V minulom týždni jednogólové prehry Trenčína s Interom a Žilinou

Futbalová Corgoň liga

25. KOLO:

AS Trenčín - Inter Bratislava 0:1 (0:1)
Gól: 30. Halenár, žlté karty Tomčák, Burza. Pred 1052 divákmi rozhodovali Vlk (Balko, Laskovský). Strely na bránu 2:4, rohové kopy 10:6.

AS: Buchta - Palša, J.Poštrk (46.Hricov), Mičenec, Lukáč - Chomistek, Seman, Velický, Kamenský, Kubala (83.Rožník), Šuhaj (46. Baranyai). Tréner: A. Jánoš.
Inter: Trabalík - Burza, Šedivý, R. Kunzo, Barmoš, Drahno - V. Horváth (90+. Petrán), Paulík, Brezík, Tomčák (68. Baláž) - Halenár (82.Lembakoali). Tréner: K. Brezík.

Trenčania už akoby tradične pred televíznymi kamerami výkonom opäť neoslnili a mužstvu z nižších poschodí tabuľky znenazdajky prepustili všetky tri body. Hoci sa domáci snažili, predsa len bolo pre nich veľkým umením poslať presnú strelu do priestoru Trabalíkovej brány. O čosi aktívnejší však boli žltočierni, keď v 19. min nekrytý Kunzo trafil tesne vedľa ľavej žrde Buchtovej brány. Jediný gól stretnutia sa zrodil po polhodine hry, keď Tomčák vyhral hlavičkový súboj, loptu priťukol Halenárovi, ktorý sám proti Buchtovi zakončil presne a bolo - 0:1. Hostia boli naďalej agilnejší a častejšie ohrozovali domáceho gólmana.
Po zmene strán mal najväčšiu príležitosť na vyrovnanie výsledku v 48. min Seman, ktorý sa ocitol zoči-voči Trabalíkovi, ale nepodarilo sa mu ho prekabátiť. Sľubná tutovka zostala teda nevyužitá, rovnako ako v prípade Kamenského a jeho voľného kopu. Brankár hostí sa ešte zopárkrát predstavil peknými zákrokmi, ale prekvapiť sa nenechal ani raz a udržal si čisté konto. Interisti si mohli poistiť víťazstvo v poslednej minúte, ale Balážov priamy kop z 30 m skončil na brvne. A tak Trenčania z nekvalitnej domácej hracej plochy odišli nakoniec s prázdnymi rukami.
Karol Ďurina

HLAS TRÉNERA:
Anton Jánoš (tréner Trenčína): „Pod výsledok stretnutia sa podpísal vlažný prístup môjho mužstva v prvom polčase. Prestriedaním sme hru oživili, ale obaja striedajúci hráči pôsobili dosť naivne. Prvú 45-minútovku sme premrhali a potom sme už iba chytali mačku za chvost. Naša obrana pôsobila dosť neisto a jedinému hrotovému útočníkovi nechávala dostatok priestoru, z čoho tak rezultoval aj gól. Palša išiel do súpera nedôrazne a stopéri od Halenára odstúpili.“ (sita)

ZTS Dubnica - Dukla Banská Bystrica 1:0 (0:0)
Gól: 90. Kiška ŽK: 86. Kiška - 38. Páleník, 54. Svintek, ČK: 90.+ Kiška (po druhej ŽK), rozhodovali: Olšiak - Vindiš, Tabiš, 1700 divákov.

Ostatné výsledky: R. Sobota - Trnava 2:1, Púchov - Artmedia 1:1, Ružomberok - Žilina 2:3.

26. KOLO:

MŠK Žilina - AS Trenčín 1:0 (0:0)
Gól: 68. Doležaj, ŽK: 90.+ Gottwald - 52. Marek Seman, 65. Šuhaj, 84. Velický, Rozhodujú: Tomčík - Somoláni a Vindiš, 3255 divákov

Žilina: König - V. Staš (70. Pečalka), Bašista, Doležaj, Minarčík - Bartoš, Zd. Štrba, Bažík, Barčík - Šesták (90. Gottwald), A. Nemec (79. T. Ďurica) Trenčín: Buchta - Palša, Cs. Horváth, Mičenec, S. Lukáč - Chomistek (80. Pastva), Marek Seman, Velický, Kamenský - Lietava (69. Baranyai), Šuhaj

Diváci videli v prvom polčase veľmi slabý futbal. Za zmienku stojí príležitosť Šuhaja v 22. minúte, ktorý po priťuknutí Lietavu mohol ohroziť Königa, ale Staš ho čisto odstavil od lopty. V 37. minúte hlavičkoval Šesták iba do náruče dobre postaveného brankára hostí. Minútu pred koncom prvého polčasu sa vo výbornej streleckej príležitosti ocitol hosťujúci Velický, ale lopta z jeho kopačky letela ďaleko od brány. V druhom polčase zatlačili Žilinčania súpera viac na jeho polovicu, no šancí na strelenie gólu mali stále málo. V 50. minúte si Nemec toľko vylepšoval streleckú pozíciu, až na Buchtu vyslal iba slabý pokus. O minútu nato Barčíkovu dobrú krížnu strelu vyrazil trenčiansky gólman na roh a neskôr si poradil aj s Nemcovou hlavičku. Domácim nakoniec vyšiel signál z priameho kopu, keď loptu z tridsiatich metrov trafil Doležaj nádherne do ľavej šibenice a Žilina viedla 1:0. Tlak domácich potom ustal, no stále mali hru pod kontrolou a hostí do ničoho vážnejšieho nepúšťali. V 82. minúte mohol zvýšiť Šesták, no zblízka vysoko prekopol bránu. Dve minúty pred koncom ešte vystrašila domácich hlavička kapitána Trenčanov Velického, ktorý po Kamenského centri mieril iba niekoľko centimetrov od pravej žrde.

HLASY TRÉNEROV:
Karol Pecze (tréner Žiliny): „Dalo by sa povedať, že pre mňa to bola, aj keď nie úplná, ale predsa len premiéra, pretože som tu už kedysi trénoval. Našim zámerom v zápase bolo vytrvalým úsilím zlomiť odpor súpera. Vzhľadom na karty a maródku v mužstve som rád, že sme nakoniec korunovali svoj výkon krásnym gólom. Súper síce nebol dnes v útoku nebezpečný, no hral dobre organizovane a o to viac ma víťazstvo teší.“
Anton Jánoš (tréner Trenčína): „Z našej strany to bolo jedno z lepších vystúpení. Hrali sme prakticky o jedného hráča menej, pretože Lietava hral v zápase akoby len do počtu. Šancí bolo málo na oboch stránách, no domáci strelili jeden excelentný gól, čo im stačilo k víťazstvu.“
(sita)

FC Rimavská Sobota - ZTS Dubnica 1:0 (0:0)
Gól: 71. K. Németh, ŽK: 90.+ Benko - 31. Špendla, rozhodovali: Smolák - Laskovský, Brendza, 1121 divákov.

Ostatné výsledky: B. Bystrica - Púchov 2:0, Artmedia - Ružomberok 3:1, Trnava - Inter 1:1.

PROGRAM 27. KOLA:
Sobota 23. 4. o 16. h Dubnica - Trnava, Púchov - R. Sobota, Ružomberok - B. Bystrica, Inter - Žilina, nedeľa 24. 4. o 17.30 h Trenčín - Artmedia (TV).

1. Jedenásť gólov Melčíc-Lieskového, šláger kola v Novej Vsi skončil nerozhodne 331