Na zostupových priečkach Tr. Turná aj Podolie

Prehľad výsledkov V. ligy sever.

(Zdroj: Milan Černák)

Chocholná-Vel. – V. Uherce 2:2 (2:1)

Domáci na istotu záchrany potrebovali bodovať, hosťom už prakticky o nič nešlo a mohli hrať uvoľnene. Chocholnú-Velčice poslal do vedenia v 8. min J. Michalec. Po polhodine hry vyrovnal Valter. Už o tri minúty však domáci opäť viedli, keď sa z bieleho bodu nemýlil Sabadka. Gólovú bodku za zápasom dal v 52. min Beliansky.

Góly: 8. J. Michalec, 34. Sabadka (11 m) – 31. Valter, 52. Beliansky, ŽK: Sabadka – Zeleník, rozhodoval: Hromádka, 163 divákov.

CHOCHOLNÁ-VEL.: Drgo – A. Michalec, M. Kozárec, Gvidz, Smolík, Lukša, Sabadka, J. Michalec, Bariš (60. Tulpík), Adamčík, N. Cingel (90. Vavro)

St. Turá – Brvnište 1:0 (0:0)

Posledný majstrovský zápas bol od úvodu veľmi opatrný a viac sa bojovalo. Hostia už v 1. min. skúšali ohroziť domácu bránku Matúšom Hároníkom, ale jeho strela išla nad bránu. V 4. min. skúšal pozornosť domáceho brankára Vrzalu z hranice 16-ky Balej, ale opäť neúspešne. Domácim sa ale taktiež nedarilo v koncovke a strely Peterku, Bruška a Durca išli mimo bránu pozorného Čapliara. Hosťujúci Mário Hároník mohol dostať hostí do vedenia v 29. min., ale Vrzala jeho strelu bezpečne vyrazil. Druhý polčas bol opäť bojovný. Domácim sa nepodarilo prekonať brankára Čapliara v 60. min., keď Valenčík z 10 m bránku prestrelil. Domáci kapitán Peterka mal gól na kopačkách v 63. min., ale jeho strelu zablokovala obrana hostí. V 67. min. našiel Bruško pekným 50 m pásom Šimeka, ale s jeho koncovkou si opäť poradil Čapliar. Rozhodujúca akcia prišla v 70. min, keď domáci vyzvŕtali obranu hostí, Peterkovu strelu vyrazil Čapliar, lopta sa dostala k voľnému Šimekovi a toho strelu z 5 m vyrazil hosťujúci hráč rukou. Pokutový kop bezpečne premenil Durec 1:0. Hostia sa snažili o vyrovnanie, ale domáca obrana bola pozorná. Hostia i napriek prehre zanechali v Starej Turej dobrý dojem a to i napriek tomu, že občas sa v súbojoch zaiskrilo. Domácim môžu tri body pomôcť pri záchrane. V novej sezóne ale je nevyhnutné mužstvo doplniť o 3-4 hráčov.

Góly: 72. Durec (11 m), ŽK: Šimek – Zelenák, Hároník, rozhodoval: Slovák, 100 divákov.

ST. TURÁ: Vrzala – O. Baran, Antálek, Szekfu, Valenčík, Bruško (81. Kolárik), Magula (89. Toráč), Durec, Šimek, Peterka, Drahoš (73. Ján Tuka) JÁN HODERMARSKÝ

Myjava B – Horovce 0:1 (0:1)

V zápase dvoch tímov z hornej polovice tabuľky už prakticky o nič nešlo. Domáci tím mal istotu postupu známu už pár kôl pred koncom a hostia z Horoviec boli zachránení. O jediný presný zásah priemerného zápasu sa postaral v 13. min Škrapko, čo znamenalo cenný trojbodový zásah pre mužstvo Horoviec. Po zápase domáci fanúšikovia, funkcionári a fanúšikovia spoločne oslavovali postup do IV. ligy severozápad. A neskôr si spoločne pozreli historicky prvý zápas slovenskej futbalovej reprezentácie na majstrovstvách Európy.

Gól: 13. Škrapko, ŽK: L. Burško – Brix, rozhodoval: Uhlár, 150 divákov.

MYJAVA B: Buzay – Havlík, Kulíšek, Nikodem, Tomič, Pekník, Toman, Pav. Sivák, Oríšek, Horeš, L. Bruško.

