelil Starkl, na jeho pokus ešte Hruška stačil, ale na Wostryho dorážku hlavičkou už nemal  nárok. Vzápätí mohol vyrovnať Daniel, ale Siebenhadl podržal rakúske mužstvo. Po divokom začiatku sa hra upokojila vo fáze medzišestnástkového futbalu, väčšie nebezpečenstvo však stále hrozilo z kopačiek hostí. Spartak nedotiahol dva sľubne vyzerajúce protiútoky pre pokazené finálne prihrávky. V 27. minúte sa Admira dostala do dvojgólového náskoku zásluhou Starkla po závare v pokutovom území domácich, ktorý nápadne pripomenul úvodný zásah. Už o tri minúty neskôr sa Myjave podarilo znížiť, keď v sieti skončil Danielov center. Nasledoval zmätok v myjavskej šestnástke, Hruška musel zachraňovať pri strele Bajramiho. V závere prvého polčasu pre ofsajd neplatil vyrovnávajúci Dugov gól.

Spartak potreboval na postup ovládnuť druhé dejstvo minimálne dvojgólovým rozdielom, cez prestávku tak na ihrisko prišli Pekár aj Sládek. Väčšinu akcií domáci ťahali po pravej strane cez Daniela.  Ovocie to však neprinieslo, naopak, v 57. minúte prekonal Hrušku hlavičkou Zwierschitz, ktorý zužitkoval silnú štvrtkovú zbraň Admiry - rohový kop. Na Kopaniciach začal hroziť nepríjemný výsledok,  ale Hruška tentoraz chytil pokus Starkla. Po hodine hry prišiel skrat v rozohrávke hostí, Kóňa zachytil loptu, tá sa dostala k Pekárovi, no jeho strela neprešla na bránku. Vo vyloženej príležitosti potom zlyhal Sládek. Admira prežila tento moment a bez väčších problémov až do 89. minúty, keď striedajúci Pekár pekne skóroval z priameho kopu a stanovil rezultát.

Góly: 30. Daniel, 89. Pekár - 2. Wostry, 27. Starkl, 57. Zwierschitz, rozhodovali: Ulusoy - Kan, Ersoy (všetci Tur.), ŽK: Bílovský, Daniel, Sládek - Starkl, 2057 divákov
(prvý zápas 1:1, do druhého predkola postúpila Admira)

Myjava: Hruška - Kukoľ (84. Černáček), Ostojič, Machovec, Mehremič - Kóňa, Marček (46. Pekár) - Daniel, Bílovský, Duga (46. Sládek) - Kolár

Admira: Siebenhandl - Zwierschitz, Wostry, Strauss, Pavič - Ebner, Lackner - Bajrami, Knasmüllner (66. Toth), Grozurek (46. Sax) - Starkl (80. Monschein)

HLAS TRÉNERA

Mikuláš Radványi, tréner Myjavy: "Do zápasu sme vstúpili zle, ihneď sme inkasovali, čo dostalo súpera na koňa. Moji zverenci boli potom nervózni, nevedeli sme sa dostať do hry a čoskoro sme zaostávali 0:2. Strelili sme síce kontaktný gól, ale protivník to ustrážil. Cez prestávku som na trávnik poslal dvoch ofenzívnych futbalistov, po treťom zásahu v našej sieti však bolo po súboji. Oponent postúpil zaslúžene, bol nebezpečnejší v ofenzíve, musím mu zagratulovať."

1. Javorina otvorila svoj tretí showroom na Slovensku
  2. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  3. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  4. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  5. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!
  3. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  4. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  5. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  6. Polus Market – trh v srdci nákupného centra
  7. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!

Trenčín v predĺžení zdolal MAC Budapešť

V drese domácich sa blysol Peter Ölvecký, ktorý strelil dva góly.

Víkend prinesie silné ochladenie, vietor i dážď

Zdá sa, že krátkym rukávom aspoň na nejaký čas odzvonilo.

Meteorológovia varujú pred vetrom na západe krajiny

V sobotu ráno bude na západe Slovenska fúkať silný vietor, meteorológovia vydali výstrahu prvého stupňa.