Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky

FUTBAL / V. liga Sever

Trenč. Stankovce – Horná Poruba 2:0 (1:0)
V zápase priemernej úrovne zvíťazili domáci futbalisti, keď už v 13. minúte otvoril skóre Ďuďák a v 80. minúte poistil víťazstvo Pavol Bulko.
Rozhodoval Guliš, 100 divákov.
Trenč. Stankovce: Haško – Peter Bulko, Brandís (Daško), Pavol Bulko, Kapko, P. Koprivňanský, Sedláček (Breznický), Raček, Šmátrala, Minaroviech, Ďuďák (Arbet).
Horná Poruba: Staňo – Meliš, P. Živčič, Stano, Krajčí, Prostinák, Kozík, Jozefovič, Buchta, Solík, Vrábel.
(vič)

Rybany - V. Uherce 1:0 (0:0)
Gól: 69. Horváth.
Domáci boli od úvodu lepší, snažili sa vytvoriť si tlak, ale vážnejšie gólové šance si ani jedno z mužstiev nevytvorilo. Aj druhý polčas mal rovnaký obraz hry. Obe mužstvá sa snažili ohroziť súperovho brankára niekoľkými streleckými pokusmi, ale vyložené šance sa nerodili. Až v 69. min. po peknej akcii a krížnej strele zvnútra pokutového územia padol jediný gól zápasu. Domáci už potom víťazstvo udržali a zaslúžene získali tri body. R Rublík, 120.
RYBANY: Žatko - Valach, Horváth, Kikuš, P. Stolárik, O. Šimuni, M. Stolárik, Podolák, Bobuš (Rajs), Tretinár, Ďuračka (P. Šimuni).
V. UHERCE: Radosa - Jančich, Gubka, Kováč, Svrček, Dubina, Vlčko, Bartoš, Král, Zeleník, Machala (Bučko).

Sverepec – Bošany 1:4 (1:1)
Na ihrisku v Malých Lednicicach začali lepšie hostia a ujali sa vedenia. Po vyrovnávajúcom góle sa vyrovnala aj hra, najprv mali šance domáci a v závere polčasu aj šance hostia. Papranec nedal a Hodál prehodil prázdnu bránu. V druhom polčas Bošany ovládli hru a po druhom góle museli domáci otvoriť hru. Po brejkoch do otvorenej obrany pridali hostia dva góly a ďalšie šance zlikvidoval Paprancovi a Kontúrovi zlikvidoval Pružinský.
Góly: 15. I. Kardoš (11 m) - 5. Husár, 60. Papranec, 68. Husár, 90. Kontúr.
Sverepec: Pružinský, Štedrák, Ľ. Biel (Letko), Richtárik, Pavlík, Kostelanský, Kardoš, Mikušík, Hôrkový, A. Biel (Valášek), Popelka.
(no)

Prečín – Brezová 2:1 (1:0)
Góly: 40. Almasy 1:0, 68. Nemec 1:1, 90. Birošík (11 m).
Prečín hrozil najmä dlhými Dubcovými autami, no ujal sa až jeden v závere polčasu, keď ho hlavou zúžitkoval Almasy hlavičkoval. Šancí veľa nebolo, a tak sa hostia postarali o vyrovnanie z priameho kopu. Potom rozhodca neodpískal faul na Almasyho v 77. min, no v 90. min rovnaký priestupok potrestal pokutovým kopom. Birošík ho premenil a Prečín sa tešil z troch bodov. Zápas mal veľmi dobrú úroveň, u domácich sa vytiahli najmä mladí Sádecký a Dubec.
Prečín: Múčka, Mojžišík, Dubec, Raček, Ľ. Sádecký, Almasy, Kopáč, Birošík, Blaško, Buday (Bazala), Oravík (Sklenář, Ligas).
Brezová: Vajaš, Dobrovodský, Šido, A. Nemec, Marík, J. Michalica, Škoda, Šimek, Kalman, I. Michalica, Pavlík.
(dub)

M. Lednice – Trenč. Jastrabie 4:0 (1:0)
Góly: Miloš Lednický, 57. Žilinčík, 75. Žilinčík, 81. J. Vančo.
V priemernom zápase bol prvý polčas vyrovnaný. Rybárik najprv vyrazil strelu hostí na brvno a z protiútoku trafil Miloš Lednický pod brvno – 1:0. V druhom polčase domáci začali využívať šance, čo bolo rozhodujúce. Dudák najprv trafil brankára, no Žilinčík po centri Čelka hlavou zvýšil na 2:0. Hostia odpovedali nepresným pokusom Bohuša v 65. min. Žilinčík zakončil únik strelou po úniku ponad brankára – 3:0 a skore uzavrel hlavou J. Vančo. V závere najprv zahodil dobrú šancu Fodrek a v 85. min mieril Dudák do žrde.
M. Lednice: Rybárik - P. Lednický, P. Vančo, J. Vančo, Miloš Lednický (Dudák), M. Hudek, Bielik (T. Hudek), Žilinčík, Milan Lednický, T. Čelko (Čerňanský), J. Lednický.
Trenč. Jastrabie: Bulko - M. Glosa, Fodrek, Doktor, Breško, Cintula, Kyselica, Pavlo, Mišák, R. Glosa, Konušík (Bohuš, Filáty).
(tl)