Bošany - Tr. Turná 1:0 (0:0)

Tesným víťazstvom zachránili Bošany piatu ligu aj pre budúci ročník. Vo vyrovnanom zápase mali viac šancí i miernu prevahu. Už v 1. minúte mohol otvoriť skóre Bazala po prihrávke Bielicha, ale jeho strelu obrana stečovala. V 7. minúte Bielichovu strelu spoza šestnástky brankár zneškodnil. V 33. minúte Bazala vpáde z jedenástich metrov strelil tesne vedľa bránky. Aj v 39. minúte strelu Gunišu tečoval Bazala vedľa. O tri minúty P. Chorvát spoza šestnástky vyskúšal Križmu, ktorý jeho strelu zneškodnil. Veľkú šancu mal v 52. minúte Kapusta, keď si nabehol na trestný kop Murka, ale z piatich metrov strelil nad bránku. O minútu neskôr po centri P. Chorváta Martin Kováč hlavou len tesne minul bránku. V 56. minúte Bazala z otočky strelil vedľa bránky. V 64. minúte zahral Jakub Kováč v pokutovom území rukou a nariadenú jedenástku Kapusta strelil do brankára, odrazenú strelu vrátil pod žrď striedajúci Martin Šesták – 1:0. V 68. minúte mal na nohe vyrovnávajúci gól Michal Kováč, jeho strelu na bránkovej čiare zastavil Bielich. V 79. minúte Šesták s Bielichom nájazd na brankára hostí nepremenili. Ešte minútu pred koncom mohol zvýšiť vedenie domácich Tkáč, ale z piatich metrov strelil nad bránku.

Gól: 64. M. Šesták. R Janček, 150.

TJ SLOVAN: Chochlík – Častulín (46. Jambor), J. Kováč, Matúš Kováč (73. Hulaj), T. Sivák (46. Stronček), M. Chorvát, Hasenovič, P. Chorvát, Marek Kováč, Michal Kováč, Hrubý.

Uhrovec - Malá Hradná 6:1 (2:0)

Domáci proti poslednému tímu tabuľky boli jasným favoritom a z úvodného náporu Provazníkom aj vyťažili vedúci gól – 1:0. Potom sa domáci uspokojili a udreli až tesne pred odchodom do šatní. Po zmene strán domáci opäť začali náporom a v priebehu ôsmich minút zvýšili vedenie až na 5:0. Po šiestom domácom góle sa stretnutie už len dohrávalo. V závere ešte M. Dudáš strelil čestný gól hostí.

Góly: 5. a 67. V. Provazník, 42. J. Malina, 51. L. Cimra, 54. M. Opáth, 59. M. Stuparič – 82. M. Dudáš. R Kováč, 100.

TJ: Kolárik – M. Masarovič, Provazník, Zajac, Stano, Čabrák (75. Kulišek), Opáth, Malina, Pavle, Súkeník (37. Cimra), Stuparič (83. Flóro).

TJ: I. Ježík – B. Varhaník, Juraj Varhaník (46. P. Orságh), T. Rychtárech, Petrík, Martin Varhaník, Michal Varhaník, T. Jandák, L. Jandák, Bolfa, Dudáš.

Z. Kostoľany – Podolie 3:0 (2:0)

Po pätnástich minútach bez šancí strieľal nebezpečne vedľa Zvalovej brány Toráč. Potom už mali prevahu domáci, ktorí ju využili aj na strelenie úvodného gólu, keď po akcii Pavkejeho Maslonka krížnou strelou prekonal Palkecha. Prišla 32. min., ušiel Mokoš, ktorý zacentroval na Liptaja a domáci viedli 2:0. O päť minút založil útok Pavkeje a Maslonka pätičkou zakončil tesne vedľa. Štyri minúty pred koncom polčasu po narážačkách Sládoka, Mokoša a Liptaja Pavkech s námahou loptu vytlačil na roh. Druhý polčas už bol v réžii Zemianskych Kostolian a dôkazom toho bol aj vlastný gól hostí po dôslednom sledovaní lopty Mokošom a zmätku v obrane hostí. Existenčný zápas domáci zvládli s prehľadom a rozvahou.

GÓLY: 11. Liptaj, 16. Maslonka, 58. vlastný. ROZHODOVAL: Kišš, 150 divákov

PODOLIE: Palkech – Ohrablo, Gúčik (73. Augustín), R. Červeňanský, Trebatický, Pyšný (69. Uhlík), M. Červeňanský, Balcír, Omasta, Hlaváč, Toráč

Ostatné výsledky: Ladce – Malá Čausa 0:1 (0:1), Cigeľ – Streženice 3:4 (1:1)

12. Stará Turá           30        11        5          14        39:55   38

13. Chocholná-Velčice          30        10        7          13        54:47   37

14. Tr. Turná  30        9          9          12        47:49   36

15. Podolie     30        10        6          14        32:43   36

16. Malá Hradná       30        5          9          16        27:69   24