Pov. Teplá – Krásno 8:0 (2:0)
Góly: 10. Šimík (11 m), 31. Mucha, 54. Mucha, 58. Mucha, 66. Bauer, 70. Sárinec, 78. Hlušek, 85. Hrubo.
Hostia sa predstavili ako odovzdaný súper s veľmi slabým brankárom. Teplania začali naplno a po premenenej jedenástke dosiahol hattrick Mucha. V závere domáci dávali jeden gól za druhým a mohli dať ešte ďalšie.
Pov. Teplá: Zábojník, Meško (Lutišan), Repáč, Hlušek, Barenčík, Šimík, R. Zlatoš (Urík), Jankejech (Hrubo), Bauer, Mucha, Sárinec. Mucha.
(zla)

Kanianka – Podolie 8:1 (2:0)
Góly: Nemec 2, Barborka 2, Drahňovský 2, Hvolka, vlastný – Ostrenka, 200 divákov, rozhodoval Koštál.
Domáci v najlepšom jarnom výkone získali zaslúžene vysoké víťazstvo.
KANIANKA: Gregor – Richter, Mihalička, Pipíška, Kostolányi, Rybár, Mečiar, Hvolka, Šúšol, Nemec, Barborka, str.: Šaray, Píš, Drahňovský.
PODOLIE: Vojtech – R. Hrušovský, Ščepko, Kališ, M. Hrušovský, Suchran, Červeňanský, Brezuľa, Ivana, Ostrenka, Habrlend, str.: Augustín.
(J. Kobulda)

Zemianske Kostoľany – Lehota pod Vtáčnikom 3:3 (0:2)
Góly: Baláž 2, A. Oršula, - P. Dobrotka 2, Vojta, 150 divákov, rozhodoval Jurenka.
Zápas začal veľmi opatrne, hralo sa medzi šestnástkami. V 20. min sa hostia dostali do vážnejšej šance, keď Trungel z priameho kopu trafil brvno. Od tohto okamihu futbalisti Lehoty prevyšovali domáce mužstvo, čo sa odzrkadlilo v dvoch góloch. Do 2. polčasu nastúpilo mužstvo Z. Kostolian s odhodlaním zvrátiť nepriaznivý stav zápasu. V podstate sa im to aj podarilo, o pätnásť minút už vyhrávali 3:2. V 89. min domáci Granát nastrelil tyč a z následného protiútoku hostia zaslúžene vyrovnali na 3:3.
ZEMIANSKE KOSTOĽANY: Zvalo – Duda, J. Oršula, Záhon, A. Oršula, Bajgar, Rolinec, V. Mokoš, Baláž, Pružinec, str.: T. Mokoš, Benko, Granát.
LEHOTA pod VTÁČNIKOM: Rybnický – Habrman, Vida, Orság, Trungel, Štefanička, Beláň, Halama, Dobrotka, Vojta, Mendel, str.: Gatial.
(J. Záhon)

Dohrávky 16. kola (streda 13. 4.):
Tr. Stankovce - Bošany 2:1 (1:0), 11. Sedláček, 68. Kapko (11 m) - 49. Papranec. Podolie - H. Poruba 2:1 (1:0), 28. Pat. Brezuľa, 65. M. Ivana - 77. Živčic. Z. Kostoľany - Brezová p/B 0:0. Kanianka - Krásno 4:0 (4:0), 16. Líška, 24. Barborka, 25. M. Mečiar, 28. Kostolányi - nedohrané v 45. min. pre nízky počet hostí. P. Teplá - Prečín 2:1 (2:1), 5. Meheš, 30. Jankejech - 40. Orávik - nedohrané v 50. min. pre prietrž mračien. Sverepec - M. Lednice 2:1 (2:0), 15. a 35. Stacha - 63. Mil. Lednický. Rybany - Tr. Jastrabie 0:0. V. Uherce - Lehota p/V. 1:1(0:0), 76. P. Šebesta - 87. M. Halama.

1. Tr. Stankovce 20 12 6 2 34:14 42 (+12)
2. Bošany 20 12 2 6 44:31 38 (+8)
3. Kanianka 18 11 3 4 52:19 36 (+9)
4. Horná Poruba 19 10 2 7 45:34 32 (+5)
5. Brezová p/B 20 9 3 8 29:30 30 ( 0)
6. Malé Lednice 19 9 3 7 27:33 30 ( 0)
7. Rybany 20 8 5 7 29:23 29 (-1)
8. Veľké Uherce 20 8 5 7 29:31 29 (-1)